REKLAMA
Hledat

Fotosoutěž Otevřená Praha Pořádá ESTAV.cz a Open House Praha.

estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Speciální povrchové úpravy a materiály pro rychlejší údržbu koupelny

Když si zařizujeme koupelnu, chceme, aby byla nejen oku lahodící, praktická, ale také aby nám dobře sloužila dlouhé roky. Co je klíčem k tomu, aby tomu tak bylo a životnost koupelny byla co nejdelší? Vedle správné péče o vybavení je to především jeho kvalita. Záleží na celkovém provedení, použitých materiálech a v případě sanity a sprchových koutů také na povrchových úpravách. Ty totiž mohou značně přispět k tomu, aby jednotlivé kousky zůstaly déle v perfektním stavu. Druhým benefitem je pak i snazší údržba, což ocení především ti, kteří mají na starost úklid koupelny. Česká značka JIKA proto představuje několik povrchových úprav, s kterými se můžete setkat u jejích výrobků.
Zdroj: JIKA

Povrchové úpravy JIKA

JIKA nabízí dvě hlavní povrchové úpravy JIKA perla a JIKA perla Glass, které přispívají k delší životnosti koupelnového vybavení a zároveň zvyšují hygieničnost v koupelně. JIKA perla je povrchová úprava, která se využívá pro keramické výrobky. „Jedná se o tenkou vrstvu, která se nanáší na vypálenou glazuru keramického střepu, odpuzuje vodu a zabraňuje usazování vodního kamene,“ vysvětluje Iva Šedivá, vedoucí marketingové komunikace společnosti Laufen CZ, pod níž spadá i česká značka JIKA. V případě umyvadel je tato úprava aplikována z vnější i vnitřní strany, u urinálů a klozetů pak ze strany vnější. Sprchové kouty, sprchové stěny i vanové zástěny pak disponují speciální úpravou JIKA perla Glass, která ulehčuje údržbu a zabraňuje vzniku nevzhledných map na skle. „Zajímavostí je, že obě tyto povrchové úpravy značky JIKA jsou inspirovány přírodou, konkrétně květy růží. Pokud se podíváme na růži po dešti, vidíme, že se voda shlukne do kapiček, které rychle sklouznou dolů. Podobný princip využívají právě i povrchové úpravy značky JIKA,“ doplňuje Iva Šedivá.

Vana z akrylátu nebo oceli?

Za pozornost při zařizování koupelny pak stojí také materiály, ze kterých jsou vyráběny vany. V současné době jsou asi nejčastější akrylátové vany a za nimi následující vany ocelové. Každý z těchto materiálů má přitom odlišné vlastnosti a s tím spojené výhody. Akrylát je oblíbený pro svůj teplý povrch a výborné izolační schopnosti. Disponuje stálobarevností, a tak se nestane, že by vám vana časem barevně zašla nebo zašedla. Ocelové vany, které se vyrábí speciálním zpracováním ocelového pásu, pak vynikají vysokou hygieničností a jsou velmi odolné proti poškrábání, kyselinám a oděrům. Máte tak jistotu, že vám v koupelně budou sloužit opravdu dlouho.

Údržba a čištění

Když hovoříme o speciálních površích nabízí se také otázka, zda potřebují speciální péči? Jejich kouzlo spočívá v tom, že jsou všechny materiály na údržbu opravdu nenáročné a ulehčí vám úklid. I tak je ale potřeba dodržovat jednoduchá pravidla. „Vyhnout byste se vždy měli použití agresivních čisticích prostředků a rozpouštědel, které by mohly výrazně poškodit povrch,“ vysvětluje Iva Šedivá. Pro pravidelnou údržbu je vhodné použít měkkou houbu nebo hadřík a malé množství šetrného čisticího prostředku.

Zdroj: JIKA

Tipy značky JIKA:

Moderní sprchové stěny Pure skvěle padnou do každé koupelny. Nabízí velkou variabilitu a koupelně dodají elegantní nádech. Sklo je ošetřeno speciální povrchovou úpravou JIKA Perla Glass, díky níž si zachovávají perfektní vzhled.

Umyvadlo Mio-N, které disponuje speciální úpravou JIKA perla, vyniká příjemným designem a současně praktičností. Benefitem je jistě dostatečná odkládací plocha na všechny nezbytnosti, které potřebujete mít po ruce. Umyvadlo perfektně doplňuje i další sortiment ze série Mio.

Zdroj: JIKA

Koupelnová série TIGO nabízí koupelnové produkty navržené speciálně pro malé prostory. Její součástí je ergonomicky tvarovaná vana, která nabízí prostor pro pohodlné sprchování v širší části i relaxační koupel. Vyrobena je z akrylátu, který je příjemný na dotek a nabízí snadnou údržbu.

Ocelová vana Tanza Plus značky JIKA je vyrobena z 3 mm silného plátu, na který se nanáší 3 vrstvy smaltu. Díky tomu je opravdu odolná vůči poškrábání, oděru i chemickým látkám. Vanu lze vhodně doplnit o vanové zástěny ze série Cubito nebo Nion. V případě instalace zaškoleným instalatérem má navíc vana Tanza Plus 30letou záruku.

LAUFEN CZ s.r.o.

logo
V Tůních 3/1637
120 00 Praha 2

telefon: +420 296 337 701
e-mail: prague.gallery@cz.laufen.com

web: www.laufen.cz, www.jika.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Zařizovací předměty v koupelně

Zdroj: Ateliér SLIM

Z koupelny až na měsíc. Podpořte český design v mezinárodní soutěži

Designová koupelna s názvem UP TO THE MOON od české architektky se probojovala do mezinárodního kola soutěže Geberit. Návrh koupelny, jejímž hlavním motivem je symbol měsíce v úplňku, se uchází o přízeň v mezinárodním hlasování. Podpořte ho! Vítězný návrh bude realizován ve švýcarském showroomu.

Zdroj: Hornbach

Krása mozaiky opět na výsluní. Jaká je historie mozaiky a proč ji využít u sebe doma?

Menší poskládané geometrické tvary, pro něž se vžil název mozaika, využívají lidé již více než pět tisíc let. Dochovaly se vzácné exempláře z Persie, Číny, Indie či Řecka. Původně šlo o nejrůznější úlomky kamenů osekaných do tvaru krychle, aby bylo možné je umístit blízko sebe a dosáhnout tak zajímavého vykreslení…

Zdroj: konference-interiery.cz

Konference INTERIÉRY 2021

Ve čtvrtek 4. listopadu 2021 se koná jubilejní 10. ročník konference INTERIÉRY, která je určena interiérovým designérům, architektům, výrobcům nábytku a dalším profesionálům z oboru interiérů.

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA