Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Je v pořádku splachovat pitnou vodou?

Kolik to pak udělá litrů vody za celý život? A jak by se dalo ušetřit vodu až na 80 let? Řešením může být splachování dešťovou vodou.

Nám to úplně v pořádku nepřijde, protože prosplachujeme až 10x více vody, než vypijeme. A to při spotřebě 30 l za den na jednoho člověka může jen za rok udělat 10 950 l. Kolik to pak udělá litrů vody za celý život? A jak by se dalo ušetřit vodu až na 80 let? Řešením může být splachování dešťovou vodou.

Tuto dešťovou vodu je možné akumulovat a následně využívat v domácnosti. Sběr dešťové vody je vhodný zejména tam, kde při splachování WC nebo praní bez problémů nahradí pitnou vodu.

Michal Plotěný, jednatel firmy ASIO NEW, spol. s r.o. k tomu říká: „Hospodaření s dešťovou vodou a její recyklace obecně je velké téma nejen do budoucna. Pojďme se tomuto tématu společně věnovat. Většina lidí má stále pocit, že vody, hlavně pitné vody, je dostatek. Opak je pravdou, jen 1% [1] vody na celé planetě, lze považovat za vodu pitnou, a to ještě po několika stupňovém čistění.

A to už je dostatečný důvod zamýšlet se nad recyklací, konkrétně nad recyklací šedé vody. Šedou vodou se zjednodušeně rozumí voda bez fekálií a moči, často označujeme jako vodu z koupelen (z osobní hygieny). Tuto vodu můžeme zachytávat a recyklovat ji pro další použití, především na splachování WC a zálivku zahrady.

ASIO

logo
Kšírova 552/45
619 00 Brno

telefon: 548 428 111
e-mail: asio@asio.cz

web: www.asio.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: ASIO NEW, spol. s r.o.

Kolik je možné ušetřit při sprchování?

Připravili jsme si pro Vás informativní výpočty úspor. Příklady poslouží pro určení předpokládané úspory, návratnosti a nejen to, zjistíte i o kolik jste snížili svoji uhlíkovou stopu.