REKLAMA
Hledat

Fotosoutěž Otevřená Praha Pořádá ESTAV.cz a Open House Praha.

estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Zařiďte si doma wellness oázu! Jak na to?

Milujete rozmazlování těla a mysli, které poskytuje wellness? Rádi byste si po náročném dni užili bylinkovou koupel nebo relaxační sprchu? Ať už plánujete větší rekonstrukci koupelny, nebo chcete provést jen pár změn, zvažte i takové, které z koupelnových prostor vytvoří domácí wellness oázu. Dokonalý relax a načerpání potřebné energie si pak můžete dopřát kdykoliv je chuť. Jak postupovat?
Zdroj: Laufen CZ

V první řadě je potřeba vyhodnotit dispozice místnosti. Ať už změna proběhne v malé koupelně v paneláku nebo rozměrné koupelně v rodinném domku, prostor je jedním z rozhodujících faktorů. Větší místnost sice umožňuje kreativnější řešení a více možností, i v malé koupelně lze ale dosáhnout významných změn, ať už pečlivě zvolenou sprchou, vanou nebo pomocí praktických doplňků. Při plánování a následném nákupu se však rozhodujte také podle designu, kvality materiálu a technologií.  

Dokonalá koupel je základ

Při slovech „domácí wellness“ si většina lidí vybaví horkou vanu plnou bublin v přítmí svíček, s příjemnou hudbou nebo sklenkou vína. Ať už jsou vaše představy jakékoliv, základem je výběr dostatečně velké a správně tvarované vany poskytující pohodlí. „Zákazníci při zařizování wellness koupelny upřednostňují produkty, se kterými se cítí rozmazlováni a díky kterým zcela zapomenou na vnější svět. Podle individuálních preferencí nakupují vany podle designu, na základě velikosti, kvality materiálu a technologií. Naši zákazníci si například velmi oblíbili designové vany z materiálu SENTEC, který je výjimečný svým minerálním složením. Hned při prvním doteku fascinuje tím, jak hladký a příjemný pocit vyvolává. Zároveň dokáže udržet vodu dlouhou dobu teplou, což umožňuje ještě delší horkou koupel,“ uvádí Iva Šedivá, vedoucí marketingové komunikace společnosti Laufen CZ. Milovníci pokročilých funkcí a moderních technologiích pak mohou volit z řady hydromasážních van s nadstandardními funkcemi, které lze navíc nastavit podle individuálních potřeb. Svaly se perfektně uvolní a zregenerují, z mysli se vyženou myšlenky na denní nepříjemné povinnosti.

Sprcha jako smyslový zážitek

Pro některé je vrcholem domácího wellness dlouhá a ničím nerušená sprcha. I při jejím výběru hraje důležitou roli prostor, skutečný zážitek však sprše propůjčují moderní sprchové hlavice. Volit lze z celé řady designových produktů s možností individuálního nastavení proudu vody a tlaku, které tělo rozmazlují různě intenzivní masáží. Více nároční uživatelé pak uvítají sprchové hlavice s efektem tropického deště, který potěší smysly perfektně rozprostřenými kapkami vody. Implementovat je lze do sprchy v podobě sprchového sloupu, jehož benefitem je především větší rozsah pozičního nastavení, alternativou jsou hlavice s montáží na zeď či jako vestavný prvek do stropu místnosti. „Sprchové hlavice s efektem tropického deště jsou kromě hygienické funkce vyhledávané také kvůli terapeutickému účinku jak pro naši pokožku, tak mysl. Snadno s nimi zapomenete na starosti nebo si vzpomenete na zážitky z exotických dovolených. Do wellness koupelen jsou ideální vybavením i termostatické baterie s rychlým a přesným nastavením požadované teploty,“ doplňuje Iva Šedivá.

Maximální hygiena

Wellness je spjato s dokonalou očistou, a proto by v koupelně neměla chybět ani bidetovací toaleta. Jelikož šikovně kombinuje funkce toalety a bidetu, je pro řadu domácností vyhledávaná nejen kvůli hygieně, ale také při nedostatku prostoru. Její design je k nepoznání od běžných toalet, uvnitř však ukrývá řadu technologií. „Bidetovací toalety jsou pomyslným vrcholem toho, co moderní koupelna z hlediska čistoty a technologií nabízí. Jsou vybaveny integrovanou sprškou, u které lze individuálně nastavit teplotu a intenzitu proudu, přizpůsobit lze ale také její pozici. Z dalších funkcí lze zmínit pulzování, oscilaci nebo třeba noční osvětlení. Bidetovací toaleta by neměla chybět v žádné moderní wellness koupelně,“ přibližuje vedoucí marketingové komunikace společnosti Laufen CZ.  

Kam s vínem nebo knížkou?

Wellness oáza vyžaduje dostatek odkládacího prostoru nejenom pro osušky, ručníky a hygienické potřeby, ale také knížku, tablet nebo třeba skleničku šampaňského. Ideálním řešením je mobilní odkládací stolek nebo stolička, alternativou mohou být prakticky rozmístěné regály, případně poličky. Nezapomínejte ale ani na tác nebo třeba misku, které bývají součástí konkrétní koupelnové kolekce a umožňují, aby design koupelny zůstal sladěný. Milujete dlouhé koupele ve vaně? Praktickým wellness doplňkem jsou i podhlavníky poskytující dodatečnou oporu zádům a hlavě.

