Hledat
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

HS portály pro komfortní vstup na terasu

Velkoformátové posuvné dveře neboli HS portály jsou atraktivním architektonickým prvkem, který zajistí pohodlný vstup na zahradu nebo terasu a významně zvýší funkčnost i komfort vašeho obývacího pokoje. K tomu připočtěme více světla v místnosti a optické zvětšení prostoru. Nezanedbatelný je bezprostřední kontakt se zahradou.

HS portály se nejčastěji používají v moderní architektuře, která řeší funkčnost, ale i vysokou úroveň estetického hlediska. Jejich použití se proto váže hlavně k novostavbám případně moderním sanacím, kde to charakter domu umožní.

HS portály jsou praktické a elegantní s vysokou přidanou hodnotou. Ve srovnání s tradičními okenními systémy je jejich ovládání jednoduché. Posuvné dveře ničemu nebrání, lze je aretovat v jakémkoliv místě a při maximálním otevření nabídnou významně větší průchozí prostor. Navolíte si pouze systém, způsob otevírání a definujete požadavky na komfort obsluhy. Špičkou v oboru jsou REHAU HS portály, které jsou nabízeny v provedení SYNEGO i GENEO. Design samozřejmě koresponduje s ostatními okenními systémy domu včetně vchodových dveří. Díky kompozitnímu materiálu RAU-FIPROÒ u systému GENEO lze v současné době navrhnout konstrukci až do výšky 2,7 m a šířky 10 m s maximální průchozí šířkou 5 m! Při volbě extrémních velikosti je však třeba mít na paměti vysokou hmotnost, a proto je pak nutné počítat s motorickým ovládáním. Tepelně-izolační vlastnosti jsou díky velké prosklené ploše o něco horší než u klasického okenního systému. Špičkový GENEO systém však splní i nároky pro nízkoenergetické a pasivní domy (u HS portálu je koeficient Uw=1,6). Díky propracovanému systému splní HS portály REHAU spolehlivě i Blowerdoor test těsnosti objektu pro pasivní domy. Důležitá je samozřejmě bezpečnost a ochrana proti vloupání. Společně s kvalitním kováním je možné počítat s bezpečnostní třídou až RC3.

Podobně jako u tradičních okenních systémů je u REHAU na výběr množství barevných a designových provedení včetně dřevodekorů. Společným jmenovatelem profilů je povrchová úprava HDF, která usnadní údržbu. Novinkou letošního roku je nulový práh, který REHAU vyvinul s ohledem na 100% bezbariérový přístup. Nová konstrukce nikterak nepřevyšuje horizont podlahy, což pro někoho představuje ještě větší komfort a pro jiné ocenitelné usnadnění pohybu mezi interiérem a zahradou. 

Další informace naleznete na rehau.cz

REHAU s.r.o.

logo
Obchodní 117
251 70 Čestlice

telefon: +420 272 190 111
e-mail: praha@rehau.com

web: www.rehau.com/cz-cs

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Chytré větrání pro zdravé bydlení

Chytré větrání pro zdravé bydlení

Čerstvý, a hlavně čistý vzduch je základním předpokladem pro zdravé a příjemné bydlení bez rizika vzniku plísní potažmo nemocí. Jak známo jen tím, jak dýcháme, nebo vaříme, sprchujeme se, vzniká uvnitř domu vlhkost a pokud se jí nezbavíme, můžeme si zadělat na problém. Kam tedy s ní?

Uvažujete o výměně oken?

Uvažujete o výměně oken?

V první polovině devadesátých let proběhla téměř plošná výměna nevyhovujících oken za plastová. Přestože tato okna v řadě případů stále fungují, byla konstruována tak, aby vydržela bez problému zhruba 30 let.

HS portály ještě větších rozměrů, než čekáte

HS portály ještě větších rozměrů, než čekáte

Velkoformátové zdvižně posuvné dveře neboli HS portály jsou vyhledávaným architektonickým prvkem současného stavitelství. Uplatňují se nejen v privátní výstavbě, ale jejich popularita roste také u novostaveb bytových domů.

Nový dřevodekor je lepší než originál

Nový dřevodekor je lepší než originál

REHAU, přední světový výrobce okenních profilů, vždy s předstihem reaguje nejen na neustále rostoucí požadavky trhu, ale také se přizpůsobuje současným trendům, mezi které dnes patří autentičnost a dokonalost v detailech. Právě tomu odpovídá nový dekor nazvaný KALEIDO WOODEC představený na letošním veletrhu…

Bezpečná okna – prevence proti zlodějům

Bezpečná okna – prevence proti zlodějům

Víte, že 84 % zlodějů se dostává do bytu nebo domu skrz okna, respektive balkonové dveře? A dokonce ve většině případů ve dne. Mylná je ovšem představa, že se tak stane rozbitím skla.

Probarvené profily REHAU – elegantní, moderní a také individuální vzhled

Probarvené profily REHAU – elegantní, moderní a také individuální vzhled

Dvoubarevné kombinace okenních profilů jsou dnes zcela běžnou záležitostí. Zákazník tak může plně využít kontinuitu s barevnými prvky fasády na straně jedné, a harmonii s barvami interiéru na straně druhé. Nejžádanější úprava okenních profilů je kašírování, kdy je povrch okna opatřen speciální fólií, přičemž na výběr…

Barevnost okna dotažená k dokonalosti

Barevnost okna dotažená k dokonalosti

Již delší dobu se mění pohled na celkové ztvárnění okna a barva hraje v současné architektuře významnou roli. Dvoubarevné kombinace okenních profilů jsou dnes zcela běžnou záležitostí. Zákazník tak může plně využít kontinuitu s barevnými prvky fasády na straně jedné, a harmonii s barvami interiéru na straně druhé.

REKLAMA