REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Stavba domu jako výhodná investice i v době růstu cen

Vyplatí se v současné době stavět rodinný dům? Loňský rok změnil mnohé. Svět se stal jiným, dražším ve všech ohledech. Narostly ceny energií, v důsledku toho stouply ceny zboží, materiálů i služeb. A úroky hypoték nezůstaly pozadu, jen základní úroková sazba dosáhla několikanásobku dřívějších hodnot. I přesto všechno se ale stavba domu stále vyplatí!
Zdroj: Wienerberger s.r.o.

Je zřejmé, že stavba domu je dnes  nákladnější než kdy dříve. Pokud však patříte mezi ty šťastné, kteří mají pozemek na výstavbu domu, máme pro vás dobrou zprávu. Začněte s výstavbou domu klidně hned!

Kde se šetřit vyplatí a kdy se mu raději vyhnout

Na stavbě domu můžete při dobré úvaze ušetřit nemalé peníze. S výhledem do budoucna je však k podobným rozhodnutím potřeba přistupovat s citem. Zvažte, co se dá vyměnit bez bourání či nákladné rekonstrukce, co můžete nahradit nebo dodělat později. Nezapomeňte, že hodnotu domu ovlivňují kvalitní základy, obvodové zdivo a nosná konstrukce. Cílem není ušetřit za každou cenu, ale stavět výhodně!

„Před samotným výběrem materiálu je vhodné zvážit, jaké vlastnosti jsou pro konkrétního investora důležité. Při volbě správného stavebního materiálu často rozhoduje cena a tepelněizolační vlastnosti, které jsou mnohdy jasnou prioritou. Je třeba však myslet i na další důležité vlastnosti, které ovlivňují skutečné teplo a pohodlí domova. Svépomocníci se často obávají i o životnost, kterou cihly Porotherm mohou zaručit minimálně na 150 let. Pálené střešní tašky Tondach na 80 až 100 let,” komentuje za značku Porotherm výběr správného materiálu Roman Busta, obchodní ředitel Wienerbergeru.

Zdroj: Wienerberger s.r.o.

Stavte výhodně, stavte pořádně

Na tom, z čeho dům postavíte se tedy šetřit nevyplácí. Ušetřete na volbě jednoduchého tvaru domu a rozumné velikosti jednotlivých místností. Pokud jste šikovní a máte dost ochotných kamarádů, postavte svůj rodinný dům svépomocí. Dnes už ale není úplně zvykem, abyste si celý dům postavili sami. Na řadu prací je výhodné objednat si stavební firmu nebo vybrané dodavatele.

„Částka za hrubou stavbu rodinného domu může tvořit přibližně 10 procent z celkových nákladů za stavbu. Pořádným řešením a zároveň úsporou času a peněz oproti kontaktnímu zateplovacímu systému je jednovrstvé zdivo Porotherm, které výrazně sníží náklady za vytápění,” říká Jiří Dobiáš, ředitel produktového managementu společnosti Wienerberger.

Projekt Stavte výhodně pomáhá

Doba, kdy se na cihly, okna, tašky a další stavební materiály stály fronty, je naštěstí pryč. Dnes je všech materiálů dostatek, proto je vhodné vybrat si takové dodavatele, se kterými můžete získat i celou řadu výhod.

V projektu Stavte výhodně se spojili významní výrobci stavebních materiálů. Společně nabízejí stavebníkům možnost pořídit cihly, střešní tašky, komíny, okna, dveře, koupelny a kuchyně za velmi atraktivní ceny. Podívejte se na stavtevyhodne.cz a získejte slevy až 39 % na stavební materiál i vy!

Dům jako investice aneb Stavět se vyplatí

A důležitá informace na závěr. Vzhledem k aktuální míře inflace, která se pohybuje ve dvouciferných hodnotách, se i dnes stavět vyplatí! Dům je investice, která se v čase zhodnocuje. Pokud své naspořené finanční prostředky vložíte právě do jeho výstavby, budete rozhodně proti inflaci chráněni více, než když budou vaše peníze ležet na účtech v bance. Tak neváhejte a stavte!

Wienerberger s.r.o.

logo
Plachého 388/28
370 01 České Budějovice 1

zelená linka: 800 240 250
e-mail: info@wienerberger.cz

web: www.wienerberger.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Wienerberger s.r.o.

Akustické cihly jsou výhodnější investice než špunty do uší. Podpoří sousedské vztahy a soužití více generací

Zvuk je nedílnou součástí našeho okolí, pokud se však stane příliš intenzivním, změní se na hluk, který je nepříjemný, neprospívá lidskému zdraví a určitě ho nechceme zažívat doma. Řešením mohou být akustické cihly, které pomáhají útlumu hluku a brání teplotním výkyvům. Osvědčí se především ve vnitřních…

Stropní konstrukce s cihelnými vložkami MIAKO a nosníky POT Zdroj: Wienerberger

Podlaha musí být stabilní, pevná a zvukotěsná. S tím pomůže vhodná kombinace zdiva a stropní konstrukce

Dvě patra jsou lepší než jedno, trend staveb do výšky se zase vrací. To dokázal i průzkum* od společnosti Ipsos cílící na Čechy, kteří plánují měnit svou bytovou situaci. Na oddělení jednotlivých podlaží je dobré myslet už při plánování hrubé stavby, jelikož stropy dodatečně nevyměníte. Proto by spolu měly všechny…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Střešní krytiny SATJAM jsou nyní za zvýhodněnou cenu a představují tak v době nevyzpytatelného vývoje inflace vhodnou investici. Zdroj: SATJAM s.r.o.

Akční nabídka střešních krytin SATJAM

Akční nabídka střešních krytin SATJAM

REKLAMA
REKLAMA