Vybrané produkty značky LAUFEN:

Samostatně stojící vana z kolekce Palomba vás zahrne pohodlím. Designová vana poskytuje maximální komfort nejen díky oválnému tvaru, ale také prodloužené zadní části s oporou zad, všechny svaly tedy můžete nechat relaxovat a užívat si horkou koupel. Vaše smysly bude vana rozmazlovat i prostřednictvím materiálu SENTEC. Charakteristický je pro něj vysoký podíl minerálních částic, které činí povrch hladký, příjemný, ale také odolný. I přes tenké hrany odolá vana poškrábání i při dlouhodobém užívání.

Volně umístěná vana z kolekce SONAR zaujme dokonalým oválným tvarem a precizním bočním reliéfem. Materiál z tenkostěnné keramiky Saphirkeramik umožňuje, aby byly její hrany tenké, přesto díky přítomnosti korundu maximálně odolné proti nárazům a škrábancům. Vana je vybavena bočním odkládacím prostorem a je možné ji doplnit o gelový podhlavník nebo odkládací misku. Skvěle zapadne do všech moderních a wellness koupelen.

Nástěnnou sprchovou baterii Cityplus v podobě sprchového sloupu si zamilují všichni fanoušci luxusu. Sprchová hlava je vybavena efektem tropického deště a poskytuje perfektní zážitek ze sprchy. Sprchový sloup je kromě hlavy doplněn o sprchovou syntetickou hadicí v délce 1,5 metru a ruční sprchu MyCity120 s třemi druhy proudů. Baterie je termostatická, nastavení preferované teploty vody je proto okamžité. Sprchový sloup je vyroben v nadčasovém chromovém provedení.

Vanová páková baterie z kolekce Kartell • LAUFEN povznese design vaší koupelny na novou úroveň. Minimalistická, moderní a zároveň vysoce funkční baterie skvěle doplní především samostatně stojící vany. Zaujme výrazným plastovým diskem v transparentním provedení, který slouží jako odkládací plocha pro mýdlo nebo houbu. Baterie je vybavena syntetickou sprchovou hadicí s ruční sprchou twinstick umožňující jednoduchou manipulaci při koupeli.

Dokonalou očistu a maximální pohodlí při intimní hygieně nabízí bidetovací toaleta Cleanet Riva značky Laufen. Inovativní toaletu si snadno spletete s kteroukoliv moderní toaletou, její designové tělo ovšem ukrývá řadu nejmodernějších technologií, které si nastavíte přesně podle potřeby. Disponuje integrovanou sprškou, u které lze zvolit dobu sprchování, intenzitu proudu nebo teplotu vody. Toaleta je pro lepší uživatelský zážitek vybavena nočním osvětlením a dálkovým ovládáním prostřednictvím mobilní aplikace.

Plastová stolička Kartell • LAUFEN se rychle stane oblíbeným pomocníkem v koupelně. Během dlouhých horkých koupelí bude ideálním místem pro odložení časopisu, tabletu, ale i ručníku nebo skleničky vína. Díky modernímu materiálu je stolička lehká, odolná a snadno se čistí. K dispozici je v barvě jantaru, modré, transparentní, smaragdové zelené, pudrové růžové a dalších módních odstínech.

Koupelnové vybavení té nejvyšší švýcarské kvality si můžete prohlédnout v pražském showroomu LAUFEN space Prague v blízkosti pražského náměstí I. P. Pavlova.

LAUFEN CZ s.r.o.

logo
V Tůních 3/1637
120 00 Praha 2

telefon: +420 296 337 701
e-mail: prague.gallery@cz.laufen.com

web: www.laufen.cz, www.jika.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Zařizovací předměty v koupelně

Zdroj: Ateliér SLIM

Z koupelny až na měsíc. Podpořte český design v mezinárodní soutěži

Designová koupelna s názvem UP TO THE MOON od české architektky se probojovala do mezinárodního kola soutěže Geberit. Návrh koupelny, jejímž hlavním motivem je symbol měsíce v úplňku, se uchází o přízeň v mezinárodním hlasování. Podpořte ho! Vítězný návrh bude realizován ve švýcarském showroomu.

Zdroj: Hornbach

Krása mozaiky opět na výsluní. Jaká je historie mozaiky a proč ji využít u sebe doma?

Menší poskládané geometrické tvary, pro něž se vžil název mozaika, využívají lidé již více než pět tisíc let. Dochovaly se vzácné exempláře z Persie, Číny, Indie či Řecka. Původně šlo o nejrůznější úlomky kamenů osekaných do tvaru krychle, aby bylo možné je umístit blízko sebe a dosáhnout tak zajímavého vykreslení…

Zdroj: konference-interiery.cz

Konference INTERIÉRY 2021

Ve čtvrtek 4. listopadu 2021 se koná jubilejní 10. ročník konference INTERIÉRY, která je určena interiérovým designérům, architektům, výrobcům nábytku a dalším profesionálům z oboru interiérů.

REKLAMA