REKLAMA
Hledat

Fotosoutěž Otevřená Praha Pořádá ESTAV.cz a Open House Praha.

estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Vybíráme sprchové dveře – na co si dát pozor?

Výběr správných sprchových dveří je základem spokojeného fungování v nové koupelně. Také jste se rozhodli sprchový kout uzavřít právě dveřmi? Pak už jste nejspíš zjistili, že máte k dispozici celou řadu různých variant, které se od sebe liší cenou, materiálem i dalšími vlastnostmi. Jak se v nich ale vyznat?
Zdroj: WellMall s.r.o.
Zdroj: WellMall s.r.o.

Pozvali jsme si na pomoc odborníky z obchodu WellMall, kteří už pomohli najít to nejlepší koupelnové vybavení tisícům zákazníků . Dnes nám prozradí důležitá kritéria, která byste měli zvážit, až budete vybírat sprchové dveře do vlastní koupelny.

Jak velké dveře potřebujete?

Sprchové dveře by měly do vyhraněného prostoru v první řadě dobře pasovat. Velikost dveří se tedy přímo odvíjí od velikosti výklenku pro sprchu – nejčastěji se setkáte s šířkou 80, 90 či 100 cm , avšak v nabídce WellMall najdete i mnohem menší či větší dveře. U nadstandardně širokých prostorů je možné sprchové dveře také nastavit pevným dílem.

Jaký chcete typ sprchových dveří?

Sprchové dveře se dělí do několika typů. Každý z nich má pochopitelně své výhody a nevýhody a může se hodit do jiného prostředí. Obecně by se daly dveře rozdělit na jednokřídlé a dvoukřídlé . Druhá varianta pak bývá vzhledem k menším rozměrům křídel méně náročná na prostor.

Jak dvoukřídlé, tak i jednokřídlé sprchové dveře se od sebe liší tím, jakým způsobem se otevírají . V nabídce obchodu WellMall se standardně můžete setkat s těmito typy:

  • Otevírací dveře – mají klasické otevírání ven nebo dovnitř (druhá varianta je praktičtější, jelikož vyžaduje méně místa okolo sprchy a voda ze dveří nebude stékat na podlahu). Jednokřídlé dveře je obvykle možné instalovat jak na pravou, tak i na levou stranu výklenku.
  • Posuvné dveře – jeden dveřní panel se posouvá paralelně vedle druhého, díky čemuž šetří místo. Aby vše dlouho fungovalo, jsou zapotřebí vybrat kvalitní kolejnice a kolečka (minimálně s průměrem 2 cm). Alternativou může být posouvání pomocí kluzáku.
  • Zalamovací dveře – dveře se jednou či vícekrát zalomí a složí ke stěně sprchy, a tak opět šetří prostor a zabraňují stékání vody na podlahu. Jen by se neměly nechávat složené příliš dlouho, jinak by se v uzavřených částech mohly začít množit bakterie a plísně.
  • Shrnovací dveře – skládají se z lamel, které se podobně jako klasické shrnovací dveře stahují ke stěně. Výhodou lamel je, že můžete některé vyjmout nebo přidat podle toho, jak velký výklenek potřebujete uzavřít. Z hlediska prostoru je tento typ dveří opět velmi úsporný.

Jaký vybrat materiál?

U dveří do sprchy je třeba vzít v potaz nejen materiál samotné výplně, ale také rámu a otevíracího mechanismu. Mezi běžně používané materiály pro výrobu profilů patří hliník, chrom a plast , které navíc bývají ošetřené proti korozi.

Co se týče výplně, máte na výběr z plastových a skleněných variant. Pro výrobu skleněných sprchových dveří se pak nejčastěji používá bezpečnostní sklo, které se ve případě rozbití roztříští na spoustu malých, méně ostrých kousků. K dispozici máte jak čiré, tak i matné varianty , které vám při sprchování poskytnou více soukromí.

Nelze jednoznačně říct, jaké materiály byste měli do své koupelny vybrat. U plastových dveří můžete počítat s nižší cenou a snadnější údržbou, zatímco dražší sklo vám nabídne elegantnější vzhled, ale zato může být náročnější na údržbu. Ve finále tedy záleží na vašem rozpočtu, osobních potřebách a preferencích .

Jaké praktické vlastnosti vyžadujete?

Aby vám dveře mohly dlouho sloužit, vyžadují pravidelnou údržbu – jedině tak zabráníte tvorbě plísní a jejich poškození vodním kamenem či korozí. Ať už si potrpíte na úklid nebo ne, vždy se vyplatí vybírat sprchové dveře, které se snadno čistí a jsou odolné vůči usazeninám

Při výběru se dívejte i na to, zda nemají zbytečné záhyby a skulinky, které by se mohly obtížně čistit. Podstatné je také dobré utěsnění dveří, které vám výrazně ušetří práci s úklidem koupelny. 

Důležitým faktorem je také přístupnost, a to zejména pro domácnosti, kde žijí osoby s pohybovým omezením. V takovém případě je důležité volit lehčí sprchové dveře, které umožňují snadnou a bezpečnou manipulaci . Od toho by se měla odvíjet i volba sprchové vaničky, která by měla být srovnaná se zemí nebo jen velmi nízká.

Uvažujete o nákupu sprchových dveří? Inspirujte se nabídkou obchodu WellMall! Přináší široké spektrum různých variant a v případě potřeby nabízí i odborné poradenství. Výběr dveří do sprchy tak můžete zvládnout snadno, rychle a bez zbytečných přešlapů.

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Zařizovací předměty v koupelně

Zdroj: Ateliér SLIM

Z koupelny až na měsíc. Podpořte český design v mezinárodní soutěži

Designová koupelna s názvem UP TO THE MOON od české architektky se probojovala do mezinárodního kola soutěže Geberit. Návrh koupelny, jejímž hlavním motivem je symbol měsíce v úplňku, se uchází o přízeň v mezinárodním hlasování. Podpořte ho! Vítězný návrh bude realizován ve švýcarském showroomu.

Zdroj: Hornbach

Krása mozaiky opět na výsluní. Jaká je historie mozaiky a proč ji využít u sebe doma?

Menší poskládané geometrické tvary, pro něž se vžil název mozaika, využívají lidé již více než pět tisíc let. Dochovaly se vzácné exempláře z Persie, Číny, Indie či Řecka. Původně šlo o nejrůznější úlomky kamenů osekaných do tvaru krychle, aby bylo možné je umístit blízko sebe a dosáhnout tak zajímavého vykreslení…

Zdroj: konference-interiery.cz

Konference INTERIÉRY 2021

Ve čtvrtek 4. listopadu 2021 se koná jubilejní 10. ročník konference INTERIÉRY, která je určena interiérovým designérům, architektům, výrobcům nábytku a dalším profesionálům z oboru interiérů.

REKLAMA