REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Jaké jsou hlavní výhody betonových jímek?

Stavíte na zakázku rodinné domy? Nebo jste zákazníkem, který hledá odpovídající řešení spojené s odvodem odpadní vody? Pokud v lokalitě není kanalizace, je třeba poohlédnout se po alternativě, jelikož vypouštět odpadní vodu jednoduše do přírody nejde. Mezi zajímavou možnost se řadí betonové jímky.

Jaké mají hlavní výhody? Na jejich výčet se podíváme. Prvním plusem je určitě dobrá cenová dostupnost. Zvláště potom v případě, kdy cenu dané jímky porovnáme s variantou, kterou je domácí čistírna odpadních vod.

Různé velikosti

Druhou výhodou jsou určitě různé velikosti. Je jedno, zda hledá jímku jenom mladý pár bydlící v menším rodinném domě nebo má jít o řešení, které se bude využívat u objektu, kde bude bydlet několik generací. Problémem není pořídit jímku v jednotkách, ale i desítkách metrech krychlových.

Kvalita je samozřejmostí

Beton je ve stavebnictví materiálem, který se používal v minulosti a bude se používat i v budoucnosti. Proč? To je celkem jasné. Je to hlavně díky jeho ceně, ale také díky jeho kvalitativním vlastnostem. Z toho už celkem dobře plyne, že i samotná jímka z tohoto materiálu splní veškerá potřebná očekávání. Mezi hlavní přednosti rozhodně patří:

  • Nepropustnost
  • Vysoká odolnost
  • Dlouhá životnost

Instalace je jednoduchá

Co si představit pod klasickou jímkou? Je to vlastně hermeticky uzavřená nádoba v zemi. Z toho jasně plyne, že i samotná instalace nebude složitá. Většinou dochází k tomu, že je požadovaný rozměr vyroben a následně dopraven na místo instalace. Zde dojde k usazení do připravené montážní jámy, napojení na vývod odpadní vody a vše je hotovo.

O jímku se není nutné nijak složitě starat

I s tím je spojena právě její výhoda. Když budeme konkrétní, tak je třeba říci, že plně stačí jenom objednat její vyvážení, což zajistí specializovaná firma. Nic více není třeba, což je hlavně pro možnost pohodlného bydlení také celkem velké plus.

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Fotolia.com - Lev

Nový beton, který nestárne díky houbám

Výrazný pokrok v oblasti materiálového vývoje a také dočista nový směr pro stavební průmysl. Beton, který se sám zaceluje a léčí případné praskliny, k tomu využívá mimořádných schopností hub.

Požadavky na odvoz obsahu jímek u rodinných domů se zpřísní

Požadavky na odvoz obsahu jímek u rodinných domů se zpřísní

Požadavky na odvoz obsahu jímek u rodinných domů se zpřísní. Lidé budou muset zpětně dokládat odvoz obsahu svých žump do čistírny odpadních vod. Povinnost začne platit od roku 2021. Změnu přináší novela vodního zákona, kterou dnes Sněmovna znovu schválila. Přehlasovala tak veto Senátu, který kvůli řadě chyb a…

Jak dobře vybrat a koupit chatu či rekreační domek? Na co si dát pozor?

Jak dobře vybrat a koupit chatu či rekreační domek? Na co si dát pozor?

Bydlíte v bytě, jste tam spokojení, ale stejně byste rádi občas odjeli do přírody relaxovat nebo na zahrádku vypěstovat si vlastní rajčata. Pak se budete poohlížet po chatě nebo chalupě. Na ty nejsou tak přísné nároky jako na stálé bydlení a můžete je začít využívat prakticky hned.

Zdroj: Fotolia.com - Chlorophylle

Co všechno je potřeba pro stavbu rodinného domu? Pozemek, povolení, dozor...

Rodinný dům se řadí do kategorie takzvaných jednoduchých staveb. Pro člověka, který se ve stavebnictví potažmo ve stavebním právu denně nepohybuje však bude vyřízení stavebního povolení na rodinný dům představovat ne zrovna jednoduchý úkol. Projděme si dnes co všechno potřebujete v kostce vědět, mít povoleno a…

REKLAMA