REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Moderní zdění? S pořádnou cihlou máte v jednom kroku rovnou i zatepleno

Stavět dům s jednovrstvým zdivem není jenom moderní metoda zdění, ale praktický materiál, díky kterému už nebudete muset myslet na dodatečné zateplení. Pokud při výběru stavebního materiálu sáhnete po cihlách vhodných pro jednovrstvé zdění, máte totiž zatepleno již při realizaci hrubé stavby. S pořádnou cihlou prostě jedna vrstva stačí.

Cihla je ověřený stavební materiál po mnoho generací. Přestože metoda jednovrstvého zdění je stará jako stavba sama, s neustálým vývojem dochází ke zkvalitňování používaných produktů. Důkazem jsou cihly vhodné pro jednovrstvé zdění Porotherm T Profi a EKO+ Profi od Wienerbergeru, největšího výrobce cihel v České republice.

Roman Busta, ředitel divize hrubá stavba společnosti Wienerberger investorům radí: „Na kvalitní konstrukci je důležité myslet už při výběru správného stavebního materiálu a před samotným zahájením stavby. Pokud si zákazník zvolí správný materiál pro obálku domu, ušetří si tak v budoucnu mnoho starostí. Obvodové zdivo je nejdůležitější částí celé stavby, zejména proto, že v budoucnu nelze jednoduše vyměnit. Navíc, pokud investor upřednostní cihly vhodné pro jednovrstvé zdění, bude mít postaveno a zatepleno v jednom kroku.

Jednovrstvé zdivo je stavební materiál, který plní téměř všechny funkce, které od obvodového zdiva novostavby investor vyžaduje. Vývoj ve stavebnictví je nezastavitelný a novodobé cihelné produkty vhodné pro jednovrstvé zdění, bez potřeby kontaktního zateplovacího systému, dají investorovi několik pořádných důvodů, proč stavět z cihel.

Nízkoenergetický a pasivní standard

Jednovrstvé zdivo má samo o sobě skvělé tepelněizolační vlastnosti a s přehledem plní nízkoenergetické i pasivní standardy. Proto už na cihlu není potřeba dodatečné zateplení, je ale potřeba myslet na vhodnou kombinaci s tepelněizolační omítkou. Díky tomu lze již během stavby ušetřit za další stavební práce spojené s kontaktním zateplovacím systémem, a v budoucnosti za energie při vytápění či chlazení domu.

Urychlení stavby

Vynecháním celého jednoho kroku – zateplení obálky domu, ušetříte čas strávený na stavbě, a přitom dosáhnete minimálně stejných kvalit obvodového zdiva.

Řešení nepříjemných komplikací

S plísní v domácnosti se setkal každý, alespoň jednou za život. Naopak, vlhkosti v domácnosti při běžném chodu čelíme každý den. S jednovrstvým zdivem se ale nemusíte obávat negativnímu dopadu zvýšené humidity. Cihly jsou totiž navrženy pro prostup vodních par, což brání vzniku plísní a dalších problémů, které při nahromadění vlhkosti mohou vzniknout.

Ochrana před poničením

Zdivo nevyžaduje téměř žádnou dodatečnou údržbu, nedegraduje a odolává poškození vnějšími vlivy, které mohou být způsobené například ptáky nebo předměty opřenými o fasádu domu. Zároveň jsou cihly vyrobené z přírodního nehořlavého materiálu.

Svépomocí

S jednovrstvým zdivem se můžete do práce pustit i svépomocí, bez ohledu na časové možnosti odborníků. A pokud potřebujete pomoc se založením první řady zdiva, odborníci z Wienerbergeru to udělají za vás, a ještě vysvětlí další postup zdění.

Udržitelnost

Cihly jsou vyrobeny z jílu a vody, přírodních recyklovatelných surovin, které jsou získávány ohleduplným způsobem k životnímu prostředí. Pro výplň zdiva Porotherm T Profi je použita přírodní minerální vata. Jednovrstvé cihly jsou dlouhodobě udržitelným materiálem pro planetu a vydrží po několik generací.

Produktový tip

Porotherm od Wienerbergereru nabízí dvě různé řady vhodné pro jednovrstvé obvodové zdivo, přečtěte si více na poradnecihly.cz.

Porotherm T Profi Porotherm EKO+ Profi
Zdroj: Wienerberger s.r.o. Zdroj: Wienerberger s.r.o.
+ broušené cihly plněné minerální vatou + broušené cihly s vylepšenými tepelněizolačními vlastnostmi
+ nejmodernější cihly s velmi vysokými nároky na tepelný odpor a tepelnou akumulaci stěny + ideální cihly pro úsporu tepla a nákladů za energie na vytápění
+ součinitel prostupu tepla zdiva U až 0,12* + součinitel prostupu tepla zdiva U až 0,15*

*čím nižší číslo, tím lepší tepelněizolační vlastnosti

Wienerberger s.r.o.

logo
Plachého 388/28
370 01 České Budějovice 1

zelená linka: 800 240 250
e-mail: info@wienerberger.cz

web: www.wienerberger.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Wienerberger s.r.o.

Chcete být ekologičtí i při stavbě domu?

Vybírejte lokální přírodní materiály, neplýtvejte energiemi a volte praktická řešení. Ekologičtější stavba domu už není jenom ta nejdražší. Investoři již nemusí volit mezi kvalitou a udržitelností.

Zdroj: Wienerberger s.r.o.

Cihly jako materiál budoucnosti? U stavebníků v Česku stále vedou

Volba stavebního materiálu pro nosnou konstrukci domu je základ, se kterým se potká každý stavebník. Hlavní roli při výběru sehrává mnoho faktorů – osobní preference, zkušenosti, cena, životnost i rychlost výstavby. Popularitu keramického materiálu dokládá mimořádné množství staveb po celém světě. A oblibu…

Zdroj: Wienerberger s.r.o.

Proč stavět z tradiční přírodní cihly? Žijte ve zdravém vnitřním prostředí

Jedním z nejosvědčenějších stavebních materiálů je bezesporu pálená hlína. Cihla, se kterou pracovali naši předci, prošla v posledních letech velkým technologickým vývojem a transformovala se do moderního stavebního materiálu. Rodinný dům, postavený právě z těchto cihel, disponuje vynikajícími…

Zdroj: Wienerberger s.r.o.

Mezi svépomocníky je populární jednovrstvé zdivo. Snadno se s ním pracuje

Češi potvrzují, že jsou národem kutilů. Pro tisíce svépomocníků je stavba vysněného bydlení vlastníma rukama životní projekt. Oproti projektu na klíč tak lze jen na hrubé stavbě ušetřit až 30 % nákladů za práci, nepočítá se zde ale vlastní investovaný čas na stavbě, který je nevyčíslitelný. Základem úspěchu je…

REKLAMA