REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Kotle ROJEK jsou na skladě a za stejné ceny jako v roce 2022. Využijte situace a vyměňte kotel teď

Rojek nabízí kotle na dřevo, pelety i uhlí. Kotle na biomasu zvládnou i dřevo ne úplně suché a na kotle je navíc dotace.
Zdroj: ROJEK

Kotle jsou běžně skladem a ceny zůstaly zatím stejné

V loňském roce jsme se kromě té energetické situace dostali i do logistických problémů a kdo chtěl vyměnit kotel, měl problém nakoupit to, co potřeboval. Jak jsme na tom v letošním roce?

"V prvním kvartále 2023  jsme zvýšenou výrobou zásobili velkoobchody a pobočky velkoobchodů a kotle Rojek jsou běžně k dostání ihned,“ říká Evžen Rojek,obchodní ředitel a člen představenstva ROJEK  a.s. a pokračuje k cenám, které potěší snad ještě více.

„Navíc zůstala cena 2022. Byť inflace ještě má poměrně vysoké tempo, dokázali jsme se poprat s produktivitou práce tak, že držíme ceny loňského roku, a ještě se nám podařilo vytvořit si tam určitý prostor, a tak zveme montážní firmy do našeho partnerského programu. Pro partnerské firmy pro montáž kotlů jsou připraveny bonusy, školení a další benefity. Chceme, aby celý ten řetězec k zákazníkovi fungoval co nejlépe.“

Kotle ROJEK splňují ty nejpřísnější evropské normy, ekodesign a bude je možné bez problémů provozovat i v budoucnu

Odborné posouzení projektanta nebo topenáře často ukáže, že kotel na kusové dřevo a pelety je nejvýhodnější variantou, protože životnost takovéhoto zařízení na tuhá paliva je někde okolo dvaceti let. Pro rodinné domy jsou nejvíce používány výkony 20, 25 kW, v menší míře se používají kotle s 30 ti kW jmenovitého výkonu a pro provozy, pro živnostníky, řemeslníky nebo pro nějaké bytové jednotky, tak tam jsou v nabídce kotle 40 kW nebo 49 kW. Je možné dodat i kotel na tuhá paliva s jmenovitým výkonem 80 kW, tam už dáte metrové poleno.

Kotle na kusové dřevo a na pelety se realizují zejména do starších domů, kde je to velmi vhodná volba z dlouhohodobého pohledu celkového hodnocení investice, životnosti a provozu. A nesmíme zapomenout na to, že se bavíme již o kotlích s kvalitní regulací, i s dálkovým ovládáním, s možností napojení na akumulaci, kdy není potřeba zatápět každý den atd. a je na ně dotace.

U zákazníků je oblíben i kotel na tuhá paliva, který vedle kusového dřeva a pelet umí i pracovat i s hnědým uhlím.  Nabízíme kotel s dlouhou životností a nejsme limitování jako u nějakého moderního zdroje, který má např. kompresor. Nehrozí nějaké další investiční náklady na udržení toho zařízení v provozu. Navíc moderní kotle na tuhá paliva jsou zahrnuty v dotačních titulech," říká Evžen Rojek.

Různá paliva a možnost spalovat i nevysušené dřevo

„Výhodou je to, že si nemusíte dopředu zvolit, jaký druh paliva budete používat,“ vysvětluje preference zákazníků Evžen Rojek. „Používá se kusové dřevo, hnědé uhlí, ořech, jednička nebo kostka a můžete i ty paliva míchat. Například kdo má nějaké odřezky z různých dřevařských dílen, piliny, hobliny. I my jako výrobce doporučujeme paliva míchat. Bavíme se samozřejmě o kotlích i pro běžné domácnosti a rodinné domy.
Pro zákazníky je důležité také to, že nepotřebujeme ideální suché dřevo. Sušení dřeva nemusí být tříleté, nemusí mít vlhkost do 20 %. Tak lze v kotlích Rojek spalovat i vlhčí dřevo, což kotle s ventilátorem nemají rády,“
dále vysvětluje Evžen Rojek k palivům.

ROJEK a.s.

logo
Tepelná technika
U Kapličky 1055
517 41 Kostelec nad Orlicí

telefon: 494 339 125, 494 339 134
e-mail: tt@rojek.cz

web: www.kotle-rojek.cz/cs/, www.rojek.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Instalace - TZB

Velké množství léčiv v odpadních vodách umí čistírny odstranit, ukázal výzkum

Velké množství léčiv v odpadních vodách umí čistírny odstranit, ukázal výzkum

Do čistírny odpadních vod poblíž většího okresního města přitečou za rok léčiva odpovídající až 27.100 rozpuštěným tabletám Ibalginu. Ukázal to výzkum, který zpracovala Vodárenská akciová společnost (VAS). Zároveň však výzkum zjistil, že čistírny mají poměrně vysokou účinnost při odstraňování těchto látek.

Autor: redakce

Kořenová čistírna čistí vodu z celé obce. Vypadá krásně a voda z ní je lepší než v potoce

Kořenová čistírna odpadních vod. Na první pohled svojí primitivností připadá až podezřelá, jako cosi, co zní skvěle „eko“, ale nemůže fungovat. Opak je pravdou. Kořenová čistírna má mnoho výhod a čistí skvěle. „Kořenovku“ lze vybudovat pro čištění vod z jednoho rodinného domu ale i pro celé obce. Ve Velké Jesenici na…

Zdroj: AdobeStock – Anatoliy Gleb

Distributor nechce připojit moji fotovoltaiku. Co dělat? A jak elektřinu akumulovat?

Co dělat, pokud chcete fotovoltaiku na svém domě, ale distributor vás odmítne připojit do sítě? Nebo odmítne připojit tak velký výkon, jaký byste si představovali? Zda vás distributor připojí je čistě na jeho rozhodnutí a vy ho nijak neovlivníte. Jsou možné technické přetoky do sítě? A co je technický…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Střešní krytiny SATJAM jsou nyní za zvýhodněnou cenu a představují tak v době nevyzpytatelného vývoje inflace vhodnou investici. Zdroj: SATJAM s.r.o.

Akční nabídka střešních krytin SATJAM

Akční nabídka střešních krytin SATJAM

REKLAMA
REKLAMA