REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

10 nejzajímavějších interiérů hotelů. Který si vyberete?

Hotely jsou specifické veřejné prostory, kde netrávíme pouze několik minut jako v bance, několik hodin jako v kavárně, ale několik dnů. To, jak je hotel zařízen, je po lokalitě a cenové hladině další kritérium výběru. Butikové hotely jsou však specifické. A čím?
10 nejzajímavějších interiérů hotelů. Který si vyberete?

Jedná se většinou o hotely menší velikosti, které sází na intimitu a individuální - osobní přístup. Obecně se říká, že takový hotel by měl mít méně než 100 pokojů. Pokud je pokojů méně než 10, můžeme spíše hovořit o penzionu než hotelu. Rozdíl však není jen ve velikosti a přístupu, ale také ve vybavení. Butikové hotely mají atmosféru, jedinečnost a jsou originální. Vybavení jednotlivých pokojů bývá často rozdílné, a tak si host může vybrat i téma nebo motiv svého pokoje. Takové typy ještě dostávají navíc přívlastek "designový".

Z čeho vybírat? Tento trend je stále více oblíbený, a tak ve světě najdete řadu zajímavého. Inspirujte se a vydejte se třeba i na průzkum a příjemnou dovolenou.

The House Hotel Cappadocia

Je komplex starověkých kamenných chodeb a jeskyní. Mnoho prvků je původních jako např. krby a výklenky. Každý pokoj je unikátní a někde najdete i fresky. Vybrat si můžete z několika typů pokojů a navštívit i místní restauraci. Hotel byl otevřen teprve v loňském roce a tak jde o žhavou novinku.

Radisson RED Hotel Brussels

Chcete zažít něco jedinečného? V tom případě nemusíte ani tak daleko. Tento life-style hotel se nachází v Bruselu a přináší zcela jiný koncept - je zaměřen na módu, umění a hudbu. Pokoje i veřejné prostory jsou plné umění. Mottem tohoto hotelu je: nemáme čas být béžoví, jsme RED (červení) až do morku kosti.

Soho hotel London

Při návštěvě Londýna zkuste jednou zavítat do tohoto hotelu. Má 96 pokojů a každý vypadá jinak, koncept je však zcela zachován. Poznejte fresh modern English style!

Hotel Widder

Milovníky umění, architektury a designu pobyt nebo alespoň návštěva tohoto hotelu v Curychu jistě potěší. Kromě pečlivě zrekonstruovaných budov s uměleckými díly na stěnách zde najdeme umělecké předměty od Miese van der Roheho, Franka Lloyda Wrighta, Le Corbusiera a Adolfa Loose, stejně jako obrazy a sochami od Andyho Warhola či Roberta Rauschenberga.

Prizeotel

Máte rádi designéra Karima Rashida? V tom případě byste si měli udělat výlet do Hamburku do Prizeotelu. Interiér tohoto hotelu navrhl právě tento světově známý současný designér, jehož rukopis poznáte na první pohled.

Art Luise Kunsthotel

V Německu můžeme ještě chvíli zůstat a zavítat do Berlína. Zde se nachází hotel, o kterém se hovoří jako o galerii, kde můžete přenocovat. Každý z pokojů je zařízený známými umělci a je vždy jedinečný.

Efteling

Hledáte něco neokoukaného pro své ratolesti? Možná stojí za zkoušku park s hotelem Efteling, který je v provozu po celý rok. Najdete jej v Nizozemí v městečku Kaatsheuvel.

Icehotel

Nemáte rádi horko? Pak vyjeďte do Švédska do ledového hotelu, který funguje již od roku 1989. Dopředu si ověřte, zda je hotel právě v provozu!

Propeller Island City Lodge

Chtěli byste vyzkoušet něco opravdu bizardního, pak stačí zajet do Berlína. Zde se nachází netradiční hotel s 30 pokoji. Za celým projektem stojí Lars Stroschen, který interiér navrhl. Chcete spát v cele nebo rakvi - jak je libo!

Treehotel

Toužíte po přírodě a klidu? Tak je volba zcela je jasná, ubytování v korunách stromů ve Švédsku v lesích u obce Harads. Sprchy sice jsou v sousední budově, ale jinak vám tu nic chybět nebude, ani dobré pokrmy z divočiny.

Tak už máte sbaleno? Pokud ne, doufáme, že alespoň inspirace vás naladila na cestovatelskou notu...

Ing. Iva Bastlová, DiS.

Interiérová designérka s praxí navrhování interiérů od roku 2002. Zaměřuje se na soukromé i veřejné interiéry s důrazem na individuální přístup a dotažení projektu k realizaci ve vlastním ateliéru Loxo. Vystudovala tvorbu navrhování interiérů a nábytku na VOŠ Volyně a obor „Konstrukce dřevěných staveb a nábytku“ a „Nábytek a výrobky ze dřeva“ na Technické univerzitě ve Zvolenu.

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Barevné nálady, kombinace, inspirace: Růžová

Barevné nálady, kombinace, inspirace: Růžová

Tato barva se řadí mezi ty nejkontroverznější. Jedni ji jednoznačně odmítají, druzí velkolepě obdivují. Často je řazena jen do kategorie "dětských" a "dívčích" barev, což je velká škoda. Růžová má totiž mnoho podob a výrazů.

Hotelový komplex s babmusovými altány – místo, kde se vám dobijí baterky

Hotelový komplex s babmusovými altány – místo, kde se vám dobijí baterky

Naman se nachází jen necelých 16 kilometrů od terminálu mezinárodního letiště a celý 3,5 hektarový areál je umístěn podél nejhezčích osmi kilometrů vietnamských pláží. Základní koncept vychází z toho, že v hotelovém resortu Naman se mají hosté „vzpamatovat a regenerovat“, ať už po fyzické či psychické stránce. Pomoci…

ROZHOVOR: Jak se staví dům z nákladních kontejnerů

ROZHOVOR: Jak se staví dům z nákladních kontejnerů

Pro odvážné investory architekti navrhli malý mobilní hotel z použitých námořních kontejnerů. Jeho první umístění padlo na surfařský kemp na břehu Labe u Litoměřic. Zadání pro architekty z ateliéru ARTIKUL bylo navrhnout mobilní, snadno demontovatelný sezónní hotel ze třech přepravních kontejnerů. Navíc tak, aby…