REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Moderní materiály pro domovní vypínače

Výběr vypínačů a zásuvek se v současné době neřídí pouze technickými parametry, zásadní roli hraje také jejich design. Z dříve vnímaného funkčního prvku bez estetického aspektu se totiž stal designový detail podtrhující tvář celého interiéru.

Doba se změnila a plastové rámečky vypínačů jsou postupně nahrazovány ušlechtilejšími materiály. Například řada domovní elektroinstalace DECENTE z autorské dílny společnosti OBZOR Zlín, českého výrobce domovních vypínačů a zásuvek v osobitém designu, nabízí široký výběr z materiálů a jejich barevného provedení – industriální beton, nadčasové sklo, tradiční dřevo i elegantní kov. Rámečky je možné kombinovat s bílými, černými, nebo metalickými středovými kryty v provedení zlaté, hliníku, grafitu či titanu. Pokud vás ale po čase zvolené vypínače omrzí, nebo změníte styl interiéru, lze jednoduše vyměnit jejich pohledové části, tedy rámečky nebo i kryty, a to bez složitých zásahů do elektroinstalace – strojek totiž zůstává na svém místě.

Betonové rámečky

Beton je na rámečcích vypínačů a zásuvek řady DECENTE novinkovým materiálem. „Betonové rámečky jsou vyrobené ručně ze speciální směsi, která vyniká přítomností polyvinylalkoholových vláken. Beton dodává interiéru atypický a přitom elegantně industriální vzhled. Materiál je voděodolný i UV stabilní,“ říká Ing. Martina Obadalová, vedoucí marketingu společnosti OBZOR Zlín.

Skleněné rámečky

Sklo je dalším moderním materiálem zdobícím rámečky DECENTE. Skleněné rámečky se vyrábí z čistého skla, na které se zespodu nanáší vrstva stálobarevného laku s vysokou odolností vůči otěru. Odstíny barveného skla jsou jemně pastelové i syté, a dokonce mohou mít zrcadlový efekt. V nabídce je sklo v lesklém i trendy matném provedení, které zabraňuje otiskům prstů.

Dřevěné rámečky

Přírodní dřevo je stále velice populárním materiálem a to nejen na chatách či roubenkách, ale i v městských bytech, a proto nesmí chybět ani u vypínačů. U rámečků DECENTE se jedná o MDF desku s přírodní dýhou, jejíž povrch je upraven lakováním, nehrozí tak žádné kroucení a materiál zůstává pevný. Kouzlo stromových vláken nabízí odstíny dubu, ořechu a mahagonu.

Kovové rámečky

Kov nabízí další materiálové provedení rámečků domovní elektroinstalace. „Minimalistický vzhled lesklého hliníkového nebo nerezového rámečku ocení zejména milovníci jednoduchých interiérů. Elegantní kov perfektně koresponduje s čistými liniemi kolekce DECENTE,“ uvádí Ing. Martina Obadalová ze společnosti OBZOR Zlín.

Vícenásobné rámečky DECENTE

Vypínače a zásuvky řady DECENTE se navíc dají sloučit do jednoho rámečku - tzv. vícenásobných rámečků, které v sobě spojují především praktičnost a elegantní vzhled. Kromě toho vícenásobné rámečky šetří místo na stěně. U řady DECENTE lze vypínače a zásuvky řadit vodorovně i svisle a to až do čtyřnásobného rámečku v závislosti na zvoleném materiálu. „Kromě vypínačů a zásuvek mohou vícenásobné rámečky sdružovat také další elektro zařízení domácnosti, jako například sporákový vypínač, žaluziové ovladače, komunikační zásuvky či termostaty,“ dodává závěrem Ing. Obadalová.

Čtyřnásobný dřevěný rámeček DECENTE v dekoru dub

Více na domovnivypinace.cz.

OBZOR, výrobní družstvo Zlín

logo
Na Slanici 378
76302 Zlín

telefon: +420 577 195 111
e-mail: ots@obzor.cz

web: www.obzor.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: OBZOR

Originální betonové rámečky pro vypínače

Industriální beton naplno proniká do moderních interiérů a výjimkou nejsou ani vypínače a zásuvky. O nelehké cestě k betonovým rámečkům domovní elektroinstalace jsme si povídali s Ing. Martinou Obadalovou, vedoucí marketingu zlínského výrobce OBZOR. Ten u příležitosti stavebních a designových veletrhů navíc aktuálně…

Zdroj: OBZOR

Vypínače RETRO odolají i vyššímu proudovému zatížení!

Běžné vypínače jsou konstruovány na proud 10 A, čímž jsou náchylnější k nežádoucímu opotřebení a zkrácené životnosti. To pro vypínače RETRO neplatí – odolávají totiž proudovému zatížení až do 16 A!

Endemické souznění v Beskydech

Endemické souznění v Beskydech

Tatranské dřevo staré 100 let pro stavbu a 300leté pro nábytek, beton s otiskem nehoblovaného dřeva, sněhobílé skleněné rámečky vypínačů a zásuvek… to vše zdobí nově zrekonstruovaný wellness hotel Endemit Boutique Hotel & Spa v nedotčeném prostředí beskydských vrchů.

Jeden přepínač na tři světla. V retro vzhledu

Jeden přepínač na tři světla. V retro vzhledu

Kolekce domovních vypínačů RETRO od českého výrobce OBZOR Zlín se rozrostla o unikátní přepínač tří světel! Této novince dalo vzniknout inovativní spojení nostalgického retro vzhledu a nekonvenční technologie.

Rodina českých designových vypínačů RETRO se rozrostla o LED stmívač

Rodina českých designových vypínačů RETRO se rozrostla o LED stmívač

Řada domovní elektroinstalace RETRO od českého výrobce OBZOR Zlín drží navzdory svému retro vzhledu krok s moderními trendy. Jasným příkladem je novinka v RETRO kolekci – LED stmívač, který bude k vidění na veletrhu AMPER 19. – 23. 3. 2019.

Stavební příprava pro domovní vypínače a zásuvky

Stavební příprava pro domovní vypínače a zásuvky

Instalace domovní elektroinstalace si žádá dodržování platných vyhlášek a nařízení a je vždy třeba svěřit ji do rukou odborníků. O tom, co vše obnáší samotná stavební příprava, informuje společnost OBZOR Zlín.

K vačkovému spínači snadno a rychle

K vačkovému spínači snadno a rychle

Vačkový spínač – mechanický spínací přístroj používaný u strojů a zařízení v průmyslu či domácí dílně. Přestane-li však fungovat, jak má, je na čase jej vyměnit. Jaká však vede cesta k novému spínači a co vše obnáší? Na otázky odpovídá zástupce výrobce vačkových spínačů - společnosti OBZOR, pan Marek Beneda.

Jeden rámeček versus čtyři materiály

Jeden rámeček versus čtyři materiály

Sklo, dřevo, kov i beton, k tomu nadčasový design ohraničen jasnými liniemi…a řada domovních vypínačů DECENTE je na světě. Ta do moderních bytových prostor přináší styl i hravost sobě vlastní.

REKLAMA
REKLAMA