Hledat
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Chytré větrání pro zdravé bydlení

Čerstvý, a hlavně čistý vzduch je základním předpokladem pro zdravé a příjemné bydlení bez rizika vzniku plísní potažmo nemocí. Jak známo jen tím, jak dýcháme, nebo vaříme, sprchujeme se, vzniká uvnitř domu vlhkost a pokud se jí nezbavíme, můžeme si zadělat na problém. Kam tedy s ní?
Chytré větrání pro zdravé bydlení

Máme prakticky dvě možnosti, buď dodržujeme správný režim větrání, nebo si pořídíme rekuperační jednotku, která bude myslet za nás. Když rekuperační jednotku, tak jakou?

Firma REHAU, přední výrobce okenních systémů, přichází s elegantním řešením, které spočívá v integrování rekuperační jednotky do rámu okna. Konkrétně se jedná o okna GENEO INOVENT, které jsou vyrobena z kompozitních materiálů, díky kterým vykazují nadstandardní tuhost a pevnost rámu. Proto také lze dovnitř profilu zabudovat celý větrací systém.

Kromě toho, že vše je vtipně ukryto, systém umožňuje větrat, odvádět vlhkost a současně filtrovat přicházející vzduch zvenčí 24 hodin denně.

A to vše při zavřeném okně. Navíc zařízení je dokonale tiché, takže bez problémů jej lze použít i v ložnicích. Automatický systém větrání nasává současně vzduch z místnosti a čerstvý vzduch z venku a přivádí je do výměníku tepla. Z teplého vydýchaného vzduchu v místnosti se odebere teplo, které ohřeje chladný čerstvý vzduch.

Tak se získá až 71 % tepla zpět, což znamená, že systém ušetří nemalou část energie. Uživatel může volit mezi čtyřmi stupni intenzity větrání podle aktuální potřeby. Díky integrovanému filtru se dovnitř nedostane prakticky žádný pyl. Nehrozí ani žádný průvan, neboť vzduch je velmi rychle rozptýlen.

REHAU s.r.o.

logo
Obchodní 117
251 70 Čestlice

telefon: +420 272 190 111
e-mail: praha@rehau.com

web: www.rehau.com/cz-cs

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Mějte vodovodní potrubí pod kontrolou

Mějte vodovodní potrubí pod kontrolou

Chytrý detektor úniku vody RE.GUARD hlídá a sleduje hlavní přívod vody. Okamžitě odhalí změny a zabrání škodám. Má snadnou instalaci a jednoduché ovládání.

Deset důvodů, proč si vybrat plastová okna

Deset důvodů, proč si vybrat plastová okna

Věřte nebo ne, ale plastová okna jsou od dob svého uvedení na český trh stále bezkonkurenční jedničkou, co se do počtu ročně nainstalovaných oken týče. Množství nainstalovaných PVC oken výrazně přesahuje zbývající dva materiály – dřevo a hliník. Proč tomu tak ale je, když jsou tolik v módě přírodní materiály?

Skyforce – stylové skleněné zábradlí

Skyforce – stylové skleněné zábradlí

Jednoznačným trendem moderních rodinných domů jsou velké prosklené plochy, které poskytují uživateli větší množství světla a současně intenzivní kontakt s okolím – přírodou.

Uvažujete o výměně oken?

Uvažujete o výměně oken?

V první polovině devadesátých let proběhla téměř plošná výměna nevyhovujících oken za plastová. Přestože tato okna v řadě případů stále fungují, byla konstruována tak, aby vydržela bez problému zhruba 30 let.

HS portály ještě větších rozměrů, než čekáte

HS portály ještě větších rozměrů, než čekáte

Velkoformátové zdvižně posuvné dveře neboli HS portály jsou vyhledávaným architektonickým prvkem současného stavitelství. Uplatňují se nejen v privátní výstavbě, ale jejich popularita roste také u novostaveb bytových domů.

HS portály pro komfortní vstup na terasu

HS portály pro komfortní vstup na terasu

Velkoformátové posuvné dveře neboli HS portály jsou atraktivním architektonickým prvkem, který zajistí pohodlný vstup na zahradu nebo terasu a významně zvýší funkčnost i komfort vašeho obývacího pokoje. K tomu připočtěme více světla v místnosti a optické zvětšení prostoru. Nezanedbatelný je bezprostřední kontakt se…

Nový dřevodekor je lepší než originál

Nový dřevodekor je lepší než originál

REHAU, přední světový výrobce okenních profilů, vždy s předstihem reaguje nejen na neustále rostoucí požadavky trhu, ale také se přizpůsobuje současným trendům, mezi které dnes patří autentičnost a dokonalost v detailech. Právě tomu odpovídá nový dekor nazvaný KALEIDO WOODEC představený na letošním veletrhu…

REKLAMA