REKLAMA
Hledat
Nový stavební zákon
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Jak získat prostor v domě aneb zdění s užšími prvky

Úspory – pojem, který se stává doménou současnosti ve všech odvětvích, stavebnictví nevyjímaje. Kromě standardních požadavků na nový dům, který má být hezký a vysoce komfortní, se pořád častěji setkáváme s požadavky na nižší energetickou náročnost a snahu o co největší obytný prostor.

Pro výstavbu nízkoenergetických a pasivních domů jsou ideální moderní vícevrstvé, neboli sendvičové konstrukce s volitelnou vrstvou tepelné izolace a se základem v podobě vápenopískových cihel. Díky vysoké pevnosti vápenopískového zdiva lze ušetřit i na tloušťce obvodových stěn, což se promítne do rozšíření obytného prostoru. Zdění s vápenopískovými prvky je navíc snadné a podobá se skládání dětské stavebnice. Na rozdíl od dětských her ale nabízí konkrétní výsledky – především zkrácení topné sezóny až o měsíc díky výborné tepelné izolaci a akumulaci, průměrně jednu místnost v domě navíc díky subtilnější konstrukci při zachování požadovaných vlastností a navíc cenu srovnatelnou s jednoplášťovou konstrukcí. „Pohrajte“ si tedy s námi a stavte ze SENDWIXU!

Již v minulých dílech jsme se naučili jak založit stavbu, posléze jsme zdili obvodové stěny s prvky SENDWIX tloušťky 240 mm. Poté jsme pokračovali realizací příček a překladů a na závěr jsme vám nabídli tip na využití dutin ve zdivu pro umístění rozvodů stavby. Dnes, jak už jsme naznačili v úvodu, si povíme něco o zdění s prvky užšími konkrétně s prvky tloušťky jen 17,5 cm.

Jak jsme říkali na začátku, zdění se systémem SENDWIX je hračka. Tento systém je víceúčelový, a kromě domu můžete z tohoto systému postavit i atraktivní ploty nebo okrasné zdi v zahradách. Více informací se dozvíte na www.kmbeta.cz.

KM Beta, a.s.

logo
Dolní Valy 3739/4
695 01 Hodonín

telefon: +420 518 321 134, +420 778 478 736
e-mail: kmbeta@kmbeta.cz

web: www.kmbeta.cz/CZ

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Pracovní návody a postupy

Srubová stavba

Jak se staví srub svépomocí

Pro mnoho lidí je ztělesněním stavby z přírodních materiálů srub. Ponechme nyní stranou, zda se do našeho prostředí takový typ domu hodí či nikoli, věřme, že i taková místa se najdou. Podívejme se, jak se staví srub, pokud byste si jej chtěli postavit sami svépomocí. Nutno říci, že stavba takového rodinného domu…

Oprava staré kamenné zdi svépomocí

Oprava staré kamenné zdi svépomocí

Stará kamenná zeď vždy k zahradě a sídlu patřila. Byť ji předci postavili velice dobře, zub času, voda a mrazy společně s vegetací jsou neúnavnými dříči. A když se přidá i neodborný zásah člověka, vše se jen urychlí. Noví vlastníci tak museli přistoupit k opravám. Stavebníci postupovali s citem pro věc, pečlivě. Po…

Zdroj: Fotolia.com - Fotolyse

Jaro se blíží, můžeme už stavět?

Stavební firmy doporučují zdění během zimního období přerušit, aby mohla hrubá stavba řádně vymrznout. Zimní maltové směsi mohou prodloužit stavební sezonu především o ty dny, kdy se teplota dostává k nule. Klasická malta potřebuje teploty nad 5 °C.

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Nový stavební zákon srozumitelně

Příručka Nový stavební zákon srozumitelně

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA