REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Poradna Korado: Postup při výměně radiátorů svépomocí

Mám doma staré litinové radiátory a můj byt je v zimě buď přetopený, nebo je v něm chladno. Chci je tedy teď v létě vyměnit za nové, ale ještě jsem to nedělal. Přesto bych výměnu rád zvládl sám. Poradíte mi, jak postupovat? Odpovídá Martin Preclík, produktový specialista společnosti Korado.

Odpovídá Martin Preclík, produktový specialista společnosti Korado

Léto je na výměnu radiátorů ideální doba a zvládnete ji v pěti jednoduchých krocích.

  1. Vypusťte vodu, a to buď z celé otopné soustavy, nebo jen ze stoupačky. Pokud vám tento krok soused nepovolí, existuje pro tyto případy speciální zamrazovací soustava. Ta vám umožní výměnu radiátoru bez nutnosti vypouštět vodu z otopného systému. Zamrazovací objímky se nasadí na trubky radiátoru a poté vodu můžete zamrazit.
  2. Poté demontujte starý radiátor tak, že odšroubujete boční připojení na rozvod otopné soustavy, které je na levé nebo pravé straně.  Poté radiátor sejměte ze zdi a dejte stranou. Odstraňte původní ocelové závěsy, na kterých byl připevněný starý radiátor. Pro odříznutí kovu je možné použít například vibrační nebo mečovou pilu.
  3. Odkrytou stěnu za radiátorem zatmelte a zasádrujte do roviny. Zároveň ji můžete vymalovat. Máte k tomu ideální podmínky, tak je praktické toho využít
  4. Následuje montáž nového radiátoru. Nejprve umístěte nosné prvky (konzole) radiátoru na zeď a následně ho opětovně připojte k otopnému systému prostřednictvím původních rozvodů
  5. Na závěr nový radiátor napusťte vodou a řádně odvzdušněte.

KORADO, a.s.

logo
Bří Hubálků 869
560 02 Česká Třebová

telefon: 465 506 111
zelená linka: 800 111 506
e-mail: info@korado.cz

web: www.korado.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Buďte trendy s hlubinnou Classic Blue

Buďte trendy s hlubinnou Classic Blue

Barvou letošního roku je nádherně hlubinná Classic Blue, která rozzáří váš bílý radiátor. V okamžiku promění nudný radiátor do designového prvku vašeho interiéru.

Poradna Korado: Kdy vyměnit radiátory a jak se na výměnu připravit

Poradna Korado: Kdy vyměnit radiátory a jak se na výměnu připravit

Na jednom z radiátorů v našem bytě jsem objevila rez, ostatní jsou ale v pořádku. Bude stačit výměna jednoho vadného radiátoru, nebo mám vyměnit všechny? A jak se mám na výměnu připravit? Na dotazy odpovídá Martin Preclík, produktový specialista společnosti Korado.

Teplo s elegancí, to jsou tělesa K-DESIGN

Teplo s elegancí, to jsou tělesa K-DESIGN

Spojení elegance a výkonu, to je modelová řada otopných těles KORATHERM. Tělesa KORATHERM patří do designové řady K-DESIGN od KORADO a jsou vyráběna ve třech základních provedeních, ze kterých pak vycházejí jednotlivé modely: VERTIKAL, HORIZONTAL a REFLEX se zrcadlem.