Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Ekologický zimní posyp s vysokou účinností pro váš chodník i příjezdovou cestu

Svatý Martin sice celou republiku nezavál sněhem tak, jak by se to na půlku listopadu slušelo, ale co nevidět přijde pravá zima. A se zimou také nastává nutnost udržovat nejen silnice, ale také chodníky, příjezdové cesty a další komunikace v okolí domů či sídel firem. Chcete-li se letos obejít bez zničených bot a ušetřit své mazlíčky bolavých tlapek, nepoužívejte chemické posypy. Místo solí zvolte takový zimní posyp, který je šetrný k přírodě a má vyšší účinnost.
Zdroj: Liapor

Zimní posyp Liapor (dříve Ekogrit) je 100% přírodní produkt, který vzniká drcením lehkého keramického kameniva Liapor. Neobsahuje žádné chemické přísady. Díky tomu je možné ho používat i v místech se zákazem posypu chemickými posypy. Jsou to třeba parky, okolí zdrojů pitné vody nebo chráněné krajinné oblasti. V porovnání s konkurenčními chemickými i inertními posypy má ale mnoho více výhod:

  • Je až 3,5x vydatnější, než konkurenční posypy (10 l stačí až na 200m2).
  • Je efektivní až do -15°C.
  • Snižuje náklady na zimní údržbu i následný jarní úklid.
  • Neucpává a nevydírá kanalizační systémy. Zametený zbytkový materiál lze nanést na záhony a zelené plochy, kde tento přírodní porézní materiál kypří půdu a zlepšuje provzdušňování kořenových systémů rostlin.
  • Je zdravotně nezávadný.
  • Je recyklovatelný.
  • Pokud ošetřené plochy roztají v poledním slunci, vzlíná na povrch. Při opětovném mrazu zůstává na povrchu a není potřeba jej tak často dosypávat.
  • Nepoškozuje ošetřované plochy jako běžné štěrky.
  • Při skladování pod širým nebem nemá sklon k vytváření zmrzlých hrudek ani v delším časovém období.
  • Je vhodný pro ruční i strojový posyp.

Zimní posyp 50L

Zimní posyp Liapor se už nejednou osvědčil jako rychlý pomocník při podkluzování kol aut. Proto je vhodné v zimním období přibalit do kufru auta šikovné 10litrové balení, které vystačí na posyp až 200 m2. 

Kde ho koupíte?

Domácnostem a motoristům bude nejlépe vyhovovat posyp v balení po 10 l a 50 l, který koupíte bezpečně a pohodlně on-line v e-shopu obchod.liapor.czVelkoodběratelům nabízí výrobce Lias Vintířov balení po 1000 l nebo volně ložený materiál, který lze dodat v objemu až 60 m3 just in time.

Další informace o Zimním posypu Liapor najdete na webu www.zimniposyp.cz.

LIAPOR | Lias Vintířov, lehký stavební materiál k.s.

logo
Vintířov 176
357 35 Vintířov

telefon: 352 324 444
e-mail: info@liapor.cz

web: www.liapor.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Liapor.cz

VIDEO: Jak postupovat při rekonstrukci podlahy suchou cestou

Rekonstrukce podlahy suchou cestou je ideálním řešením pro realizace podlah na dřevěných stropech. Mezi hlavní výhody patří absence veškerých mokrých procesů, nízká hmotnost a rychlost provedení. Jak správně při realizaci postupovat jste mohli vidět i v jednom díle Receptáře prima nápadů.

Zdroj: Dům jedním tahem

Dům jedním tahem představuje nový katalog nízkoenergetických domů

Montované domy Dům jedním tahem (DJT) nabízejí zákazníkům už více než 20 let spojení hned několika výhod: promyšlené typové projekty, pevný a dlouhověký keramický materiál a velmi rychlou výstavbu. Letos přichází DJT s aktualizovaným katalogem nízkoenergetických typových domů.

Zdroj: Liapor

Novinka v sortimentu pohledového zdiva Liapor pro neomítané stěny

Pohledové zdivo nachází využití všude tam, kde není nutné provádět omítky. Typicky to jsou suterény, technická zázemí budov, garáže a podobné prostory. Neomítané stěny ale v posledních letech stále častěji nachází uplatnění i v interiérech. Proto se nabídka pohledového zdiva stále rozrůstá. Na volání trhu reaguje i…

Zdroj: LIAPOR

Praktické i okrasné zahradní sestavy - řešení pro každé zákoutí

Podobně, jako jsme zvyklí zútulňovat pomocí nábytku své domy a byty, vybavujeme i zahrady, terasy či dvorky. Toto „zařizování zahrady“ nezahrnuje jen květiny, keře a stromy, ale především prvky zahradní architektury. Malé i větší stavby totiž do značné míry ovlivňují to, jak se na zahradě cítíme a vnáší do našeho…