REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Chodníky s minulostí? Žádný problém pro Ronacrete

Specializovaný výrobce recyklovaných konstrukcí, společnost Ronacrete, přichází na trh s novou řadou výrobků určených pro tvorbu chodníků a zahradních cest. Není ale dlaždice jako dlaždice.
Chodníky s minulostí? Žádný problém pro Ronacrete

Desky od Ronacrete si zakládají na svém přídomku „enviro-friendly“. Jsou totiž vyrobeny z recyklovaných pneumatik, a k povrchu jsou přichyceny přírodními pryskyřicemi.

Celá nová řada výrobků Ronacrete splňuje normy dané akreditací ISO 14001,“ píše společnost ve svém tiskovém prohlášení. „Chtěli jsme našim klientům nabídnout současně atraktivní, tak i ekologickou alternativu běžným dlážděným chodníkům. Výsledek je vhodný zejména do venkovských zahrad a parků.“

Vulkanizovaný gumový granulát, ze kterého se skládají například tvarově rozmanité desky řady RonaDeck Eco Path mají už celkem dost najeto. Pocházejí totiž z pneumatik a polstrování demontovaných vozů. Vlastně by se zde nemělo hovořit o materiálové recyklaci, ale o up-cycle projektu, neboť z odpadní suroviny se stalo opět něco, co nese hodnotu.

Granulát je doplněn ještě o zaoblený přírodní štěrkový agregát, takže „přírodní“ vzhled je zajištěn. Výsledkem je vysoce porézní systém, ideální k pokládání na zahradníky pěšinky a lemování domovních trávníků. Desky Ronacrete jsou vysoce stabilní a odolné, a výrobce je nabízí v několika variantách barevnosti substrátu.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

REKLAMA
REKLAMA