REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Větráním ke zdraví a tepelné pohodě

O potřebě dýchat čerstvý a čistý vzduch již snad nikdo nepochybuje. Pro zajištění této potřeby nabízí Viessmann osvědčený výkonný větrací systém pro obytné prostory označený Vitovent 300-W.
Zdroj: Viessmann

Jeho pořízením si zajistíte:

Obr. Schématické znázornění instalovaného větracího systému Vitovent 300 W v rodinném domě ( A ) Odváděný vzduch ( B ) Přívodní vzduch ( C ) Odpadní vzduch ( D ) Venkovní vzduch ( E ) Větrací systém pro obytné prostory Vitovent 300 W  Obr. Schématické znázornění instalovaného větracího systému Vitovent 300 W v rodinném domě ( A ) Odváděný vzduch ( B ) Přívodní vzduch ( C ) Odpadní vzduch ( D ) Venkovní vzduch ( E ) Větrací systém pro obytné prostory Vitovent 300 W
  • Příjemné a zdravé klima v místnosti
  • Sníženou zátěž zápachem (z nábytku, plastických hmot, od domácích zvířecích mazlíčků ...)
  • Vyrovnané hospodaření s vlhkostí, které zamezuje napadení bytu plísněmi a poškození stavby
  • Filtraci venkovního vzduchu od prachu, pylů
  • Pohodlnou regulaci pomocí dálkového ovládání

Pro provozovatele bude jistě přínosné, že Vitovent 300-W je maximálně energeticky úsporný. Výkonný tepelný výměník během chladného ročního období převádí až 93 % tepla z odváděného vzduchu do vzduchu čerstvého, nově přiváděného z venku. Protože nikdo nechce mít doma zimu, je na dohřev čerstvého vzduchu zapotřebí jen velmi malé, snížené množství tepla. Toto teplo případně dodává vestavěný elektrický předehřívací registr průběžně tak, aby se aktuální rozdíl mezi zvolenou teplotou vzduchu v interiéru a teplotou vzduchu za tepelným výměníkem vyrovnal. Vestavěný elektrický předehřívací registr automaticky rovněž chrání větrací systém proti případnému zamrznutí při velmi nízkých, mrazivých venkovních teplotách.

Dálkové ovládání, které je součástí dodávky, umožňuje pohodlnou regulaci větracího zařízení.

Obr. Dálkový ovladač větrání umožňuje nastavení různých časových programů větrání. Například snížení intenzity větrání v době, kdy v domě nikdo není, krátkodobé zvýšení výkonu při návštěvě, po sprchování nebo např. vaření atp. podle požadavků a osobních preferencí.Obr. Dálkový ovladač větrání umožňuje nastavení různých časových programů větrání. Například snížení intenzity větrání v době, kdy v domě nikdo není, krátkodobé zvýšení výkonu při návštěvě, po sprchování nebo např. vaření atp. podle požadavků a osobních preferencí.

Silné argumenty pro větrací systémy obytných prostor

V bytové výstavbě byly dosaženy výrazné pokroky v úspoře energií. Roční potřeba tepla pro starý rodinný dům se pohybuje přibližně kolem 200 kWh na každý metr čtverečný podlahové plochy. V nových, úsporných domech, se tato měrná roční potřeba určující finanční náklady na vytápění domu, snižuje běžně i pod 70 kWh/m². Bez kvalitního a úsporného větrání, například s větracím systémem Viessmann Vitovent 300-W, to však nejde.

Představu o tom, jak může vypadat instalace větracího systému Vitovent 300-W, si lze udělat z připojeného schématického obrázku.

VIESSMANN, spol. s r.o.

logo
Prodejní zastoupení
Plzeňská 189
252 19 Chrášťany

telefon: 257 090 900
e-mail: viessmann@viessmann.cz

web: www.viessmann.cz, www.tepelka.cz, www.facebook.com/Viessmann.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Jak odvzdušnit radiátor?

Jak odvzdušnit radiátor?

V teplovodních otopných soustavách s radiátory může dojít k tomu, že se ve vrchní části některých radiátorů postupně z otopné vody, která jimi prochází, tak dlouho uvolňují bublinky vzduchu, až vytvoří vrstvu, která omezuje průtok otopné vody.

Příprava vytápění domu na chladné počasí

Příprava vytápění domu na chladné počasí

I když vytápění domu po celou topnou sezónu běželo bez poruchy, je vhodné před příchodem chladného počasí vše zkontrolovat. Aby i příští sezóna proběhla k plné spokojenosti provozovatele.

Monokrystalické fotovoltaické moduly v černém designu, výkon až do 300 Wp, stupeň účinnosti modulu až 17,5 %.

Fotovoltaické moduly s vysokou výtěžností, kvalitou a bezpečností

To vše nabízí produktový program fotovoltaických modulů Viessmann Vitovolt 300. Zahrnuje aktuálně monokrystalické moduly v černém designu a s výkonem modulu až 2335 Wp a polykrystalické moduly se 60 články a výkonem až 295 Wp. Plnohodnotná a dlouhodobá záruka od výrobce na celý fotovoltaický systém je základní…

Zdroj: Viessmann

Aplikace ViStart - uvedení do provozu pomocí čtyř jednoduchých kroků

Jednoduché, rychlé a bezpečné uvedení nového topného kotle do provozu je nyní možné za pomoci nové aplikace ViStart. Tento nástroj k použití pro váš smartphone vám usnadní uvedení do provozu, takže výrazně snižuje dobu instalace až do předání provozovateli zařízení a dá se využít prakticky bez jakýchkoliv předběžných…

Tepelné čerpadlo s obzvlášť tichým provozem

Tepelné čerpadlo s obzvlášť tichým provozem

V letošním roce uvedla společnost Viessmann na trh nové splitové tepelné čerpadlo Vitocal 200-S (vzduch/voda), navržené i pro využití v husté zástavbě řadových domů. Tomu odpovídá i jeho tichý provoz a prostorově úsporný, nerušivý a citlivý pohledový design.

Komfort, efektivita, ale i dotace pro kondenzační kotel

Komfort, efektivita, ale i dotace pro kondenzační kotel

Mnoho provozovatelů při vytápění a přípravě teplé vody preferuje výhodu nižších pořizovacích nákladů plynového kotle a ceny a stability dodávky zemního plynu pojištěné velkokapacitními podzemními zásobníky.

Tepelné čerpadlo Vitocal 222-A v monoblokovém provedení

Tepelné čerpadlo Vitocal 222-A v monoblokovém provedení

Tepelná čerpadla Viessmann Vitocal 222-A vzduch-voda v monoblokovém provedení se vyznačují rozdělením na tichou vnitřní část a venkovní část, které jsou propojeny spojovacím potrubím s cirkulující směsí vody a nemrznoucí kapaliny.

Kotel pro maximální komfort s teplou vodou

Kotel pro maximální komfort s teplou vodou

Výstavba energeticky úsporných domů posiluje význam komfortu přípravy teplé voda na úkor významu vytápění. Nižší potřeba tepla na vytápění způsobuje po určitou část otopné sezóny cyklování kotle, ale na toto jsou kotle připraveny.

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Zdroj: Hansgrohe

Soutěžte o atraktivní výhry od hansgrohe!

Atraktivní výhry od hansgrohe!

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA