Oddělí části s rozdílným funkční režimem tak, aby byly izolovány zvukově, tepelně či bezpečnostně. Přitom vstup přirozeného denního světla do hloubi interiéru i oční kontakt zůstávají zachovány. Kromě uvedených funkčních vlastností vnese skleněná příčka do interiéru lehkost a nadčasový vzhled.
Nejčastější nárokem, kladeným na skleněnou příčku, je zvuková izolace. U příčky s dvojitým zasklením se zvuková neprůzvučnost pohybuje kolem 30 dB při celkové tloušťce 24 mm. Pokud jsou v takové příčce vloženy dveře, tak se neprůzvučnost snižuje. Proto je lepší při požadavku na akustiku používat vrstvené neboli lepené sklo - při celkové tloušťce 13 mm má taková příčka neprůzvučnost 40 dB.
Skleněné vnitřní stěny se osazují do nosných profilů, nejčastěji z hliníku nebo nerezu, které se kotví do podlahy a stropu. Profily mohou být také zapuštěny do okolních konstrukcí tak, aby vznikl dojem bezrámové příčky.
Z hlediska tvaru jsou nejběžnější rovinné instalace, ale není problém vytvořit ani atypické skleněné příčky obloukové či jiných nepravidelných tvarů.
Sdílet / hodnotit tento článek