REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Úsporné podlahové topení i stropní chlazení zajistí chytrý systém tepelné regulace

Podlahové topení je mezi investory a stavebníky stále více oblíbené. Důvodem je nejen energetická úspornost, ale i minimální prašnost a v případě použití moderních materiálů i minimální údržba. Topení a chlazení lze navíc řídit snadno a úsporně s pomocí inteligentního systému, který díky integrované technologii umí jednotlivá zařízení zapínat přesně ve chvíli, kdy je to skutečně potřeba.

Takovým systémem je například Sentio, který pro Wavin Czechia vyvinula česká firma Jablotron. Systém je vybaven umělou inteligencí a lze jej snadno ovládat i s pomocí mobilní aplikace. Srdcem systému Sentio je Centrální řídicí jednotka (CCU), kterou lze použít až s 24 drátovými nebo bezdrátovými termostaty nebo senzory a která může ovládat až 16 termoelektrických pohonů pro řízení až osmi různých zón. Navíc jednotka disponuje pěti teplotními vstupy a dvěma výstupy. Centrální jednotka má ještě k dispozici dva výstupy s napětím (230 V) a dvě relé pro ovládání čerpadel. CCU lze rozšířit pomocí rozšiřujících modulů, které umožní větší počet vstupů/výstupů. K CCU jsou připojeny příslušné periferie pro získávání informací – termostaty a sensory. Na základě těchto informací je pak řízena teplota v místnostech.

3 kroky ke snadnému zapojení

„Připoj, nastav a rozjeď to“ jsou tři základní jednoduché kroky. Po připojení centrální řídicí jednotky a jejího propojení se všemi potřebnými senzory a termostaty je potřeba systém Sentio nastavit a uvést do provozu. K jednoduchému nastavení slouží dotykový display, který nemusí být součástí systému a montážní firma si ho může po nastavení systému odnést s sebou. Systém lze také ovládat pomocí aplikace přes počítač. Navíc jej lze řídit i na dálku s pomocí mobilního telefonu. Stačí si jen stáhnout potřebou aplikaci, která je k dispozici zdarma v češtině i celé řadě dalších jazyků jak pro Android, tak pro iOS.

Teplotní čidla, senzory, termostaty

Systém Sentio nabízí dva základní typy externích snímačů teploty, kabelový a bezdrátový. Venkovní teplotní čidlo, které musí být instalováno na severní straně budovy a chráněné před slunečním svitem, předává centrální řídicí jednotce informace o venkovní teplotě, pokojové termostaty zase poskytují potřebné informace o teplotách v místnostech, které musí CCU řídit. Senzory (snímače) pokojové teploty jsou alternativou termostatů, měří vlhkost a pokojovou teplotu, ale nemají ovládací rozhraní. Mohou být ovládány pouze přes dotykový display nebo pomocí aplikace počítačem a mobilním telefonem.

Požadovanou pokojovou teplotu lze nastavit přímo na termostatu, nebo - pokud je CCU připojena na internet, tak i přes aplikaci pomocí PC nebo mobilního telefonu. Sledování teplot uvnitř i venku je důležité pro zajištění co nejefektivnějšího řízení systému a snížení spotřeby energie.

Aplikace Wavin Sentio

Softwarové prostředí regulačního systému má integrovanou umělou inteligenci. Systém díky tomu dokáže sám reagovat na aktuální situaci. Například pokud uživatel nastaví, že chce mít v místnosti v 6 hodin ráno příjemných 23 stupňů, systém sám začne s teplotou pracovat a připravovat se na ni ještě před šestou hodinou. Požadovanou teplotu lze nastavit i ve vzdálené chatě nebo chalupě a po příjezdu si pak užívat optimální teploty. Aplikace lze jednoduše stáhnout z obchodu Google Play nebo iOS App Store. Po registraci je aplikace připravena k použití.

Moderní regulační systém Sentio je neustále vylepšován a jsou mu přidávány nové funkcionality, jako je například vysoušení vzduchu, mechanická ventilace, hlídání rosného bodu (vlhkoměr) a teploty podlahy IR sensory.

Více informací k nastavení systému najdete v instruktážním videu:

Wavin Czechia s.r.o.

logo
Rudeč 848
277 13 Kostelec nad Labem

telefon: 596 136 295, fax: 596 136 301
e-mail: info@wavin.cz

web: www.wavinekoplastik.com/cz/, www.wavin.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Instalace - TZB

Peníze, Ilustrační obrázek, Zdroj: fotolia

Lidé mohou kvůli energiím žádat o příspěvek na bydlení i mimořádnou dávku

Lidé, na které výrazně dopadlo zdražení energií, mohou žádat úřady práce o podporu. Mohou získat příspěvek na bydlení, který se kvůli růstu cen navýší. Na webové kalkulačce si zájemci mohou ověřit, zda mají na tuto dávku nárok a jak vysoká by mohla být. Využít je možné i dávku mimořádné okamžité pomoci. Dosáhnou na…

Zdroj: AdobeStock - milan

Kam umístit elektrorozvaděč v rodinném domě. Jak velký je a jaké parametry má mít

Pod pojmem rozvaděč (pro někoho také rozváděč, rozvodnice – vše v kombinaci s přídavnými jmény jako venkovní/vnitřní, elektroměrový/domovní, hlavní/podružný atd.) si v obecné rovině představíme skříň, do které je zavedeno několik kabelů a která současně obsahuje elektrické přístroje pro jištění, měření a ovládání…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA