Je čas přebudovat pokoj, který je plný věcí po stále rostoucích dětech, staršího nepoužívaného nábytku a vybavení. Pokud je váš dům podsklepený nebo má půdu, je možné zrekonstruovat místnost tam. Pak už nic nebrání tomu, vrhnout se na plánování přestavby. Bojíte se do přestavby, ač do ní nechcete vrážet moc peněz, sáhnout do železných úspor? Spočítejte si, na kolik vás asi rekonstrukce herny vyjde, můžete si půjčit finance s možností flexibilního splácení. Půjčka na jeden pokoj vám nezatíží spaní a děti mohou mít hernu hned.
Možností, jak vybavit a se vkusem zařídit dětskou hernu, je mnoho. Nejdříve ovšem musíte zajistit, aby byl pokoj dobře osvětlený, vytápěný a měl vhodný povrch. Zvolíte-li koberec, určitě nešlápnete vedle, protože děti nejraději sedí na zemi. Když vyberete jiný povrch, bude se zase lépe udržovat čistý, ale primární by pro vás mělo být, aby se děti cítily v herně příjemně.
Až budete vybírat barvu stěn, držte své děti při zemi. Červená, ani zelená natož šedivá nejsou vhodné barvy. Pokoj by měl být světlý a vysvětlete dětem, že jejich oblíbení hrdinové na plakátech a 3D samolepky na zeď nejlépe vypadají na bílé nebo pastelově vymalované zdi.
A zařízení? Nyní nechte děti, ať popustí uzdu fantazii nebo je překvapte. Stolní fotbálek, jukebox, sisalový terč na šipky nebo trampolína či bubny…, to vše může v takovém pokoji být. Určitě jim udělejte nějakou nástěnnou galerii, ať je podporujete ve výtvarném umění. Zkrátka jim postupně zařizujte hernu podle věku, ale výše zmíněné hračky školákům vydrží několik let.
Sdílet / hodnotit tento článek