REKLAMA
Hledat

Fotosoutěž Otevřená Praha Pořádá ESTAV.cz a Open House Praha.

estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Splitová tepelná čerpadla: Jaké jsou jejich výhody a proč si je vybrat?

Ohřívat vodu a vytápět co nejlevněji – to patří mezi nejzákladnější požadavky při koupi nebo rekonstrukci rodinného domu. Přemýšlíte, který zdroj tepla zvolit? Splitové tepelné čerpadlo vzduch/voda se díky svému ekologickému způsobu vytápění s nízkými cenami těší stále větší oblibě. Je vhodné i pro vás?
Splitové tepelné čerpadlo vzduch/voda; Vitocal 222-S. Zdroj: Viessmann.cz
Splitové tepelné čerpadlo vzduch/voda; Vitocal 222-S. Zdroj: Viessmann.cz

Jedna z hlavních položek, která citelně zasahuje rodinný rozpočet, já právě vytápění. Proto stále více rodin hledá efektivní řešení, jak ušetřit peníze, a volí vytápění pomocí splitového tepelného čerpadla. Splitová čerpadla lze pohodlně použít i u vícepodlažních domů a díky jejich tichému chodu lze čerpadla typu voda/vzduch instalovat také v hustých zástavbách (např. v řadových domech). Hodí se i pro vás?

Jak fungují splitová tepelná čerpadla?

Tepelná čerpadla vzduch/voda využívají bezplatnou obnovitelnou energii z okolí – ze země, vzduchu či ze spodní vody. Jde o nejčastěji používaný typ čerpadla, jelikož se jedná o nejvýhodnější variantu pro rodinné domy a lze ji efektivně využívat i pří nízkých venkovních teplotách. V letním měsících tepelné čerpadlo vzduch/voda funguje i jako chlazení.

Splitová tepelná čerpadla vzduch/voda fungují na jednoduchém principu. Energie z okolního prostředí je přijímána výparníkem do lamelového výměníku a předávána do chladiva. Přehřáté chladivo je nasáváno kompresorem, kde se stlačováním jeho teplota zvyšuje. Následně horké chladivo proudí topnými soustavami až do domu, kde předává teplo.

Splitová čerpadla a jejich výhody

Tepelné čerpadlo vzduch/voda ekologicky a levně vytopí jak novostavby, tak rekonstruované domy. V kombinaci s fotovoltaickou instalací může být splitové čerpadlo napájeno proudem vlastní výroby a vytápět tak dům téměř zdarma.

Mezi další výhody patří atraktivní pořizovací cena a snadná montáž bez nutnosti zhotovení vrtů nebo jiných výkopových prací. Tepelná čerpadla vzduch/voda jsou také vybavena funkcí chlazení, nezajišťují tedy jen teplo v zimním období, ale také příjemné klima během letních dní.

Splitová čerpadla Viessmann

Chystáte se stavět nový dům? Pak zkombinujte splitové tepelné čerpadlo s podlahovým vytápěním. Jedná se o nejekonomičtější variantu vytápění, která vám přinese příjemný zdroj tepla a velké finanční úspory. Pokud vám toto řešení vaše stávající bydlení neumožňuje, porozhlédněte se po dalších technických variantách čerpadel. Společnost Viessmann, přední mezinárodní výrobce vytápěcích systému, nabízí hned několik možností, jak teplo v domě vyřešit. Zjistěte, které čerpadlo je pro vás to pravé.

VIESSMANN, spol. s r.o.

logo
Prodejní zastoupení
Plzeňská 189
252 19 Chrášťany

telefon: 257 090 900
e-mail: viessmann@viessmann.cz

web: www.viessmann.cz, www.tepelka.cz, www.facebook.com/Viessmann.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Společnost Viessmann nabízí spolu se svými partnery nadstandardní služby Servis Plus

Společnost Viessmann nabízí spolu se svými partnery nadstandardní služby Servis Plus

Nadstandardní služby a záruka 5 nebo 10 let pro kondenzační kotle a tepelná čerpadla do výkonu 35 kW. Lidé průběžně zvyšují své požadavky na komfort v oblasti vytápění a přípravy teplé vody. To neznamená jen dodávku přesně požadovaného množství tepla a teplé vody, ale i minimalizaci starostí s tím spojených.

O tepelných čerpadlech Viessmann

O tepelných čerpadlech Viessmann

Viessmann uvádí základní informace o nabídce tepelných čerpadel. Jednoduše popisuje princip činnosti. Jejich základní předností je, že vyrobené množství tepelné energie pro vytápění a ohřev vody je přibližně 4krát větší než množství energie spotřebované na pohon tepelného čerpadla.

REKLAMA