REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

10 rad a tipů pro stěhování v Praze

Stěhování je často frustrující a složitý proces na který se málokdo těší. V Praze žije přes milion lidí a každý den se v ní stěhuje spoustu rodin, párů i jednotlivců. Pojďme se podívat na nejlepší tipy pro klidné stěhování.
Zdroj: HERRMANN & Synové s.r.o.
Zdroj: HERRMANN & Synové s.r.o.

Plánujte dopředu

Sestavte si harmonogram stěhování a týdenní kontrolní seznam, abyste se drželi svého úkolu. Může se to zdát jako přehnané, ale stěhování je velký proces a je třeba sledovat spoustu drobností.

Stěhování Praha - nespěchejte

Nedělejte si na den stěhování další plány. Česká metropole je veliká a stěhování v Praze může z různých důvodů trvat déle, než jste předpokládali, a mezi přípravou všeho na stěhování a následným vybalováním a zabydlováním v novém bytě budete vyčerpaní.

Protřiďte věci

Využijte nadcházejícího stěhování k tomu, abyste doma udělali pořádek. Projděte každou místnost a vytvořte hromádky věcí k vyhození a věcí k darování. Nikdo se nechce stěhovat do nového domova se spoustou nepořádku. Věci darujte nebo uspořádejte výprodej na dvoře, abyste si vydělali nějaké peníze navíc. Ušetříte také peníze než zavoláte stěhováky - méně věcí znamená méně krabic na stěhování!

Udělejte si průzkum

Nejdůležitější radou pro stěhování, kterou vám můžeme dát, je provést kvalitní průzkum stěhovacích společností, o kterých uvažujete. Není nic horšího než mít špatnou zkušenost se stěhováním nebo mít během stěhování poškozené věci, protože máte neprofesionální nebo nezkušené stěhováky.

Nečekejte s balením příliš dlouho

S balením nikdy neotálejte. Není to legrace, chápeme to, ale čím déle budete čekat, tím hůře. Začněte balením věcí, které nepoužíváte tak často, nebo sezónních věcí, které právě nepoužíváte.

Pak jděte místnost po místnosti a začněte sundávat dekorace, nástěnné obrazy atd. Dejte si na balení dostatek času a zajistěte, aby vaše věci byly při stěhování v bezpečí.

Mějte vše písemně

Ať už využijete stěhovací či balicí služby, ujistěte se, že máte vše písemně. Ať už se jedná o e-mail nebo tištěnou stvrzenku, budete chtít přesně vědět, co vám bude účtováno, a vyhnete se tak zbytečným zmatkům nebo překvapením. Pokud máte jakékoli dotazy ohledně toho, co obdržíte, ihned zavolejte, abyste předešli jakýmkoli nedorozuměním.

Čtěte pojistné a platební podmínky

Vyžaduje váš stěhovák nevratnou zálohu na zajištění stěhování? Jaké jsou zásady pro změnu nebo zrušení stěhování v den stěhování? Má stěhovák pojištění s plným krytím, nebo jen standardní pojištění? Těmto a dalším otázkám je důležité porozumět před příjezdem stěhováků a zahájením práce.

Změna adresy

Ujistěte se, že jste upozornili všechny společnosti, které používají vaši adresu pro fakturaci, že se stěhujete. Poště můžete dát vědět odesláním formuláře o změně adresy na jejich webových stránkách, ale mnoho členství a předplatných, které máte, bude vyžadovat, abyste zavolali nebo se přihlásili ke svému účtu a změnili doručovací adresu.

Estetické změny v novém domově

Vždy je snazší vymalovat a provést nějaké domácí úpravy předtím, než do něj přidáte nábytek a další věci. Pokud se můžete dostat do svého nového domova před dnem stěhování, ujistěte se, že seznam prací je odškrtnut před přidáním všech vašich věcí.

Buďte v den stěhování k dispozici

Je pravděpodobné, že vaši stěhováci budou mít na vás otázky ohledně toho, co půjde do kamionu versus s vámi do auta nebo kam dát krabice a nábytek, jakmile dorazíte do svého nového domova. Usnadněte si celý proces a urychlete ho tím, že budete osobně přítomni při práci stěhováků. Můžete jim odpovědět na všechny otázky a ujistit se, že váš nábytek je v novém domově přesně tam, kde ho chcete mít.

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Nájemní bydlení

Byty, ilustrační obrázek, zdroj: fotolia, jamrooferpix

Ombudsman: Byty zkolaudované k bydlení nelze využívat pro krátkodobou rekreaci

Byty zkolaudované k trvalému bydlení nelze podle veřejného ochránce práv Stanislava Křečka využívat pro krátkodobé ubytovací služby. Považuje to za obcházení stavebního zákona. Majitelé by takové byty měli nechat rekolaudovat. Ombudsman o tom dnes informoval na webu. Zabýval se stížností obyvatele domu, kterému…

Bytový dům, zdroj: fotolia

Ceny nemovitostí opět na vzestupu. Starší nemovitosti ke konci roku zdražovaly

Průměrná cena staršího bytu v ČR činila ve čtvrtém čtvrtletí minulého roku 87 838 korun za metr čtvereční. Mezičtvrtletně to bylo o pět procent víc a meziročně o sedm procent víc. Cena vzrostla v Česku mezičtvrtletně o osm procent také u rodinných domů, a to na průměrných 55 160 korun za metr čtvereční. O nižší…