REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Znáte změny v kotlíkových dotacích a nové možnosti financování kotlů?

Aktuálně je vyhlášena pro kraje a ty mají čas do konce března, aby připravily výzvy pro obyvatele a stanovily termíny příjmu žádostí. Letošní výzva, stejně jako předchozí je určena fyzickým osobám, která v rodinném domě vymění stávající kotel na tuhá paliva s ručním přikládáním paliva za nový podporovaný zdroj tepla.

Ministerstvo životního prostředí spouští třetí a zároveň poslední vlnu kotlíkových dotací. I v rámci této výzvy kotlíkové dotace, která umožní výměnu až 30 000 starých kotlů, můžete žádat o dotaci až ve výši až 127 500 Kč na nový zdroj.

Novinky v podmínkách

Nově již obyvatelé nebudou moci zažádat o dotaci na kotle spalující uhlí nebo na kombinované kotle spalující vedle uhlí i biomasu. Podporovány jsou výměny za tepelné čerpadlo, kotel na biomasu či plynový kondenzační kotel. Tepelná čerpadla mají největší podporu a to 80 % způsobilých výdajů, nejvýše však 127.500 Kč.

Nové možnosti financování

Vzhledem k tomu, že se o poslední výzvu kotlíkové dotace. Stát chce tuto výzvu podpořit maximálním možným způsobem, a to tak, aby na nový kotel dosáhlo co nejvíce zájemců. Státní fond životního prostředí připravuje speciální pilotní projekt podpory pro obce v krajích zařazených do státního programu RESTART. Jedná se o obce v kraji Moravskoslezském, Ústeckém a Karlovarském. V uvedených krajích pak umožní výměnu neekologického kotle i domácnostem, které nemají dostatek prostředků na pořízení nového zdroje. Poskytne jim peníze na nový kotel dopředu, a to na celou jeho pořizovací cenu.

AC Heating tepelná čerpadla Tachov - venkovní jednotka

Lidé si budou moci zažádat o bezúročnou půjčku tzv. kotlíkovou půjčku na nový kotel. Administrace a vyřizování bezúročné půjčky bude plně v kompetenci jednotlivých měst a obcí v daném kraji. Pokud se některé k programu nepřipojí, mohou občané požádat o půjčku přímo Státní fond životního prostředí. Musí pouze doložit trvalý pobyt v dané obci či městě příslušného kraje. Stát připraví pro obce celkem 740 mil. Kč, tedy prostředky na bezúročnou půjčku až pro 7000 domácností.

Není na co čekat

Obce v uvedených krajích, již zjišťují zájem o půjčku z řad obyvatelstva. Je možné tedy svůj zájem nahlásit na obci již nyní. Kompletní program včetně podmínek představí SFŽP v průběhu února.

Obyvatelé domů, kteří stále ještě používají kotle na tuhá paliva první a druhé emisní třídy, by měli letošní výzvu využít a výměnu neodkládat. Od září roku 2022 bude provoz těchto kotlů zcela zakázán, a nebude možné využít výhodných podmínek na jejich výměnu, jako je právě tento rok.

Máte zájem o tepelné čerpadlo s dotací? Neváhejte a kontaktujte nás. S vyřízením dotace vám pomůžeme.

 

AC Heating - tepelná čerpadla s invertorem

logo
Staroplzenecká 177
326 00 Letkov

telefon: +420 775 640 374
e-mail: info@ac-heating.cz

web: www.ac-heating.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Víte, jak požádat o kotlíkové dotace? Máme pro vás pár rad

Víte, jak požádat o kotlíkové dotace? Máme pro vás pár rad

Během druhé poloviny roku 2017 vyhlásily jednotlivé kraje po celé ČR výzvy k podávání žádostí o poskytnutí dotace z dotačního titulu „Pořízení ekologického vytápění v domácnostech II“ v rámci dotačního programu „Pořízení ekologického vytápění v domácnostech“. Takto složitě zní to, co v současnosti významně ovlivňuje…

Praktické zkušenosti zákazníků s tepelnými čerpadly AC Heating

Praktické zkušenosti zákazníků s tepelnými čerpadly AC Heating

Zajímá vás, jak topí tepelná čerpadla AC Heating? Myslíme že ano, proto jsme se zeptali uživatelů našich zařízení na jejich názor. Výsledkem je tento krátký článek, kde naši zákazníci shrnuli své zkušenosti jak s naší technologií, tak s námi jako dodavatelem a výrobcem tepelných čerpadel AC Heating Convert AW.

Jsou nové řady tepelných čerpadel vhodné pro novostavby i starší domy?

Jsou nové řady tepelných čerpadel vhodné pro novostavby i starší domy?

V současné době se projektují a stavějí domy s malou tepelnou ztrátou a před námi je doba “domů 2020”, domů nízkoenergetických a pasivních. Jiné prostě z technického, legislativního i ekonomického hlediska nepůjde v brzké budoucnosti postavit.

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA