REKLAMA
Hledat

Fotosoutěž Otevřená Praha Pořádá ESTAV.cz a Open House Praha.

estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Starý dům. Zateplit, nebo ne?

Aktuálně vysoké ceny nemovitostí odrazují některé od jejich koupě. Finančně o poznání lépe vychází koupě starého domu. Co potom ale s takovým domem, jak ho zrekonstruovat a jak zateplit starý dům? Zateplení je finančně náročné. Jak moc si povíme na konci článku. Máte tedy podstupovat tuto investici?
Zdroj: Porovnej24.cz
Porovnej24.cz

TIP: Na zateplení je možné využít různé dotace. Případně se porozhlédněte po vhodné půjčce. Investice do zateplení se vám do pár let vrátí v podobě úspor na vytápění, i kdybyste si na ni půjčili a platili úrok. Zejména pokud topíte drahým plynem nebo dokonce elektřinou.

Na nákladech domácnosti se spotřeba energie podílí zhruba 60 %. Pokud si tedy dům kvalitně zateplíte a spočítáte si úsporu, která se podle stáří zateplovaného domu pohybuje kolem 50 až 70 %, zjistíte, že každý měsíc ušetříte významné částky,“ upozorňuje Pavel Zemene.

Obvykle se uvádí, že se fasádou ztrácí okolo 30-35 % veškerého tepla, okny pak 10-15 %. 

V současné době je na zateplení nejběžnější pěnový polystyren EPS F (fasádní). Jeho velkou výhodou je výhodná cena a dobrá tepelná izolace. Druhou nejoblíbenější izolací je minerální vata, která se hodí na zateplení dřevostaveb a konstrukcí se dřevem.

Pro zateplení fasády potřebujete kromě desek tepelné izolace také lepicí stěrku a omítku, penetraci, perlinku atd.

Zateplení domu běžně vychází na 800 Kč na m2 za materiál. Celkově se můžete dostat na cenu okolo 1 200 Kč na m2 za základní zateplení včetně práce. Pokud budete vybírat dražší izolaci, dražší omítky oproti základu, dostanete se i na 2 000 Kč za m2.

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Tepelné izolace

Spotřeba pěnového polystyrenu v Česku loni klesla o skoro 15 procent

Spotřeba pěnového polystyrenu v Česku loni klesla o skoro 15 procent

Spotřeba pěnového polystyrenu (EPS) v Česku po rekordním roku 2021 loni meziročně klesla o 14,5 procenta na 53.000 tun. Podle údajů Sdružení EPS ČR, které má ČTK k dispozici, přišel propad především ve druhé části roku. Cena EPS je podle sdružení v současnosti skoro o polovinu nižší než loni v létě, v průměru 1150…

Zdroj: Fotolia.com

Navštívili jsme veletrhy For Pasiv a Střechy Praha

Zájemci o tepelná čerpadla, fotovoltaiku, úspory energie a pasivní domy mohli do soboty 11. 2. navštívit veletrhy For Pasiv, Střechy Praha a další souběžné veletrhy v pražských Letňanech. Průřez nabídek ze stánků firem nabízíme i v naší reportáži.

Foto: MŽP ČR

Nová zelená úsporám Light. Peníze dostanete předem. Šanci mají ti nejzranitelnější

Příjem žádostí běží, ale s podporovanými úpravami domů bylo možné začít již od 12. září loňského roku. Nová zelená úsporám Light má tentokrát pomoci domácnostem seniorů a dalším nízkopříjmovým skupinám obyvatel, aby se snáze vyrovnaly s rostoucími cenami energií. Zajímavé mohou být i nejrůznější kombinace podpor.…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA