Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Jak správně větrat v zimě: způsoby, délka i četnost větrání během chladných měsíců

V zimě můžete větrat okny nebo pomocí rekuperace. Jak správně větrat okny a jaké výhody přináší větrání centrální či lokální rekuperací?
Zdroj: VENTILÁTORY.cz
Zdroj: VENTILÁTORY.cz

Chcete žít zdravě? Dostatečně větrejte

Čerstvý a čistý vzduch je předpokladem pro to, abyste se doma cítili dobře. Při nedostatečném větrání se v místnosti hromadí oxid uhličitý, ze kterého vás bolí hlava, nebo se cítíte unavení. Je potřeba se zmínit také o vlhkosti. V nevětraných místnostech se drží vlhkost, která vede ke vzniku plísní. Od plísní už je pak jen malý krůček k nemocem a alergiím.

Zjistěte, jak na větrání v zimě

Zajímá vás, jak v zimě správně větrat? Doporučuje se krátké a intenzivní větrání. Otevřete okna a dveře, snižte teplotu na termostatech a větrejte zhruba 10 minut. Tento úkon opakujte alespoň třikrát denně. Díky krátkému a intenzivnímu větrání se v místnostech rychle vymění vzduch, ale stěny nestihnou vychladnout. Proto se po zavření oken a nastavení topení na optimální teplotu místnost opět rychle zahřeje. Nevznikne přitom nechtěná vlhkost, která by se mohla proměnit v plíseň.

Moderní větrání s větracími jednotkami

Jako moderní větrání se označuje větrání pomocí rekuperace. Na trhu je k dostání centrální a decentrální neboli lokální rekuperace. Centrální rekuperace dokáže vyměnit vzduch v celém bytě nebo domě, lokální pouze v dané místnosti (například tam, kde nemůžete větrat okny). Větrací jednotky odvádí z místností vydýchaný vzduch a přivádí do něj vzduch čistý.

Díky výměníkům tepla se čerstvý vzduch ohřeje teplem z odváděného odpadního vzduchu, takže teplota v místnosti neklesá tak, jako při větrání oknem. Draze zaplaceným teplem zbytečně neplýtváte.

VENTILÁTORY.cz

logo
Prodejna
Věštínská 1611/19
15300 Praha 16 - Radotín

telefon: 602 680 017
e-mail: info@ventilatory.cz

web: www.ventilatory.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: VENTILÁTORY.cz

Jak na správné odvětrávání koupelny a WC v zimě?

Během topné sezóny lidé málo větrají, jelikož chtějí drahé teplo udržet doma. Víte ale, že nedostatečné větrání koupelny vede nejen ke vzniku plísní? Zjistěte, jak koupelnu větrat efektivně.

Na trhu jsou dva typy rekuperací: pokojová (na obrázku) a centrální. Zdroj: Ventilatory.cz

Jaký je rozdíl mezi centrální a pokojovou rekuperací?

Rekuperace se stará o výměnu vzduchu při minimálních tepelných ztrátách. Vybírat můžete ze dvou typů: centrální a pokojové. Jaký je mezi nimi rozdíl, kolik stojí a jaká je jejich životnost?