Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Dům jedním tahem představuje nový katalog nízkoenergetických domů

Montované domy Dům jedním tahem (DJT) nabízejí zákazníkům už více než 20 let spojení hned několika výhod: promyšlené typové projekty, pevný a dlouhověký keramický materiál a velmi rychlou výstavbu. Letos přichází DJT s aktualizovaným katalogem nízkoenergetických typových domů.
Zdroj: Dům jedním tahem

Katalog plný novinek

On-line katalog DJT přináší celou řadu novinek. Do nabídky byly zařazeny dva úplně nové domy 01 Triton a 06 Boreas. Kvůli přísnějším požadavkům na energetickou náročnost, které vejdou v platnost k 1. 1. 2022, ale doznaly změn i všechny stávající typové domy. Katalog tak nyní nabízí 20 domů v nízkoenergetickém standardu, jejichž projekty zahrnují třeba řízené větrání a rekuperaci, tepelné čerpadlo či podlahové topení.

Typový projekt domu zdarma

Další úpravy vzešly z nejčastěji poptávaných klientských změn a současných trendů bydlení. Jedná se především o dílčí úpravy dispozic, úpravy oken, přípravu pro vzduchotechniku a podobně. Hlavním cílem bylo, aby projekty ve své “základní typové podobě” vyhovovaly ještě většímu množství zákazníků bez nutnosti dalších změn. Nejen, že se tím výrazně zkrátí přípravná fáze výstavby, ale zákazníci také ušetří. Typový projekt včetně řemesel, v rozsahu pro stavební povolení získají od DJT zdarma. Individuální úpravy projektu jsou však již zpoplatněné.

Medea Zdroj: Dům jedním tahem

Dvě varianty pro dostavbu svépomocí

Domy jedním často vyhledávají stavebníci, kteří chtějí část výstavby rodinného domu realizovat svépomocí. Dům si lze totiž nechat postavit do fáze hrubé stavby, která je hotová za neuvěřitelné 2 dny u jednopodlažních domů či až 4 stavební dny v případě dvoupodlažních domů. Druhou, oblíbenější variantou je pak stavba “domu k dokončení”, která kromě hrubé stavby zahrnuje také základovou desku, střechu a výplně (okna, dveře) - to vše do 2 měsíců od zahájení výstavby.

Na rozdíl od jiných stavebních systémů je dokončení Domu jedním tahem o něco snazší a levnější a to hned z několika důvodů:

  • Z výroby je ve stěnách připraveno kompletní vytrubkování a krabičky pro elektroinstalaci, prostupy a drážky pro rozvody vody i kanalizace. U patrových domů jsou připraveny v konstrukci hrubé stavby prostupy pro rozvod vzduchotechniky. Odpadá tak pracné sekání drážek a otvorů.
  • Výraznou úsporu času a peněz přináší i hladké stěny, na které lze místo klasických omítek použít omítky sádrové.
  • Do domu je možné se díky minimu mokrých procesů nastěhovat ihned po jeho finálním dokončení.

Nahlédněte do nového katalogu a objevte všechny výhody montovaných domů Dům jedním tahem na www.dumjednimtahem.cz.

LIAPOR | Lias Vintířov, lehký stavební materiál k.s.

logo
Vintířov 176
357 35 Vintířov

telefon: 352 324 444
e-mail: info@liapor.cz

web: www.liapor.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Liapor

Ekologický zimní posyp s vysokou účinností pro váš chodník i příjezdovou cestu

Svatý Martin sice celou republiku nezavál sněhem tak, jak by se to na půlku listopadu slušelo, ale co nevidět přijde pravá zima. A se zimou také nastává nutnost udržovat nejen silnice, ale také chodníky, příjezdové cesty a další komunikace v okolí domů či sídel firem. Chcete-li se letos obejít bez zničených bot a…

Zdroj: Liapor.cz

VIDEO: Jak postupovat při rekonstrukci podlahy suchou cestou

Rekonstrukce podlahy suchou cestou je ideálním řešením pro realizace podlah na dřevěných stropech. Mezi hlavní výhody patří absence veškerých mokrých procesů, nízká hmotnost a rychlost provedení. Jak správně při realizaci postupovat jste mohli vidět i v jednom díle Receptáře prima nápadů.

Zdroj: Liapor

Novinka v sortimentu pohledového zdiva Liapor pro neomítané stěny

Pohledové zdivo nachází využití všude tam, kde není nutné provádět omítky. Typicky to jsou suterény, technická zázemí budov, garáže a podobné prostory. Neomítané stěny ale v posledních letech stále častěji nachází uplatnění i v interiérech. Proto se nabídka pohledového zdiva stále rozrůstá. Na volání trhu reaguje i…

Zdroj: LIAPOR

Praktické i okrasné zahradní sestavy - řešení pro každé zákoutí

Podobně, jako jsme zvyklí zútulňovat pomocí nábytku své domy a byty, vybavujeme i zahrady, terasy či dvorky. Toto „zařizování zahrady“ nezahrnuje jen květiny, keře a stromy, ale především prvky zahradní architektury. Malé i větší stavby totiž do značné míry ovlivňují to, jak se na zahradě cítíme a vnáší do našeho…

Hrubá stavba jedním tahem - stavebnice se spoustou výhod

Hrubá stavba jedním tahem - stavebnice se spoustou výhod

Protože čas jsou peníze, záleží na každém stavebním dni, o který se stavbu povede zkrátit. Proto v posledních dekádách zaznamenaly obrovský úspěch montované domy, které z procesu dříve trvajícího i měsíce, udělaly záležitost několika dnů.

Zimní údržba chodníků a silnic: Sůl nebo ekologický zimní posyp?

Zimní údržba chodníků a silnic: Sůl nebo ekologický zimní posyp?

I když zimy už nejsou tak tuhé, jako dříve, zimní údržbu chodníků, silnic a dalších komunikací nelze podceňovat. S předstihem by tuto problematiku měli řešit především správci komunikací, vedení bytových družstev, majitelé provozoven, provozovatelé parkovišť a všichni ostatní, kteří mají zodpovědnost za stav cest ve…