REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Pracovní oblečení na léto: Jak vybrat ty správné pracovní kraťasy

Léto je v plném proudu a možná jste si všimli, že právě vám nebo vašim zaměstnancům chybí kvalitní a spolehlivé pracovní oblečení určené právě na toto roční období.
Zdroj: Engelbert Strauss
Zdroj: Engelbert Strauss

Typické jsou v tomto ohledu především pracovní kraťasy. Právě tento typ kalhot je na léto úplně ideální. Jsou pevné, kvalitní, dokážou ochránit, nicméně člověku v nich není nijak extrémně horko. Na trhu se aktuálně nachází spousta různých modelů v mnoha provedeních. My se podíváme, jaké alternativy se nabízejí z hlediska střihu, materiálu a jiných aspektů. Samozřejmě doporučíme i tu správnou značku. Tou bychom mohli začít.

Vsaďte na kvalitní pracovní oděvy

Rozhodně se nespoléhejte na nějaké univerzální řešení v podobě starších kalhot, jež jsou už vynošené a na nic jiného, než na práci by se nehodily. Ideální je zvolit značkové pracovní kraťasy. Jen díky nim bude ochrana vašeho těla maximální, a to samé platí i o pohodlí při práci. Ideální volbou je moderní venkovní pracovní oblečení Engelbert Strauss. Tato značka pracovních oděvů se proslavila po celém světě. Německý výrobce nabízí vysoce kvalitní pracovní oděvy, které se navíc vyznačují elegantním vzhledem. Vybrat si můžete ze spousty variací, a to nejenom letní pracovní kraťasy.

Jaké jsou typy krátkých pracovních kalhot?

Střih letních pracovních kalhot se pochopitelně různí. Tradičně se volí standardní montérkové kraťasy, nicméně výjimkou nejsou dnes ani ¾ kalhoty. Pokud potřebujete nějaký kompromis mezi dlouhými kalhotami a krátkými, pak vsaďte na modely s odepínacími nohavicemi. Ráno je zpravidla chladno a dlouhé kalhoty se vám budou náramně hodit. Odpoledne už si vystačíte s krátkými nohavicemi. Určitě vám nebude horko. Montérkové kraťasy musí dokonale padnout a nijak neomezovat při práci. Příliš dlouhé plandavé nohavice se k práci v mnohých odvětvích určitě nehodí.  

Který materiál lze doporučit pro krátké pracovní kalhoty?

Alternativ je samozřejmě poměrně dost. Klasiku představují montérkové kraťasy ušité ze 100% bavlny. Jejich hlavní předností je maximální pohodlí, dokonalá savost potu a prodyšnost. Bavlna se hodí i pro osoby trpící různými alergiemi. Jedná se o ryze přírodní materiál. Rozhodně byste se měli zaměřit především na gramáž bavlny. Čím je vyšší, tím samozřejmě lépe. Pevnou a silnou látku bezesporu potřebujete. Jinak je možné vybírat také modely se specifickými příměsemi. Tradičně zvyšuje odolnost třeba takový polyester. Jinak je třeba dát pozor, zdali nepotřebujete speciální pracovní kraťasy třeba antistatické nebo s nehořlavou úpravou.    

Důležitá specifika letních pracovních kraťasů

O faktu, že pracovní kraťasy mají svá specifika, není třeba nijak diskutovat. V první řadě se vyplatí zaměřit se na dostatečné množství kapes. Při pracovních činnostech potřebujete mít u sebe jak mnohé nástroje, tak i spojovací materiál. Výborná jsou také poutka, umožňují zavěšení nástrojů. V neposlední řadě je třeba jmenovat i reflexní prvky. Především u činností vykonávaných ve frekventovaných oblastech provozu jsou nezbytností. Viditelnost pracovníků musí být maximální. 

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Zdroj foto: engelbert strauss s.r.o.

Jak vybrat nejlepší pracovní bundu? Nejvhodnějším řešením je vrstvení 3 v 1

Celá řada povolání vyžaduje dostatečné oblečení, abyste netrpěli nepřízní počasí. Jde zejména takové profese, kde se pracovníci většinu času pohybují venku. Řadíme sem ale i zaměstnání, kde lidé plynule přecházejí z interiéru do exteriéru, jako třeba skladníci expedující zboží. Někteří z nich sice neexpedují, ale…

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA