Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Inspirace z Kronospanu pro design vašeho interiéru

Pro všechny, kteří hledají inspiraci a možná i odvahu pro kreativní kombinace v interiérovém designu, připravil Kronospan na celý rok 2021 unikátní kampaň Dekor měsíce. V rámci kampaně Kronospan spolupracuje s interiérovou designerkou Ivou Bastlovou.
Zdroj: KRONOSPAN CR, spol. s r.o.

Smyslem kampaně Dekor měsíce je ukázat možnosti použití dekorů z Globální a Trendové kolekce Kronodesign v moderním interiérovém designu. Každý měsíc tak Kronospan představuje jeden návrh atraktivního interiéru, který reflektuje aktuální trendy, ale zároveň ukazuje cestu jak podtrhnout individuální styl. V rámci kampaně jsou navrhovány designy různých interiérů a my Vám dnes nabízíme malou „ochutnávku“.

V úvodu kampaně jsme se věnovali návrhu kuchyně. Skandinávský design sice ovládl i české domácnosti, ale to neznamená, že je nutné používat výhradně bílou barvu a černé doplňky. V našem návrhu interiéru kuchyně je hlavním dekorem K369 PH Cloud Nebula. Dekor jsme použili jak na pracovní desce ostrůvku a linky, tak na zástěně. Jde o dekor, který působí noblesně, originálně a přitom nadčasově. Na pracovní desce je materiál použit s postformingem (zaoblenou hranou), v případě zástěny se jedná o klasický odolný laminát v ploše. Jemně namodralé žilky dekoru K369 PH Cloud Nebula ladí se stylovým odstínem K097 SU Dusk Blue, jenž je na spodních skříňkách ostrůvku a kuchyně. V tomto případě se jedná o klasické laminované desky, které jsou cenově velmi přívětivé a hraní se ABS hranou.

Pro umocnění skandinávského stylu jsme návrh doplnili světlým dřevodekorem K021 SN Barley Blackwood, který prostoru dodá na útulnosti. Na barovou a stolovou desku jsme použili tento dekor v laminátu, na poličky jsme zvolili dvojité laminované desky tloušťky 18 mm. Dvířka knihovny, plynule navazující na linku, jsou rovněž navržená z dřevodekoru. Pro celkové odlehčení jsme použili bílé lamino na korpusy horních skříněk, knihovny a dvířka vysokých skříní. Měděné a černé doplňky, jenž do populárního „scandi“ stylu dnes neodmyslitelně patří, dotváří celkový dojem svěží kuchyně.

Efektivní a současně vizuálně zajímavé řešení předsíně

Přestože předsíň zaujímá většinou menší část obytného prostoru, musí plnit mnoho funkcí. Je potřeba v ní uložit oblečení a obuv, různé módní i jiné doplňky a současně zachovat dostatečnou komunikační zónu a místo k sezení. Představujeme Vám návrh předsíně, který splňuje veškeré výše zmíněné požadavky při použití plně vestavného nábytku z moderního a přitom nadčasového dekoru K365 PW Coast Evoke Oak. V podobě lamino desky je tento dekor finančně nenáročný a lze ho použít na vestavný nábytek, solitéry, ale i obklady stěn. Má příjemný neutrální podtón, zároveň ale výraznější kresbu dřeva a výborně se kombinuje jak s jemnými pastely, tak s výraznými odstíny. V našem návrhu jsme pro oživení prostoru zvolili ohnivý odstín K098 SU Ceramic Red.

Studentský pokoj pro chlapce

Studentský pokoj pro chlapce nebo pracovna pro mladého muže – to pro nás byla další výzva. Jedná se o pokoj, který už je potřeba zařídit v „chlapských“ barvách a dekorech. Mezi oblíbené barvy mladých pánů patří nepochybně šedá, ale velmi oblíbené jsou i dekory dřeva. A přesně tuto kombinaci jsme navrhli i my. Na stěnu pokoje jsme zvolili univerzální a přesto nepřehlédnutelný dekor K350 RT Concrete Flow věrně imitující betonový povrch a doplnili  jsme ho neutrálně laděným pískovaným dřevodekorem K076 PW Sand Expressive Oak použitým na postelích, vestavných skříních a pracovním stole ve formě lamino desek o síle 18 a 36 mm. K této neutrální kombinaci v industriálním duchu můžete přidat buď další dekor dřeva, například v podobě podlahy, nebo jinou výraznou uni barvu. Vrátíme-li se k dekoru Flow, je nutné dodat, že se jedná o nepřehlédnutelnou a velmi žádanou řadu, která se dodává celkem v pěti dekorech.

