REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Nejlepší bazény jsou ty zapuštěné

Tropická léta jsou stále častější i v našich zeměpisných šířkách, což si říká o řešení. Samozřejmě je možné zvýšit příjem tekutin a držet se většinu času ve stínu, nicméně tyto preventivní kroky nejsou pro většinu obyvatelstva dostatečně uspokojivé. Tím nejlepším způsobem, jak se efektivně zchladit, je prostě skočit do bazénu.
Foto: Bazény Šulc

Domácí koupání

Lidé jsou obvykle kvůli troše toho osvěžení nuceni chodit na plovárnu, případně k nějakému přírodnímu koupališti typu rybník nebo přehrada. Veřejné plovárny však nejsou nic extra pro nikoho, kdo nemá rád davy a v rybnících se zase vyskytují sinice a další nepřátelské organismy, které dokáží člověka pořádně zdravotně potrápit.

Nejlepší je tedy pořídit si bazén přímo na svůj pozemek. Ten pak může majitel využívat, kdykoliv se mu zachce. Zahradní bazény mohou mít celou řadu podob. V současné době patří mezi nejžádanější zapuštěné modely.

Foto: Bazény Šulc

Skvělý komfort

Na rozdíl od nadzemních či polozapuštěných verzí se zapuštěné bazény nachází celým svým objemem v zemi. To má celou řadu praktických, ale i estetických výhod.

Do takového bazénu se daleko lépe leze i vylézá. Není nutné si dokupovat žádné speciální schůdky nebo žebříky. Přístup do vody je přímočarý a bez kompromisů. Zapuštěný bazén má také výhodu v tom, že nijak nenarušuje reliéf pozemku.

Bazény toho typu je možné získat v mnoha velikostech. Nejčastěji se vyrábějí v obdélníkovém tvaru, jelikož takový je pro plavání ideální. Jedná se o poměrně houževnaté vodní plochy, jelikož se vyrábějí z vysoce odolného polykarbonátu. Díky tomu vydrží sloužit opravdu dlouho.

Foto: Bazény Šulc

Zastřešení

Zapuštěné zahradní bazény nemusí být navzdory očekávání finančně příliš náročné, stačí jen vědět, kam jít nakupovat. Mezi kvalitní výrobce/prodejce se bezpochyby řadí i Bazény Šulc, kde si zájemce může pořídit nejen samotnou vodní plochu, ale zároveň i mnohá další relevantní příslušenství. Populární je například zastřešení, které dokáže prodloužit koupací sezónu i o několik týdnů, potažmo měsíců.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Bazény, vířivky

Plánujte zahradu se zahradním architektem včas. Na co dát pozor a kdy volat odborníka

Plánujte zahradu se zahradním architektem včas. Na co dát pozor a kdy volat odborníka

Ne nadarmo se říká, že odborník dokáže ušetřit nemalé finanční částky. Jedním z těch odborníků na slovo vzatých je zahradní architekt, který dokáže naplánovat zahradu do nejmenšího detailu a navíc je většinou i schopen doporučit vhodnou realizační firmu, která nabídne i následnou údržbu. Ačkoli se může na první…

Zdroj: Fotolia.com - goodluz

Jaro - už je čas na bazén?

Pro bazén instalovaný do země platí z hlediska venkovních teplot hned několik omezení, všechny přitom souvisí s mrazy. Nutnost rychlého vybetonování jámy je však opět spojené s tím, že teplota nesmí během 24 hodin klesnout pod 5 °C.

Zdroj: Fotolia.com - plprod

Voda a její úprava. Výhody a nevýhody dodávek vody z veřejného vodovodu

Pokud si stavíte rodinný dům ale i rekreační chatu uvažujete jistě o zásobování objektu pitnou vodou. Na našem území máme to štěstí, že voda je veřejným vodovodem dostupná prakticky kdekoli v zastavěném území. Pitnou vodu můžete využívat i z vlastní studny, ale na ty se podíváme podrobněji v dalších článcích. Dnes…