Ford už dávno není jen automobilka. Kdo má k dispozici technologické laboratoře, nechce je nechat zahálet jen pro jednosměrný výzkum a hledá pro ně uplatnění i mimo sféru obvyklé působnosti. A tak se zdejší inženýři rozhodli aplikovat model audio-odhlučnění, který je využíván v předělu motorů SUV Edge, v dočista novém produktu. Interiérové psí boudě.
Rachejtle nedělají psům dobře
Ohňostroj za okny, to je pro zvířata problém. Přirozené hřmění na obloze ještě snesou, ale neustálé záblesky a rány je značně stresují. Zvlášť, když jej slyší až čtyřikrát hlasitěji, než my. A což teprve, když si jeho majitelé udělají veselý večírek se spoustou hostů v bytě, který považují za své teritorium? „Zvířata jsou pak obvykle dlouhou dobu zděšená, přestrašená nebo netečná,“ vyjmenovává možné scénáře Graeme Hall, populární cvičitel psů.
Odpovědí na předcházení zbytečného stresu má být bezpečný úkryt, designová psí bouda, jejíž stěny jsou pokryty akustickou vložkou. Místo, ve kterém se psi bát nebudou a přijmou je za své bezpečné útočiště. Zmíněná bouda je vybavena pohybovým čidlem, takže prosklené „dveře“ otevře pokaždé, když pes bude chtít dovnitř nebo ven. Nechybí útulný pelíšek, klimatizace, systém regulace vibrací a akustické izolační panely.
Komfort zvířat, nebo jejich majitelů?
To vše proto: „Aby se lidé mohli bavit a pejskové mohli odpočívat.“ Vynález vzbuzuje u majitelů psů rozpačité reakce. Zatímco jedni jej vnímají jako zásadní změnu k lepšímu pro kvalitu života jejich mazlíčků, druzí v něm vidí drahou zbytečnost, která má spíše zajistit nerušený sociální komfort psích majitelů, než jejich zvířecích chovanců.
Samotná myšlenka psí boudy v interiéru přitom špatná není, prostorově vymezená nora či úkryt psům prospívá. Těžko říct, jak se tenhle produkt na trhu prosadí.
Sdílet / hodnotit tento článek