REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

6 tipů pro rekonstrukci koupelny

Pokud v nejbližší době plánujete přestavbu koupelny, zbystřete. Je dobré si předem promyslet, na co se nejvíce zaměřit, čeho se vyvarovat a na co určitě nezapomenout. Jistě se vám bude hodit pár tipů, které vám při plánování pomohou.
Zdroj: Keraservis

1) Porovnejte vaše plány a možnosti

Úplně nejdříve je nutné položit si několik základních otázek. Přemýšlejte o tom, co vám v současné koupelně nevyhovuje a chtěli byste to změnit. Byli jste dva dospělí a nyní už jste s dětmi čtyři? Potřebujete dvojité umyvadlo. Měli jste jen vanu a nyní chcete i sprchu? Chcete také bidet nebo postačí bidetové sedátko? Otázek je hodně a každý člen domácnosti může mít o dokonalé koupelně jinou představu. Udělejte si rodinnou radu, vše společně prodiskutujte a ujasněte si preference.

Keraservis realizace

2) Vyberte si správné obklady a dlažbu

Keramické obklady a dlažbu nevybírejte pouze na internetu nebo z katalogu. Běžte si prohlédnout skutečnou barevnost do prodejny, sáhněte si na povrch, nejlépe si nechte poslat vzorek domů a podívejte se na něj ve vlastní koupelně. V současné době jsou moderní velké formáty. Odborníci je doporučují nejen do prostorných koupelen, ale také do malých, tam krásně pomohou sjednotit interiér a vytvořit tak jednolitý povrch takřka beze spár. V koupelně si ale můžete vyhrát také s mozaikou nebo 3D obklady.

3) Vylaďte si sanitu i nábytek do stejného designu

Někteří výrobci nabízejí ucelené řady sanity a koupelnového nábytku v jednom designu. Výběrem z jedné série se vyhnete tomu, že každý kousek bude jiný, z různých materiálů a v jiném odstínu bílé barvy. K tomu vyberte také koupelnové doplňky stejné značky, dá se pořídit úplně vše od poliček, držáků na mýdlo až po držák toaletního papíru. Budete mít jistotu, že celá koupelna vám bude pěkně ladit.

6 tipů na rekonstrukci koupelny Zdroj: Keraservis

4) Rozhodněte se pro správný sprchový kout

Klasická nabídka sprchových koutů s vaničkou je stále docela pestrá. Ale tyto tradiční sprchové kouty pomalu ale jistě nahrazují sprchy typu Walk-In. Mohou být úplně bez vaničky, tedy s vyspádovanou podlahou a kvalitním odtokovým roštem, nebo s plytkou vaničkou. Tento typ sprchového koutu má vždy jednu ze stěn řešenou jako otevřenou. Sprchové zástěny mohou být s rámem nebo mají čisté bezrámové sklo, které je velmi elegantní. Při koupi se ptejte po povrchové úpravě skel, která odpuzuje vodu, ušetříte si tak spoustu času a námahy s leštěním skel.

5) Ušetřete energii a vodu

S novou koupelnou dostáváte šanci nastavit si šetrný provoz. Pořiďte si umyvadlové a sprchové baterie, které výrazně snižují spotřebu vody, úsporná splachovací tlačítka nebo sprchové hlavice, které umí také ušetřit velké množství vody. V nabídce jsou také toalety a bidety se zabudovanými technologiemi zaměřenými na úsporu vody a celé sprchové systémy nové generace. Možností, jak se chovat ekologicky a také zbytečně neutrácet, je právě v koupelně skutečně hodně.

Keraservis moderní koupelna

6) Nechte si připravit 3D vizualizaci

Je velmi důležité udělat si předem dobrou představu o tom, jak bude vaše koupelna vypadat, až bude hotová. K tomu slouží 3D návrhy neboli vizualizace, díky kterým si můžete celý interiér koupelny pěkně prohlédnout z několika úhlů pohledu. Můžete si nechat vypracovat i několik variant řešení vaší koupelny. Prohlédněte si svoji budoucí koupelnu v různých barevných provedeních obkladů a dlažeb nebo si nechte vypracovat více variant prostorového uspořádání. 3D vizualizaci rozhodně oceníte.

Vše potřebné pro rekonstrukci vaší vysněné koupelny najdete v showroomech Keraservis v Praze, Brně nebo Ostravě. Pokud nemůžete přijít osobně, můžete komunikovat i on-line a nechat si navrhnout koupelnu na dálku.

Keraservis

logo
Kaštanová 515/125a
620 00 Brno

telefon: +420 515 919 565
e-mail: info@keraservis.cz

web: www.keraservis.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Rekonstrukce koupelen, odpady

Čistírna odpadních vod

V Jablonci mohou lidé znovu žádat o dotace na čističky vody

Majitelé rodinných a bytových domů v Jablonci nad Nisou mohou od pondělí znovu žádat o dotaci na výstavbu malých domovních čistíren odpadních vod nebo kanalizačních přípojek. V městském Fondu na zlepšení úrovně bydlení je pro tento účel na letošní rok připraven milion korun. Zájemci mohou žádosti o dotace podávat až…

domovní vodovod

Máte ještě v domě olověné potrubí? Vyměňte ho s pomocí dotace

Olovo v pitné vodě je nebezpečné a neexistuje ani selektivní technologie úpravy vody, která by dokázala olovo z pitné vody u spotřebitele odstranit. Olovo není ve vodě z vodáren, ale jeho obsah v pitné vodě vytékající z kohoutku může být zvýšen v domech, které dosud mají staré olověné domovní rozvody vody. O dotaci…

Rekonstrukce panelákového bytu. Skok ze socialismu do 21. století – první díl

Rekonstrukce panelákového bytu. Skok ze socialismu do 21. století – první díl

Standa bydlí v panelákovém bytě pražského sídliště Stodůlky. Konkrétně tento dům byl dostavěn v roce 1990 a současný vlastník byt koupil před šestnácti lety. Pro své zájmy a priority nikdy neměl ani pomyšlení na to, že by se pustil do nějaké, byť třeba pouze částečné rekonstrukce. A to i přesto, že byt zůstal po…

Neodborné rekonstrukce bytů v paneláku mohou být nebezpečné

Neodborné rekonstrukce bytů v paneláku mohou být nebezpečné

Panelové byty, ale i celé domy procházejí v posledních více než dvaceti letech částečnými i celkovými rekonstrukcemi. Při nich se odstraňují nejen vady, které si s sebou tyto stavby nesou od samého počátku, jako například nedostatečná zvuková a teplená izolace, ale také se majitelé jednotlivých bytů pouštějí do…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA