Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

JIKA radí, jak na úklid koupelny

Koupelna si žádá naši pravidelnou péči a údržbu, aby byla nejen příjemným prostředím pro oko, ale také aby dostála nejvyšším hygienickým nárokům. Její úklid ale má svá specifika.
Zdroj: LAUFEN CZ s.r.o.

Kvůli vyšší vlhkosti může být koupelna náchylná ke vzniku plísní a potýkáme se zde s vodním kamenem nebo větší koncentrací bakterií. Jak si tedy s úklidem poradit tak, aby byl efektivní a abychom zároveň nepoškodili koupelnové vybavení?

Jak na koupelnový nábytek?

Koupelnový nábytek byl navržen tak, aby dokázal odolat větší vzdušné vlhkosti. To ale neznamená, že by byl voděodolný. Tedy byste na něm nikdy neměli nechávat dlouho ležet vodu a pokud jej namočíte, měli byste jej ideálně ihned utřít do sucha. To platí i během úklidu. „Na nábytek byste vždy měli používat jemný hadřík a ideálně čistou vodu nebo jemný čisticí prostředek. Vlhkým hadříkem nábytek očistěte a následně jej nezapomeňte utřít do sucha tak, aby na něm nezůstala voda,“ vysvětluje Iva Šedivá, vedoucí komunikace společnosti Laufen CZ, pod níž spadá i česká značka JIKA.

Zrcadla bez rezavých okrajů

Stejně jako u nábytku, je potřeba i zrcadla vždy utřít dosucha, a to především jejich hrany. Možná vás to překvapí, ale právě čisticí přípravek nebo voda, která steče na hrany zrcadla a vy ji neotřete, způsobí korozi. Na zrcadle tak zůstávají nevzhledné tmavé fleky, které se mohou rozrůstat a snižovat funkci zrcadla.

Baterie a vodní kámen

Aby vám baterie vydržely dlouho hezké, a především aby dlouho sloužily, je potřeba pravidelná péče. Díky tomu totiž předejdete situaci, kdy se na baterii vytvoří velký nános vodního kamene. „Ideální je věnovat bateriím péči alespoň jednou týdně. Ale pozor, důležitá je správná péče. Na baterie byste nikdy neměly používat abrazivní čisticí prostředky a nikdy byste neměli přípravek nanášet přímo na baterii, a to ani v případě velmi jemných prostředků. Nejlepší je postupovat tak, že přípravek nastříkáte na hadřík, baterii lehce očistíte a následně usušíte,“ upozorňuje Iva Šedivá. Pokud byste totiž přípravek nastříkali přímo na baterii, může proniknout pod páku, kde je umístěna kartuše, zde krystalizovat a způsobit tuhý chod nastavení průtoku a teploty vody. Životnost baterií pak můžete podpořit i tím, že je po každém použití utřete do sucha.

Sanitární keramika – čistá umyvadla i toalety

Stejně jako v případě dalšího koupelnového vybavení, ani v případě keramiky byste neměli při úklidu sáhnout po abrazivních čisticích prostředcích. V případě toalet byste měli vynechat jakékoliv přípravky, které obsahují chlór, protože narušují povrch mísy a následně zde dochází k nežádoucímu usazování močoviny. Mísu byste ale neměli nechávat vystavenou ani dlouhodobému působení jemnějších WC gelů, aby nedošlo k porušení povrchu. Působit by měly maximálně po dobu 10 minut. Důležité je také během této doby toaletu nezavírat. Výpary z těchto prostředků totiž mohou při dlouhodobém působení zapříčinit korozi upevňovacích šroubů.

LAUFEN CZ s.r.o.

logo
V Tůních 3/1637
120 00 Praha 2

telefon: +420 296 337 701
e-mail: laufenspace@cz.laufen.com

web: www.laufen.cz, www.jika.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: LAUFEN CZ s.r.o.

Pět tipů pro úspěšnou renovaci koupelny

Podle statistik strávíme v koupelně v průměru 4,5 roku našeho života. To už je pořádně dlouhá doba. Je proto velmi důležité, aby nám plně vyhovovala a poskytovala příjemný prostor pro všechny každodenní úkony. Čeká vás proměna staré koupelny v novou? Česká značka JIKA pro vás má 5 tipů, na co při…

Zdroj: LAUFEN CZ

Jak poznat kvalitní baterii? Zaměřte se vysokou funkčnost a perfektní design

Umyvadlo, vana, sprcha a úložné prostory. Při zařizování koupelny je většina pozornosti věnována dominantním prvkům. Dokonalost se ale skrývá v detailu, tedy v bateriích. Jsou designovou třešničkou na dortu, zároveň však také vysoce funkčním a technologickým prvkem. Nejenom, že zpříjemňují denní pobyt v koupelně,…

Zdroj: JIKA

Speciální povrchové úpravy a materiály pro rychlejší údržbu koupelny

Když si zařizujeme koupelnu, chceme, aby byla nejen oku lahodící, praktická, ale také aby nám dobře sloužila dlouhé roky. Co je klíčem k tomu, aby tomu tak bylo a životnost koupelny byla co nejdelší? Vedle správné péče o vybavení je to především jeho kvalita. Záleží na celkovém provedení, použitých materiálech a v…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Plechové krytiny SATJAM lze nyní pořídit o něco výhodněji díky výhodné jarní akční nabídce. Zdroj: SATJAM s.r.o.

Výhodné jaro s plechovými krytinami SATJAM

Výhodné jaro s plechovými krytinami SATJAM

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA