REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Jak efektivně rekonstruovat chalupu? Provětrávaná fasáda je základ

Kdo by nesnil o samotě u lesa a to ještě bez ztráty komfortu a hlavně tepla? Řešením je provětrávaná fasáda, která umožní stěnám dýchat. V legendárním filmu Jiřího Menzela se chalupa dědy Komárka zrovna odvlhčovala, neměla kvalitní hydroizolaci. Jak by si s tím dnes poradili odborníci? Snížit vlhkost ve stavbě lze účinně pomocí vzduchové metody. Základním principem je vložení větrané vzduchové mezery mezi zdroj vlhkosti a vlastní konstrukci.

Zateplení chalupy větranou fasádou je ideální příležitost pro letní rekonstrukci. Zvlášť v době koronakrize a jednotlivých opatření, kdy ohledně možnosti dovolené v zahraničí stále panuje nejistota.

Rekonstrukce chalupy nemusí být jen od podlahy. Dá se začít třeba od fasády. Cíl je jasný. Zútulnit chalupu a nezatěžovat se výhledově tím, že by v chladném období někudy unikalo teplo. A naopak. V posledních letech zažíváme čím dál teplejší léta. „Díky provětrávané fasádě si zachováme v interiéru příjemnou teplotu. Provětrávaná dutina zamezuje přehřívání konstrukce,“ vysvětluje Jan Juhás, projektový specialista společnosti Knauf Insulation.

Český kutil podle něj ocení třeba to, že se skvěle hodí i na nerovné podklady. Optimálním řešením je nejen pro chalupy, ale i pro staré průmyslové objekty, bazény nebo třeba stáje. „Výhodou je mimo jiné rychlejší instalace díky prefabrikovaným dílům,“ dodává Juhás. Navíc lze zachovat estetiku budovy. K dispozici je široká škála obkladových panelů, ať už z hliníku, oceli, přírodního kamene nebo skla.

Sám Juhás má s provětrávanou fasádou mnohaletou zkušenost. Svým klientům doporučuje především konstrukční sestavu Diagonal 2H, která využívá ocelové prvky. Provětrávanou fasádu a její odolnost má vyzkoušenou například na rekonstrukci okálu z 60. let i na horském penzionu v Božím Daru.

Průběh montáže neomezují vnější teploty ani eventuální technické přestávky nutné například k vysychání vody. Konstrukci opláštění lze navíc kdykoliv rozebrat a nový nebo stejný obklad nasadit zpět. Chalupáři tak disponují možností snadno něco upravit.

Zateplení fasády vzduchem je jednou z možností, jak zvýšit tepelný komfort chalupy a současně výrazně ušetřit na nákladech za vytápění. Na to pak můžete navázat další renovace, ať už chcete vevnitř vymalovat nebo jen dokoupit nové křeslo a lampu.

KNAUF INSULATION, spol. s r.o.

logo
Bucharova 2641/14
158 00 Praha 5

telefon: +420 234 714 011
e-mail: order.cz@knaufinsulation.com

web: www.knaufinsulation.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Izolace jako hřejivý kabát pro váš domov

Izolace jako hřejivý kabát pro váš domov

Přemýšleli jste někdy, že byste byli při výběru izolace fasády stejně pečliví jako při výběru vlastního oblečení? Koneckonců je to svým způsobem kabát domu a objevit ten pravý podléhá důkladnému zvážení. Musí dobře sedět i zahřát. Cílem zateplení není jen úspora nákladů, ale také vytvoření příjemného, a především…

Stropní konstrukce a izolace – webinář poradí, jak na to

Stropní konstrukce a izolace – webinář poradí, jak na to

Jak navrhovat a konstruovat stropy s požadovanou tepelně technickou, akustickou a protipožární funkcí? Zjistěte to na webináři, který pořádá Knauf Insulation v rámci své Akademie zateplování.

Předcházejte požárům, správná izolace může zachránit životy

Předcházejte požárům, správná izolace může zachránit životy

Hasiči v létě vyjíždějí k požárům častěji. K příčinám patří hlavně nedbalost, ale i technické problémy jako například vady materiálu či konstrukce. V tomto ohledu mohou lidé některým komplikacím předcházet, stačí při stavbě nebo rekonstrukci nezapomínat na význam nehořlavých stavebních materiálů. Mezi ně patří…

Jak správně položit zelenou střechu?

Jak správně položit zelenou střechu?

Na první pohled jsou krásné, umí zadržovat vodu, chrání skladbu střešního pláště a k tomu všemu mnohdy nahradí klimatizaci. Popularita zelených střech jednoduše roste. Jak ale správně postupovat při realizaci? Na jaké technické detaily si dát pozor?

Při zateplení není  rozhodující cena izolačního materiálu ale něco zcela jiného

Při zateplení není rozhodující cena izolačního materiálu ale něco zcela jiného

Zateplení dokáže zabránit tomu, aby z domu nebo bytu unikalo teplo, čímž se sníží výdaje za energie a celkově se zlepší kvalita bydlení. Důležité ale je neřídit se při výběru materiálu pouze cenou a především provést zateplení správně. Pokud zateplení zvažujete, s realizací nečekejte. Nyní je ten správný čas.

S Knauf Insulation zateplíte dům kvalitně a efektivně

S Knauf Insulation zateplíte dům kvalitně a efektivně

Společnost Knauf Insulation nabízí široké spektrum produktů pro zateplení. Nejen, že jsou výbornými izolanty, které výrazně snižují náklady na vytápění a tlumí hluk, ale také se pyšní odolností vůči vysokým teplotám, mikroorganismům, snadnou manipulovatelností a dlouhou životností.

Extenzivní řešení zelených střech

Extenzivní řešení zelených střech

Zelené střechy jsou fenomén, toto stavební řešení dávno překročilo hranice odborné veřejnosti, říká v rozhovoru Štěpán Lášek ze společnosti Knauf Insulation a představuje výhody řešení a systém zelených střech obsahující i hydroakumulační a vegetační vrstvu.

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA