Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Tipy, jak na podzimní údržbu zahrady

Než vám zahradu pokryje sníh, potřebuje ještě vaši péči. Přinášíme vám tipy, co je potřeba na zahradě udělat před příchodem zimy.
Zdroj: sunsystem.cz
Zdroj: sunsystem.cz

Vysaďte dřeviny

Kromě úklidu spadaného listí je vhodné věnovat se také nové výsadbě. Keře a stromky byste měli sázet buď na podzim, nebo na jaře. V říjnu a listopadu je pak ideální čas pro výsadbu okrasných dřevin a ovocných stromů.

Podzimní péče o dřeviny, které již vaši zahradu zdobí

Na podzim můžete ostříhat dřeviny, které jsou okrasné nejen listem, ale také květem. U ovocných stromů je potřeba odstranit vyschlé plody, ošetřit nalomené větve i poškozenou kůru. Kmeny je vhodné natřít vápenným mlékem. Jedná se o účinný způsob, jak stromy ochránit před teplotními rozdíly.

Zazimování rostlin

Jamile už hlíznaté rostliny (mečíky, acidentery či třeba tygřice…) nebudou mít zelené listy, vytáhněte je ze země, očistěte od hlíny a nechte je 3 týdny až měsíc vyschnout na teplém místě. Potom odstřihněte stonky, hlízy zasypte pilinami a rostliny skladujte v prostorách, kde se teplota pohybuje okolo 10–15 °C.

Zahraniční rostliny (například rozmarýn, oleandr, ibišek, bobkovišeň, juty, palmy a další) byste před zimou měli opláchnout a zazimovat na suchém místě, kde se k nim mráz nedostane.

Při přípravě trvalek na zimu začněte odstřihnutím suchých a odkvetlých částí, pak vyplejte záhon a zasypte je mulčem, který bude sloužit jako ochranná vrstva před mrazem.

Schovejte si vše hezky pod střechu

Při péči o zahradu se neobejdete bez zahradního nářadí, sekačky a dalších pomocníků. Pokud nemáte k dispozici garáž, určitě se vám bude hodit praktický zahradní domek, kde vše bezpečně uložíte.

SUNSYSTEM, s.r.o.

logo
Ostrožská 220
698 01 Veselí nad Moravou

telefon: 518 324 833
zelená linka: 800 150 180
e-mail: poptavka@sunsystem.cz

web: www.sunsystem.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: SUNSYSTEM, s.r.o.

Jak vybrat vjezdovou bránu

Vjezdové brány jsou důležitou součástí všech rodinných domů. Společně s plotem a brankou vytyčují hranice pozemku a chrání váš majetek i soukromí. Jak vjezdová vrata vybrat?