REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Jak zařídit dětský pokoj

Přemýšlíte nad tím, jak to udělat, aby děti měly své „území“ u vás v domě? Chcete, aby jejich pokoj byl na psaní úkolů a na spaní, což se nedaří a stále tam nacházíte opřené pálky na líný tenis, míče a míčky, povaluje se tam skateboard a jejich první hudební nástroje. Pokojíček zkrátka těm dvěma drakům nestačí, potřebovali by prostor, kde se mohou pohybově a hlukově vyřádit, což by ulevilo i vám s manželem…
Jak zařídit dětský pokoj

Je čas přebudovat pokoj, který je plný věcí po stále rostoucích dětech, staršího nepoužívaného nábytku a vybavení. Pokud je váš dům podsklepený nebo má půdu, je možné zrekonstruovat místnost tam. Pak už nic nebrání tomu, vrhnout se na plánování přestavby. Bojíte se do přestavby, ač do ní nechcete vrážet moc peněz, sáhnout do železných úspor? Spočítejte si, na kolik vás asi rekonstrukce herny vyjde, můžete si půjčit finance s možností flexibilního splácení. Půjčka na jeden pokoj vám nezatíží spaní a děti mohou mít hernu hned.

Možností, jak vybavit a se vkusem zařídit dětskou hernu, je mnoho. Nejdříve ovšem musíte zajistit, aby byl pokoj dobře osvětlený, vytápěný a měl vhodný povrch. Zvolíte-li koberec, určitě nešlápnete vedle, protože děti nejraději sedí na zemi. Když vyberete jiný povrch, bude se zase lépe udržovat čistý, ale primární by pro vás mělo být, aby se děti cítily v herně příjemně.

Až budete vybírat barvu stěn, držte své děti při zemi. Červená, ani zelená natož šedivá nejsou vhodné barvy. Pokoj by měl být světlý a vysvětlete dětem, že jejich oblíbení hrdinové na plakátech a 3D samolepky na zeď nejlépe vypadají na bílé nebo pastelově vymalované zdi.

A zařízení? Nyní nechte děti, ať popustí uzdu fantazii nebo je překvapte. Stolní fotbálek, jukebox, sisalový terč na šipky nebo trampolína či bubny…, to vše může v takovém pokoji být. Určitě jim udělejte nějakou nástěnnou galerii, ať je podporujete ve výtvarném umění. Zkrátka jim postupně zařizujte hernu podle věku, ale výše zmíněné hračky školákům vydrží několik let.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Interiér

Foto: Alexandra Timpau

Petr Stolín architektem roku 2021

Ocenění za mimořádný přínos architektuře v posledních pěti letech – cenu Architekt roku 2021, získal liberecký architekt a pedagog Petr Stolín, jehož poetické stavby zaujmou svou střídmostí. Čestné uznání poroty obdržela historička architektury a umění Kateřina Bečková. Spolupráce architekta Aleše Buriana a města…

Zdroj:Studio Flusser

Hravá rekonstrukce bytu přinesla do Prahy kousek Itálie

Nesetřít hodnotu historického jádra bytu, ale přesto mu kompletní rekonstrukcí dodat širší rozměr obyvatelnosti a povýšit kvalitu bydlení na současný standard. To je nelehká výzva, zvlášť když vás tísní rozpočet a relativně skromná výměra bytu. Jak si s takovou pražskou rekonstrukcí poradil italský architekt?

FOTO: MOBALPA, PEXELS, Studio Podrini – HI-MACS

Designové tipy pro chaty či chalupy. Je libo kousek Itálie či Francie na český venkov?

Pobyty na chatě či chalupě zažívají renesanci. Určitě se o to zasloužila neblahá pandemická situace, která velkou měrou omezila náš běžný život i cestování do zahraničí. Jelikož v nich trávíme více času, chceme v nich i lepší prostředí. A to je důvod pro obměnu interiéru. Vítězí francouzské a italské vlivy. Proměňují…

Zdroj: konference-interiery.cz

Konference INTERIÉRY 2021

Ve čtvrtek 4. listopadu 2021 se koná jubilejní 10. ročník konference INTERIÉRY, která je určena interiérovým designérům, architektům, výrobcům nábytku a dalším profesionálům z oboru interiérů.

REKLAMA