REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Terasa na terénu – systémové řešení Baumit Baumacol

Hlavní hydroizolační vrstva brání pronikání vlhkosti z terénu do vrchních vrstev. Pro spádovou vrstvu lze využít některý z potěrových betonů Baumit FlexBeton / či FlexBeton Speed (minimální tloušťka 45 mm), případně v závislosti na užitném zatížení.

Veškeré podrobnosti (jako využití minimálních tlouštěk, zpracování apod.) pro jednotlivé materiály naleznete v technických listech na www.baumit.cz. Zbytková vlhkost spádové vrstvy před aplikací dalších materiálů by měla být maximálně 3 %.

Na spádovou vrstvu nanášíme základní nátěr – Baumit SuperGrund nebo Baumit Grund. Základní nátěr musí vyzrát na nasákavých podkladech minimálně 60 minut (Baumit SuperGrund) nebo nejméně 15 minut (Baumit Grund), na slabě nasákavých alespoň 12 hodin.

Na vyzrálý základní nátěr se nanáší první vrstvu hydroizolační stěrky Baumit Baumacol Protect v min. tl. 1 mm a spotřebě 1,5 kg/m2. Do zavadlé první vrstvy izolace umístíme systémové příslušenství. Do rohů a koutů hydroizolační pásku, případně samolepicí butylovou hydroizolační balkonovou páskou. Po vyzrání první vrstvy hydroizolační stěrky (zpravidla 3–4 hod.) a umístění všech potřebných doplňků realizujeme vrstvu druhou, opět v min. tl. 1 mm a spotřebě 1,5 kg/m2. Celková spotřeba při dvou vrstvách by tak měla být cca 3 kg/m2.

Po cca 24hodinové technologické přestávce je možné lepit dlažby. Pro exteriérové realizace jsou určeny lepicí malty Baumit Baumacol FlexTop / FlexTop Speed, Baumit Baumacol FlexUni, případně bílá lepicí malta Baumacol FlexMarmor. Dlažby je nutné lepit metodou „Buttering-Floating“, tedy nanesením lepidla jak na podklad, tak na obkladový prvek.

Po vyzrání lepicí malty (min. 24 hod. standardní, 3 hod. Speed) je možné započít se spárováním. Pro plošné spárování je v systému určena cementová spárovací hmota Baumit Baumacol PremiumFuge, pro tmelení pružných (dilatačních) spár používáme Baumit Baumacol Polyurethane / Silikon. Do pružných spár je nutné před tmelením vložit PE těsnicí provazec, který zajistí správnou a dlouhodobou funkci tmelu.

Doporučená systémová řešení pro realizaci dlažeb a obkladů jsou podrobně k dispozici v Technologickém předpise Baumit Baumacol.

Baumit, spol. s r.o.

logo
Průmyslová 1841
250 01 Brandýs nad Labem

telefon: 326 900 400
zelená linka: 800 100 540
e-mail: info@baumit.cz

web: baumit.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Realizace dlažby na dlažbu

Realizace dlažby na dlažbu

Na původní dlažbu se aplikuje kontaktní můstek pro zvýšení adheze Baumit SuperGrund, který by měl minimálně 12 hodin vyzrát. Po vyzrání kontaktního můstku je možné lepit obklady a dlažby.

Technická místnost – realizace se systémem Baumit Baumacol

Technická místnost – realizace se systémem Baumit Baumacol

Na podkladní beton se nanáší základní nátěr – Baumit SuperGrund nebo Baumit Grund, který musí vyzrát na nasákavých podkladech minimálně 60 minut (Baumit SuperGrund) nebo nejméně 15 minut (Baumit Grund), na slabě nasákavých alespoň 12 hodin.

Sprchový kout – postup realizace s materiály Baumit Baumacol

Sprchový kout – postup realizace s materiály Baumit Baumacol

Na podkladní beton se nanáší základní nátěr – Baumit SuperGrund nebo Baumit Grund, který musí vyzrát na nasákavých podkladech minimálně 60 minut (Baumit SuperGrund) nebo alespoň 15 minut (Baumit Grund), na slabě nasákavých minimálně 12 hodin.

Zateplování systémem Baumit Kera

Zateplování systémem Baumit Kera

Na podkladní konstrukci lepíme desky tepelného izolantu pomocí lepicí hmoty Baumit StarContact. V rámci certifikovaného systému Baumit KERA je možné použít jak polystyrenový izolant Baumit EPS–F, tak minerální fasádní desky s kolmými vlákny (TR80).

Inspirujte se novými 3D detaily pro lepení obkladů a dlažeb!

Inspirujte se novými 3D detaily pro lepení obkladů a dlažeb!

Lepení obkladů a dlažeb je jedním z nejčastějších řešení povrchových úprav podlah a stěn. Týká se nejen interiérů a prostorů tradičních, jako jsou kuchyně nebo koupelny, ale je velmi oblíbeným a dlouhodobě funkčním řešením i v exteriéru na konstrukcích více namáhaných klimatickými vlivy.

REKLAMA