REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Dřevěný nábytek: klasický a moderní dřevěný nábytek do obývacího pokoje

Dřevěný nábytek potěší svou pevností, univerzálností a přirozeností. Není divu, že se v interiérech používá po staletí. V dnešní době prochází dřevěný nábytek do obývacího pokoje a dalších místností jakousi renesancí. Komody, skříňky, police, postele, jídelní stoly, stále je z čeho vybírat. Podívejte se, jak úspěšně zařídit byt pomocí dřevěného nábytku plného výhod.
Palisandrové dřevo - Zdroj: Luxorio.cz

Po mnoha letech, kdy byl v módě nábytek z dřevotřísky, začínáme znovu hledat hodnotu v odolném, solidním a dobře navrženém nábytku. Nábytek z masivu je to nejlepší. Plní své praktické funkce po celá léta, a ve skutečnosti nikdy nevyjde z módy. Dřevo se vyznačuje teplými barvami, je také příjemné na dotek a v uspořádání je spojeno s přírodou, která podporuje lepší relaxaci. Interiéry s dřevěným nábytkem mají příjemnou atmosféru. Dřevěný nábytek navíc krásně stárne a časem označený patinou funguje skvěle.

Nábytek z masivu v různých formách

V první polovině 20. století dominoval těžký dřevěný nábytek z masivního dřeva: skříně, komody, stoly a toaletní stolky. Šedesátá a sedmdesátá léta přinesla jednoduchý design a lehké formy. Současný dřevěný nábytek je jakýmsi kompromisem mezi oběma trendy. Díky tomu můžete snadno najít zajímavě navržený, přesto lehký moderní i luxusní nábytek do obývacího pokoje. Zároveň je velmi solidní, protože jeho výroba využívá moderní, vyspělé technologie. Hodně samozřejmě také záleží na druhu dřeva. Nejtěžší je nábytek z exotického dřeva.

V poslední době je velmi oblíbené exotické dřevo sheesham. Sheesham (Dalbergia sissoo), běžně označovaný jako sisso, je v Indii a Pákistánu oceňován jako stavební řezivo. Vývoz Sheeshamu je vysoce regulován a ve Spojených státech se jen zřídka prodává na něco jiného než na řemeslné a speciální výrobky. Nábytek ze sheeshamu má nádhernou strukturu a je velmi odolný.

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Proč uvažovat o nové koupelně?

Proč uvažovat o nové koupelně?

Obnova koupelny je jednou za čas potřebná. Jak renovovat koupelnu tak, aby nás konečný výsledek potěšil? Je jedno, zda se rozhodnete pro vanu nebo sprchový kout. V koupelně se musíte cítit dobře.

Jak vyřešit vlhkost a vznik plísní v bytě?

Jak vyřešit vlhkost a vznik plísní v bytě?

Velmi suchý vzduch vás může dráždit v krku, zatímco přílišná vlhkost se líbí především plísním. Standardně se má vlhkost v bytě pohybovat v rozmezí 40–55 %, v zimě 45–60 % při pokojové teplotě nejméně kolem 20–21 °C.

REKLAMA