Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Kolik je možné ušetřit při sprchování?

Připravili jsme si pro Vás informativní výpočty úspor. Příklady poslouží pro určení předpokládané úspory, návratnosti a nejen to, zjistíte i o kolik jste snížili svoji uhlíkovou stopu.

Instalací výměníku ke sprchovým koutům nejen ušetříte peníze, ale chováte se i ekologicky, snižujete produkci skleníkových plynů, a to se počítá!

Připravili jsme si pro Vás informativní výpočty úspor. Příklady poslouží pro určení předpokládané úspory, návratnosti a nejen to, zjistíte i o kolik jste snížili svoji uhlíkovou stopu, díky instalaci výměníku.

Co to je výměník?

Jedná se o trubku či odtokový žlab s výměníkem, který se instaluje na odtoku ze sprchy a slouží k rekuperaci energie teplé odpadní vody. Teplá odpadní voda proteče výměníkem, předá teplo protiproudně protékající studené vodě a pokračuje pryč do kanalizace.

Jak funguje sprchový výměník?

Rekuperace tepla obsaženého v odtékající vodě ze sprchování se uskutečňuje na protiproudém principu předání tepla. Odtékající voda stéká gravitaci v tenké vrstvě po vnitřní stěně trubkového výměníku tepla. Teplo odtékající vody při sprchování se přitom předává studené vodě proudící v protiproudu vzhůru. Ta je oddělena dvojitou stěnou výměníku od odtékající vody. Voda ohřáta z cca 10 °C na cca 27 °C proudí na „studenou stranu“ směšovací baterie (a k ohřívači vody) a spotřeba energie se tak velmi pohodlně a jednoduše sníží.

ASIO

logo
Kšírova 552/45
619 00 Brno

telefon: 548 428 111
e-mail: asio@asio.cz

web: www.asio.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: ASIO NEW, spol. s r.o.

Je v pořádku splachovat pitnou vodou?

Kolik to pak udělá litrů vody za celý život? A jak by se dalo ušetřit vodu až na 80 let? Řešením může být splachování dešťovou vodou.

Zdroj: ASIO NEW, spol. s r.o.

Sprchové výměníky … snižujeme produkci CO₂

Jedná se o aktuálně skloňované téma ve všech odvětvích, které nás napadne. Je nutné se nad tímto tématem zamýšlet a svou činností přispívat k uhlíkové neutralitě, tedy snižovat produkci CO 2 .