REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Festival Open House Praha letos otevře 65 budov

Již tento měsíc se otevřou brány všech 65 budov a prostorů, které se letos zapojí do festivalu Open House Praha. O víkendu 19. a 20. května 2018 se budete moci podívat do míst, která vám v průběhu roku zůstávají skrytá a dozvědět se tak trochu více o bohaté architektuře a historii Prahy. Kromě budov, které se do festivalu zapojily v minulých letech, máme v programu 24 naprostých novinek!

Některé z novinek festival Open House Praha odtajnil na FB stránkách, prozradíme vám teď další. Pokud se zajímáte o meziválečnou architekturu, zavítejte do činžovního domu v Bubenči od architekta Kamila Roškota. Oslovuje vás dávná historie? Pak si nenechte ujít prohlídku paláce Ericsson na Starém Městě, jehož historie se pojí například se jménem významného českého gotického stavitele Matěje Rejska. Už od pozdního středověku také shlíží na Královskou oboru Místodržitelský letohrádek, do jehož prostor budete mít jedinečnou příležitost nahlédnout.

Festival Open House Praha se bude konat o víkendu 19. a 20. května 2018

Na seznamu budov naleznete opět i příklady oceňovaných kancelářských interiérů – Greenline, sídlo společnost SCS Software nebo Zátkova sodovkárna, sídlo společnosti Ogilvy. Pokud vás oslovují úspěšné konverze historických objektů, tak nesmíte minout návštěvu areálu Pragovka Art District, který poskytuje dnes zázemí pro umění v různých podobách. A když už budete v této části Prahy, rozhodně zavítejte do rozsáhlého areálu Tesla v Hloubětíně, kde se také můžete podívat do ateliérů umělců Petera Demka, Pavla Kratochvíla a dalších nebo do pražírny kávy v hlavní budově. To už stojí za to, nechat se zlákat!

Festival Open House Praha se bude konat o víkendu 19. a 20. května 2018

Vstup do všech budov je zdarma a bez potřeby předchozí registrace s výjimkou technických prostor v budově Main Point Karlín. Registrace pro návštěvu tohoto prostoru budou spuštěny 10. května ve 12:00 hodin.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

REKLAMA