REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Inspirace z Kronospanu pro design vašeho interiéru

Pro všechny, kteří hledají inspiraci a možná i odvahu pro kreativní kombinace v interiérovém designu, připravil Kronospan na celý rok 2021 unikátní kampaň Dekor měsíce. V rámci kampaně Kronospan spolupracuje s interiérovou designerkou Ivou Bastlovou.
Zdroj: KRONOSPAN CR, spol. s r.o.

Smyslem kampaně Dekor měsíce je ukázat možnosti použití dekorů z Globální a Trendové kolekce Kronodesign v moderním interiérovém designu. Každý měsíc tak Kronospan představuje jeden návrh atraktivního interiéru, který reflektuje aktuální trendy, ale zároveň ukazuje cestu jak podtrhnout individuální styl. V rámci kampaně jsou navrhovány designy různých interiérů a my Vám dnes nabízíme malou „ochutnávku“.

V úvodu kampaně jsme se věnovali návrhu kuchyně. Skandinávský design sice ovládl i české domácnosti, ale to neznamená, že je nutné používat výhradně bílou barvu a černé doplňky. V našem návrhu interiéru kuchyně je hlavním dekorem K369 PH Cloud Nebula. Dekor jsme použili jak na pracovní desce ostrůvku a linky, tak na zástěně. Jde o dekor, který působí noblesně, originálně a přitom nadčasově. Na pracovní desce je materiál použit s postformingem (zaoblenou hranou), v případě zástěny se jedná o klasický odolný laminát v ploše. Jemně namodralé žilky dekoru K369 PH Cloud Nebula ladí se stylovým odstínem K097 SU Dusk Blue, jenž je na spodních skříňkách ostrůvku a kuchyně. V tomto případě se jedná o klasické laminované desky, které jsou cenově velmi přívětivé a hraní se ABS hranou.

Pro umocnění skandinávského stylu jsme návrh doplnili světlým dřevodekorem K021 SN Barley Blackwood, který prostoru dodá na útulnosti. Na barovou a stolovou desku jsme použili tento dekor v laminátu, na poličky jsme zvolili dvojité laminované desky tloušťky 18 mm. Dvířka knihovny, plynule navazující na linku, jsou rovněž navržená z dřevodekoru. Pro celkové odlehčení jsme použili bílé lamino na korpusy horních skříněk, knihovny a dvířka vysokých skříní. Měděné a černé doplňky, jenž do populárního „scandi“ stylu dnes neodmyslitelně patří, dotváří celkový dojem svěží kuchyně.

Efektivní a současně vizuálně zajímavé řešení předsíně

Přestože předsíň zaujímá většinou menší část obytného prostoru, musí plnit mnoho funkcí. Je potřeba v ní uložit oblečení a obuv, různé módní i jiné doplňky a současně zachovat dostatečnou komunikační zónu a místo k sezení. Představujeme Vám návrh předsíně, který splňuje veškeré výše zmíněné požadavky při použití plně vestavného nábytku z moderního a přitom nadčasového dekoru K365 PW Coast Evoke Oak. V podobě lamino desky je tento dekor finančně nenáročný a lze ho použít na vestavný nábytek, solitéry, ale i obklady stěn. Má příjemný neutrální podtón, zároveň ale výraznější kresbu dřeva a výborně se kombinuje jak s jemnými pastely, tak s výraznými odstíny. V našem návrhu jsme pro oživení prostoru zvolili ohnivý odstín K098 SU Ceramic Red.

Studentský pokoj pro chlapce

Studentský pokoj pro chlapce nebo pracovna pro mladého muže – to pro nás byla další výzva. Jedná se o pokoj, který už je potřeba zařídit v „chlapských“ barvách a dekorech. Mezi oblíbené barvy mladých pánů patří nepochybně šedá, ale velmi oblíbené jsou i dekory dřeva. A přesně tuto kombinaci jsme navrhli i my. Na stěnu pokoje jsme zvolili univerzální a přesto nepřehlédnutelný dekor K350 RT Concrete Flow věrně imitující betonový povrch a doplnili  jsme ho neutrálně laděným pískovaným dřevodekorem K076 PW Sand Expressive Oak použitým na postelích, vestavných skříních a pracovním stole ve formě lamino desek o síle 18 a 36 mm. K této neutrální kombinaci v industriálním duchu můžete přidat buď další dekor dřeva, například v podobě podlahy, nebo jinou výraznou uni barvu. Vrátíme-li se k dekoru Flow, je nutné dodat, že se jedná o nepřehlédnutelnou a velmi žádanou řadu, která se dodává celkem v pěti dekorech.

Koupelna v námořnickém stylu

Posledním návrhem, který Vám dnes chceme představit, je  designový návrh interiéru koupelny. Koupelnu jsme navrhli v námořnickém stylu, o němž zcela jistě nelze říct, že je nudný a fádní. Je to výrazný styl, který zaujme svojí lehkostí a jednoduchostí.  V tomto případě ale rozhodně  není nutné vybírat designově výrazné keramické obklady a dlažbu, ty mohou v námořnickém stylu zůstat zcela neutrální. Naopak velkou roli sehrají použité dekory nábytku. Základ námořnického stylu tvoří kombinace dřevodekoru  K015 PW Vintage Marine Wood (evokujícím mola přístavních měst) s dekorem K099SU Midnight Blue připomínajícím vodní hladinu. 

Jak už samotný název K015 PW Vintage Marine Wood naznačuje, tento dekor do námořnického stylu prostě patří a je z něj navržena praktická skříňka pod umyvadly s černými úchytkami. Abychom prostor oživili, doplnili jsme ho  klasickým modrým odstínem dekoru  K099 SU Midnight Blue na velké vestavné skříni. Z důvodu odolnosti proti vlhkosti navrhujeme oba dva dekory ve variantě HPL laminát. Do exponované části, v nice u sprchového koutu, jsme použili kompaktní desku Slim Line 8685 SU v bílém provedení. Jedná se totiž o materiál velmi odolný proti vodě a do tohoto prostředí tedy přímo ideální. Následujícím krokem je vybavení interiéru doplňky s námořnickou tematikou. Vzhledem k oblíbenosti tohoto stylu je na trhu dostatečný výběr těchto doplňků, a každý si  tak vytvoří svůj originální interiér. 

Všechny návrhy, které jsme Vám dnes v krátkosti prezentovali, si můžete podrobně prohlédnout  také na YouTube kanálu Kronospan CR, kde Vám je představí přímo jejich autorka designerka Iva Bastlová. Dekory vybírejte na www.kronospan-express.com

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: KRONOSPAN CR, spol. s r.o.

Dekory a materiály, které oceníte v každém interiéru

Řešíte nedostatek úložných prostor a nechcete si byt zastavět skříněmi? Správně navržené úložné prostory ale modernímu vzhledu interiéru vašeho domova neublíží, právě naopak. Inspirací mohou být následující návrhy, vycházející z Globální a Trendové kolekce dekorů Kronodesign od českého výrobce Kronospan.

Zdroj: Fotolia.com - vojtech-herout

Jak koronavirus ovlivňuje ceny nemovitostí a družstevní bydlení?

Pandemie koronaviru sice zasáhla do finančních rezerv ne jedné české domácnosti, realitnímu trhu se ale zatím vyhýbá. Ceny nemovitostí i nadále napříč republikou stoupají – za třetí čtvrtletí loňského roku průměrně vzrostly o 15,82 % – a poptávka po vlastním bydlení neklesá. Nastane avizovaná stagnace letos?

REKLAMA