Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Jak vyřešit odtah z digestoře instalované v kuchyni

Digestoř neboli odsavač par je nezbytným vybavením každé kuchyně. Dokáže ji zbavit páry, ale také pachů. Aby byla digestoř maximálně účinná, je potřeba dodržet určité technické nároky. Jaké to jsou?
Zdroj: ventilatory.cz
Zdroj: ventilatory.cz

Proč by digestoř neměla chybět ani ve vaší kuchyni?

Digestoř je stejně důležitým vybavením jako lednice či sporák. Dokáže z kuchyně odvést odér, ale také ji zbavit páry, která zvyšuje vlhkost v místnosti. Dostupná je v několika provedeních:

  • vestavěná,
  • komínová,
  • ostrůvková,
  • zabudovaná ve varné desce.

Podle způsobu odvětrání se dělí na:

  • digestoř s odtahem – vzduch odvádí pomocí vzduchotechnického potrubí ven přes obvodovou stěnu či střechu.
  • Recirkulační digestoř – digestoř bez odtahu neodvádí vzduch ven, ale zpět do místnosti. Pomocí aktivního uhlíkového filtru jej zbaví odéru, ale nikoliv vodních par.

Instalace digestoře

Pro maximální účinnost odsavače par se doporučuje instalace nad varnou desku ve výšce minimálně 60 cm. Optimální je však 75 cm. Digestoř může mít zadní odtah, ale také může potrubí vést mimo odsavač na stejné či protilehlé stěně. Potrubí přitom může být ve stejné výšce jako digestoř nebo v jiné výšce. Výkon digestoře vybírejte podle objemu místnosti a dle délky potrubí. Jestliže je odtahové potrubí delší než 3 m a má více ohybů, je potřeba zvolit výkonnější ventilátor.

V případě, že potrubí vede přes střechu, je nezbytné doplnění o jímku na kondenzát, který se tvoří kvůli setkávání teplého odváděného vzduchu a studeného vzduchu proudícího kolem potrubí. Jímka kondenzát zachytí a odvede pryč.

V potrubí každého odsavače par by měla být instalovaná pachotěsná klapka, která zabraňuje opětovnému vracení odvětraného vzduchu zpět do místnosti.

VENTILÁTORY.cz

logo
Prodejna
Věštínská 1611/19
15300 Praha 16 - Radotín

telefon: 602 680 017
e-mail: info@ventilatory.cz

web: www.ventilatory.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Nejnovější redakční zprávy

Veřejné osvětlení, zdroj fotolia, sema_srinouljan

O dotaci na výměnu osvětlení si zažádalo 700 obcí

O dotaci na rekonstrukci veřejného osvětlení zprostředkovávanou ministerstvem průmyslu a obchodu (MPO) si zažádalo 700 obcí. Z vyčleněné částky 2,52 miliardy korun se vyčerpalo 1,78 miliardy korun. Výzva k čerpání dotací určená na opravu lampových stožárů, instalaci LED svítidel a další opatření k úspoře energie za…

OD Kotva [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)]

Obchodní dům Kotva dnes uzavřela rekonstrukce, potrvá dva roky

Obchodní dům Kotva v Praze 1 ode dneška uzavřela rekonstrukce. Potrvá dva roky. V nižších patrech vzniknou luxusní obchody a ve vyšších kanceláře. Promění se také okolí Kotvy, například zmizí nynější vstup do potravin. Sedmipodlažní budova s celkovou plochou 28.000 metrů čtverečních byla otevřena v roce 1975.

Libeňský most, archivní záběr, foto: Jakub Kopecký

Zavřenou část Libeňského mostu odborníci doporučili zbourat

Odborníci doporučili zbourat nyní uzavřený tzv. inundační most u pražské Palmovky, který je součástí Libeňského soumostí. Silničáři počkají na platné stavební povolení a pak zahájí demolici mostu. Práce by mohly začít letos v dubnu. Dnes to řekla mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková.

Bytový dům, zdroj: fotolia

Ceny nemovitostí opět na vzestupu. Starší nemovitosti ke konci roku zdražovaly

Průměrná cena staršího bytu v ČR činila ve čtvrtém čtvrtletí minulého roku 87 838 korun za metr čtvereční. Mezičtvrtletně to bylo o pět procent víc a meziročně o sedm procent víc. Cena vzrostla v Česku mezičtvrtletně o osm procent také u rodinných domů, a to na průměrných 55 160 korun za metr čtvereční. O nižší…

Libeňský most, archivní záběr, foto: Jakub Kopecký

Závada uzavřela pro tramvaje pražský Libeňský most

Kvůli havarijní uzavírce Libeňského mostu v Praze je ode dneška do odvolání zastavený provoz tramvají mezi Palmovkou a Maninami. Tramvaje jezdí odklonem, kdy se provoz obnoví zatím není jasné. Závadu pravděpodobně způsobily silné mrazy, uvedla Technická správa komunikací (TSK). Podle její mluvčí Barbory Liškové je…

Zdroj: fotolia.com

Zájem o palivové dřevo meziročně klesl o 43 procent, důvodem počasí i předzásobení

Zájem Čechů o palivové dřevo loni klesl. Celkový objem prodaného palilového dříví se v roce 2023 meziročně snížil o 43 procent. Jedním z hlavních důvodů byla vysoká poptávka o rok dříve, kdy se velká část zákazníků kvůli vysokým cenám energií předzásobila. Roli v loňském roce také hrálo teplejší počasí a pozdější…

Zdroj: fotolia.com

České stavebnictví dál klesá, v listopadu meziročně o 6,5 procenta

Stavební výroba v Česku zrychlila meziroční pokles. Loni v listopadu se snížila o 6,5 procenta, v říjnu klesla o 0,9 procenta. Pokles produkce zčásti ovlivnilo počasí bohaté na srážky, uvedl dnes Český statistický úřad (ČSÚ). Výroba v pozemním stavitelství, což jsou stavby budov, se oproti stejnému období předchozího…

Zdroj: fotolia.com - aleksei

Nové environmentální stanovisko má usnadnit získání stavebního povolení

Nové jednotné environmentální stanovisko má usnadnit a zrychlit získání stavebního povolení. Zavedl ho zcela nový zákon, který o 1. 1. 2024 nabývá účinnosti. Stanovisko bude zahrnovat požadavky na posouzení dopadů stavby na životní prostředí až podle devíti dosud platných zákonů.

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA