REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Přesuňte se z bazénu do vířivky

Léto pomalu končí, ale vy se nechcete vzdát opojné slasti ve vodě? Nemusíte. Stačí vyměnit bazén za vířivku. Užít si komfort vlastního spa v naprostém soukromí může prakticky každý, protože vířivka se vejde i na balkon.
Zdroj: SPARKYS s.r.o.
Zdroj: SPARKYS s.r.o.

Vířivka uvolní a léčí

Jen si to představte. Vaše tělo se oddává slasti, lázni z šumivých bublinek. Je to vlastně šampaňské ve wellness stylu. Zapomeňte však na nekomfortní prostředí veřejných lázní, dopřejte si soukromí vlastního hýčkání. Vířivku si můžete užívat u sauny v domě, zabudovanou venku na terase i třeba nafouknutou na balkoně. Vířivka uvolní vaše tělo po dni plném stresu a je i místem pro romantické chvíle s vaším protějškem. Mít vlastní vířivku je trend. Stejně jako mají lidé vlastní bazény, byť i nafukovací, patří vířivky do domácí výbavy. Navíc ony skutečně mohou být i u bytu. Vířivky koketují i s moderními technologiemi, čím multifunkčnější, tím lepší. Nemusíte se o nic starat. Jen si po náročném dni, kdy máte z kanceláře ztuhlé svaly, nebo naopak namožené po sportu, vlezete do vody a necháte se promasírovat proudy, jejichž směřování a intenzitu si korigujete dálkovým ovládáním. Uvolníte tělo i mysl, kdy veškerý stres rozpustíte v šumící vodě. Nemusíte být ale zrovna fanouškem wellness, aby si u vás vířivka našla místo. Hydroterapie totiž patří ke skvělým rekonvalescenčním procedurám po operacích.

Nafukovací vířivka se hodí kamkoli

Vířivé vany mohou být pro hojnější skupinu lidí na party i pro skromný počet osob. Hydromasážní hýčkání je stejně účinné v menším zabudovaném jacuzzi či whirpoolu v interiéru nebo exteriéru. Pokud ale nechcete vynaložit zbytečně moc peněz za vířivku a uvítáte, když ji budete moct uskladnit, zvolte nafukovací variantu. Tu dle potřeby můžete stěhovat mezi vnitřním a venkovním prostředím.

Jaká je ideální vířivka?

Proměnit svůj domov ve vlastní lázně můžete velmi rychle a komfortně s klasickými pevnými vířivkami. Hlídejte si především počet trysek, ptejte se na jejich velikost, a také na rozmístění. Mnohé firmy nabízí i vířivky na míru. Máte-li například problém se zády, nechte si aplikovat trysky v optimální velikosti a v rozmístění zacíleném právě na zádové svalstvo. Velikost vířivky je samozřejmě důležitá, můžete mít diskrétní vanu pro dva, ale také klidně prostornou vanu pro 12 osob. Neopomenutelné jsou i zmíněné technologie. Budoucnost tkví v chytrých systémech, proto vybírejte vířivku, která má ovládání instalované v blízkosti, nechcete přece přerušovat relaxační pozici, když budete chtít zmírnit, nebo naopak zvýšit intenzitu masáže. Ať už se vám zalíbí jakákoli vířivka, pořádně si v ní odpočinete.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Bazény, vířivky

Plánujte zahradu se zahradním architektem včas. Na co dát pozor a kdy volat odborníka

Plánujte zahradu se zahradním architektem včas. Na co dát pozor a kdy volat odborníka

Ne nadarmo se říká, že odborník dokáže ušetřit nemalé finanční částky. Jedním z těch odborníků na slovo vzatých je zahradní architekt, který dokáže naplánovat zahradu do nejmenšího detailu a navíc je většinou i schopen doporučit vhodnou realizační firmu, která nabídne i následnou údržbu. Ačkoli se může na první…

Zdroj: Fotolia.com - goodluz

Jaro - už je čas na bazén?

Pro bazén instalovaný do země platí z hlediska venkovních teplot hned několik omezení, všechny přitom souvisí s mrazy. Nutnost rychlého vybetonování jámy je však opět spojené s tím, že teplota nesmí během 24 hodin klesnout pod 5 °C.

Zdroj: Fotolia.com - plprod

Voda a její úprava. Výhody a nevýhody dodávek vody z veřejného vodovodu

Pokud si stavíte rodinný dům ale i rekreační chatu uvažujete jistě o zásobování objektu pitnou vodou. Na našem území máme to štěstí, že voda je veřejným vodovodem dostupná prakticky kdekoli v zastavěném území. Pitnou vodu můžete využívat i z vlastní studny, ale na ty se podíváme podrobněji v dalších článcích. Dnes…