REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Kreativní povrchové úpravy udělají z vaší fasády originál

Trendem dnešní doby, a nejen v architektuře, je odlišit se. Zaujmout něčím jiným, nevšedním – prezentovat se nápaditým řešením. Není k tomu za každou cenu nutné vždy projektovat speciální fasádní architektonické prvky. Řešením je tvůrčím způsobem využít kombinace dostupných povrchových úprav (omítky, barvy, obkladové prvky, vsypy atd.) a s jejich přispěním vytvořit zajímavou a originální fasádu.

Vzhledem ke stále se zvyšujícím požadavkům na snižování energetické náročnosti budov je nečastějším podkladem pro tento typ povrchů kontaktní zateplovací systém. Společnost Sto, světový lídr v oblasti kontaktních zateplovacích systémů, se tomuto trendu věnuje již více než 20 let, přičemž inspirací jsou především architekti. Výsledkem je řada kreativních povrchových úprav a jejich uplatnění na mnoha realizacích po celém světě.

Jedinečný vzhled fasády

Řada architektů například často a velmi účelně využívá úpravu povrchů staveb ve vzhledu pohledového betonu. Systém Sto Beton umožňuje získat vzhled pohledového betonu, a to jak na standardní stavební povrchy v interiéru i exteriéru, tak i na kontaktní zateplovací systémy StoTherm. Výhodou těchto kreativních povrchových úprav je vedle jedinečného vzhledu fasády i skutečnost, že venkovní omítková souvrství Sto jsou pružná a velmi odolná (až do 60 J), hydrofobní a odolná proti růstu řas a plísní. Poměrně časté jsou dnes i fasády se vzhledem dřeva. Povrchy se strukturou dřeva StoWood, ve variantách struktura prken (popř. překližky) nebo struktura kůry stromu lze realizovat celoplošně nebo vhodně kombinovat s ostatními typy povrchových úprav. V případě požadavku na metalický povrch lze povrch opatřit metalickým nátěrem StoColor Metallic, který se vyrábí v různých odstínech. Všechny uvedené kreativní povrchy mají širokou škálu barevných kombinací, můžete je volit v libovolné škále barevných odstínu ať již z firemního systému StoColor nebo NCS, RAL apod.

Fasáda technického institutu Gemeentelijke Technisch Instituut v belgickém městě Londerzeel, řešená pomocí systému StoBrick

Ačkoli patří cihly a cihelné pásky k nejstarším stavebním materiálům, je možné je bez problémů kombinovat s moderními požadavky na sníženou energetickou náročnost. Vyspělý sortiment Stobrick nabízí na fasádních zateplovacích systémech obrovskou tvůrčí svobodu a tvůrce si získá i svými nekonvenčními a zároveň kombinovatelnými formáty. Architekti oceňují rozmanitost přírodních barev, různé velikosti a množství variant provedení vazby a spár.

Skleněná mozaika

Skleněná mozaika vytváří estetický efekt s kovovými odlesky a je častou součástí průmyslových i technických designových budov, neboť působí elegantně a současně nadčasově.

Prvky StoDeco

Při ztvárnění fasád se těší velké oblibě fasádní prvky StoDeco. Poškozeným starým stavbám vracejí jejich původní vzhled, moderním stavbám propůjčují individuální rysy. Ověřené profily vypadají jako pravý, tažený štuk a používají se dokonce i na památkově chráněných objektech. Sto má v nabídce více než 250 profilů a prvků StoDeco profilů, vhodných pro historické fasády. Tyto profily mají nízkou hmotnost, rychle a jednoduše se montují a jsou vyrobeny z minerálního granulátu Verolith. Moderní StoDeco profily jsou určené především na zateplovací systémy a vyznačují se nízkou tepelnou vodivostí a minimální tepelnou roztažností. Na přání mohou mít hladký nebo hrubý povrch. K dispozici jsou také individuální StoDeco profily, které umožňují originální ztvárnění zcela dle požadavků architektů.