Koupelna v námořnickém stylu

Posledním návrhem, který Vám dnes chceme představit, je  designový návrh interiéru koupelny. Koupelnu jsme navrhli v námořnickém stylu, o němž zcela jistě nelze říct, že je nudný a fádní. Je to výrazný styl, který zaujme svojí lehkostí a jednoduchostí.  V tomto případě ale rozhodně  není nutné vybírat designově výrazné keramické obklady a dlažbu, ty mohou v námořnickém stylu zůstat zcela neutrální. Naopak velkou roli sehrají použité dekory nábytku. Základ námořnického stylu tvoří kombinace dřevodekoru  K015 PW Vintage Marine Wood (evokujícím mola přístavních měst) s dekorem K099SU Midnight Blue připomínajícím vodní hladinu. 

Jak už samotný název K015 PW Vintage Marine Wood naznačuje, tento dekor do námořnického stylu prostě patří a je z něj navržena praktická skříňka pod umyvadly s černými úchytkami. Abychom prostor oživili, doplnili jsme ho  klasickým modrým odstínem dekoru  K099 SU Midnight Blue na velké vestavné skříni. Z důvodu odolnosti proti vlhkosti navrhujeme oba dva dekory ve variantě HPL laminát. Do exponované části, v nice u sprchového koutu, jsme použili kompaktní desku Slim Line 8685 SU v bílém provedení. Jedná se totiž o materiál velmi odolný proti vodě a do tohoto prostředí tedy přímo ideální. Následujícím krokem je vybavení interiéru doplňky s námořnickou tematikou. Vzhledem k oblíbenosti tohoto stylu je na trhu dostatečný výběr těchto doplňků, a každý si  tak vytvoří svůj originální interiér. 

Všechny návrhy, které jsme Vám dnes v krátkosti prezentovali, si můžete podrobně prohlédnout  také na YouTube kanálu Kronospan CR, kde Vám je představí přímo jejich autorka designerka Iva Bastlová. Dekory vybírejte na www.kronospan-express.com

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: KRONOSPAN CR, spol. s r.o

Výběr správného dekoru do atraktivního interiéru

Ve chvíli kdy plánujete rekonstrukci stávajících interiérů, nebo řešíte návrh úplně nového interiéru, hledáte mnohdy inspiraci, nápad. Český výrobce desek na bázi dřeva Kronospan CR po celý rok přinášel inspiraci v celoroční kampani Dekor měsíce. V rámci kampaně představil v průběhu roku dvanáct návrhů atraktivních…

Zdroj: KRONOSPAN CR, spol. s r.o.

Dekory a materiály, které oceníte v každém interiéru

Řešíte nedostatek úložných prostor a nechcete si byt zastavět skříněmi? Správně navržené úložné prostory ale modernímu vzhledu interiéru vašeho domova neublíží, právě naopak. Inspirací mohou být následující návrhy, vycházející z Globální a Trendové kolekce dekorů Kronodesign od českého výrobce Kronospan.

Zdroj: Fotolia.com - vojtech-herout

Jak koronavirus ovlivňuje ceny nemovitostí a družstevní bydlení?

Pandemie koronaviru sice zasáhla do finančních rezerv ne jedné české domácnosti, realitnímu trhu se ale zatím vyhýbá. Ceny nemovitostí i nadále napříč republikou stoupají – za třetí čtvrtletí loňského roku průměrně vzrostly o 15,82 % – a poptávka po vlastním bydlení neklesá. Nastane avizovaná stagnace letos?

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA