REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Čeká české domácnosti digitalizace? Nové projekty jí razí cestu

Projektů, jejichž cílem by bylo usnadnit každodenní chod domácnosti, je na trhu nespočet. Jedním z nich je také systém IQ House, který podporuje hned několik možností v optimalizaci bydlení. Čím se ale zásadně liší od ostatních? A proč právě díky tomuto konceptu už nikdy nezapomenete zhasnout světlo?

Bezpečnost a pohodlí především

Kontrolované osvětlení, vytápění, otevírání a zavírání oken i dveří na základě počasí, vlastní meteorologická stanice, vypilovaný bezpečnostní systém nebo pouštění hudby ve všech místnostech. Zdá se, že IQ House nabízí vše, co se na správnou digitální domácnost sluší a patří. Podobně jako ostatní projekty v této oblasti. Liší se tedy vůbec něčím? Odpovědí je překvapivé ano.

Vypnul/a jsem myčku, než jsem odešel/a?

Plno z nás před obchodem z domu kontroluje vypnutí všech světel a spotřebičů. Někteří si ale vzpomenou až po příchodu do práce. Uvědomění si, že se na chodbě bude dalších 8 hodin zbytečně svítit, není nijak příjemné a už vůbec ne úsporné. IQ House pro podobné zapomnětlivce přišel s funkcí, která se nazývá Scény. Osobním nastavením si tedy můžete navolit postupy, které se v podobných scénách stanou reálnými. Při odchodu z domu se tedy mohou automaticky zavřít okna, zhasnout světla a vypnout veškeré spotřebiče.

Vlastní akumulační baterie

Hlavní myšlenkou projektu ale údajně není pohodlný život a nepřetržitá kontrola nad svým obydlím. Princip spočívá především úspoře energií, která se má s využíváním IQ house snížit až o 30 %. Pokud tedy samozřejmě nepočítáte splátky s investicí ve výši 200 000 Kč. Ty vám ale společnost upraví na míru, aby byly co nejúspornější.

K úspoře má dopomáhat systém EnergyCloud, díky němuž je do domu instalována speciální baterie, která čerpá energii pro pohon ze solárních panelů. Získanou elektřinu ze slunce ale neumí jen zprostředkovávat, ale dokonce i ukládat do zásob a využít, až bude třeba. I přes tento benefit je ale potřeba i mírného dobíjení ze sítě. A navíc IQ house nevyužijete v bytě na rozdíl od konkurenčního projektu Loxone.

Dalším zajímavým projektem je EnerbyCloud, o němž se tvrdí, že je úsporou budoucnosti. Pravidelný přehled a přesná kalkulace energií jsou stěžejním vodítkem při rozhodování o tom, kterému konceptu dát zelenou. Otázkou ovšem zůstává, zda  nelze ušetřit i další cestou, než jen tou, za niž paradoxně musíte zaplatit stovky tisíc korun.

Ušetřeno.cz

logo
Lomnického 1742/2a
140 00 Praha 4

telefon: 226 289 029
e-mail: mamdotaz@usetreno.cz

web: www.usetreno.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Jak zabezpečit bytový dům

Zdroj: fotolia, photo 5000

Spravujete bytový dům? Na konferenci Rekonstrukce a provoz bytových domů poradíme. Přijďte 1. listopadu 2023

Jste předseda společenství vlastníků jednotek, bytového družstva nebo správce či vlastník bytového domu? Na konferenci 1. listopadu 2023 v Praze poradíme jak rozúčtovat teplo a teplou vodu, jak zateplovat nebo zařídit fotovoltaiku na bytovém domě. A kdy vyměnit společné rozvody vody? Uvidíte příklady dobré praxe z…

Zdroj: PEXELS

Bezpečný domov a mapa kriminality představená na veletrhu FOR ARCH

Již 34. ročník mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH (19. až 23. 9.) odstartoval seminářem Bezpečný domov. V široké nabídce doprovodných programů veletrhu má tato akce již své čestné místo. Aktuálně zaujala přítomné svým dalším vývojem aplikace Mapa kriminality a novými informacemi…

Zdroj: ABB

Domovní zvonky umí víc než jen zvonit. Domovní telefony umí komunikovat přes internet

Domovní zvonek je většinou prvním místem, u kterého se zastavíte. Důvod je prostý – zazvonit, domluvit se, být vpuštěn dovnitř, nebo se dozvědět potřebné a odejít. Dnes už ale domovní zvonky umožňují a nabízejí mnohem víc – kromě jiného představují nezanedbatelný bezpečnostní prvek, díky němuž se do domu dostanou…

REKLAMA