Soukromá univerzita v Linzi. Originální a nepřehlédnutelnou fasádu zdobí kontaktní zateplovací systém StoTherm Classic a předsazený bezespárový zateplovací systém s nízkou hmotností a povrchovou omítkovou úpravou StoVentec R se silikonovou vrchní omítkou StoSilco K 1,5 a K 3

Předsazený provětrávaný zateplovací systém StoVentec

Předsazený provětrávaný zateplovací systém StoVentec nabízí, vedle svých nesporných tepelně-technických předností, především bezespárou povrchovou úpravou, kterou lze kombinovat s různými povrchovými úpravami. V sortimentu Sto mezi ně patří omítky (StoVentec R), přírodní kámen (StoVentec S), keramický obklad (StoVentec C), skleněná mozaika (StoVentec M) a sklo (StoVentec G). Fasády plnící nejvyšší požadavky na vzhled a odolnost lze realizovat i ze systémů s přiznanými spárami - s panely z přírodního kamene (VeroStone Massive) nebo ze skleněných panelů (StoVentec Glass). U systému StoVentec beze zbytku platí: kdo zatepluje, nepotřebuje se vzdát individuality. Limity, které nás brzdí u kontaktních zateplovacích systémů, u StoVentec neplatí.

Výběr fasádních omítek

Téměř nevyčerpatelný je výběr fasádních omítek v nejrůznějších zrnitostech a barvách, které lze použít pro téměř všechny druhu podkladu a k jakémukoliv účelu užití. Široká nabídka nabízí klasické škrábané a rýhované omítky, univerzální modelační omítky i mimořádně odolné omítky z přírodních kamínků. Nabídnout umíme i vrchní omítku se škrábanou strukturou Sto Lotusan K / MP se samočistícím lotosovým efektem, díky kterému jsou nečistoty z omítky smývány deštěm. Potřebujete snížit riziko vytvoření řas a hub na fasádě, ať se děje cokoliv? Pak má pro vás koncern Sto připraveny silně vodoodpudivé fasádní barvy StoColor Dryonic, které díky svému mikro strukturovanému povrchu cíleně odvádí dešťovou a zkondenzovanou vodu a tím brání vzniku typického zeleného a černého znečištění na fasádě.

Detail stěny bytového domu v italském Thiene s povrchovou úpravou StoColor Metallic. Detail stěny bytového domu v italském Thiene s povrchovou úpravou StoColor Metallic.

Barevný program Sto

Barvy mají mezi povrchovými úpravami mimořádné postavení, neboť díky nim mohou architektonické prvky zprostředkovat okolí také emotivní zážitek. Barevný program Sto splňuje vysoce estetické nároky a je založen na lidském vnímání barev. Klasikem od Sto je extrémně uživatelsky přívětivý systém StoColor, jehož základní barvy, stavbu systému a barevné řady lze ve vzornících intuitivně a rychle pochopit. Individuální poradenství v oblasti barev patří u odborných zpracovatelů k denní práci. S kolekcí AC – Architectural Colours nabízí Sto přídavný nástroj, který rozšiřuje systém StoColor s jeho 800 nuancemi o dalších 300 minerálních odstínů.

Velmi zajímavá je pro architekty i služba StoSignature, která nabízí sofistikovaný systém kombinací textur a efektů, určených pro realizaci originální fasádní omítky, zcela na přání architekta či investora. Díky službě StoSignature se dají vytvořit individualizované fasádní povrchy s technicky ověřenými materiály, schopnými vytvářet jedinečné textury: jemné nebo drsné, lineární nebo grafické. Materiály jsou všechny typy omítek Sto, prostor pro nové kombinace a techniky poskytují i různé velikosti zrn.

Další detaily o výše uvedených systémech kreativních povrchových úprav s produkty Sto včetně ukázek referenčních realizaci u nás i ve světě najdete na sto.cz.

Sto s.r.o.

logo
Čestlice 271
251 70 Dobřejovice

telefon: 225 996 311
e-mail: info.cz@sto.com

web: www.sto.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Kreativní povrchové úpravy přispějí k originálnímu vzhledu fasády

Kreativní povrchové úpravy přispějí k originálnímu vzhledu fasády

Společnost Sto, světový lídr v oblasti kontaktních zateplovacích systémů, se tomuto trendu věnuje již více než 20 let, přičemž inspirací jsou především architekti. Výsledkem je řada kreativních povrchových úprav a jejich uplatnění na mnoha realizacích po celém světě.

REKLAMA