Segment úvěrů je celkem rozmanitý a kromě bank nebo moderních P2P půjček je tu ještě třetí možnost. Tou jsou nebankovní půjčky. Některé z nich se mohou hodit i jako půjčky na bydlení. Jde především o variantu nebankovních spotřebitelských úvěrů. Podívejte se společně na výčet hlavních výhod.
Rozmanitá nabídka částek
Nebankovní půjčky byly vždy charakteristické tím, že nabízely mnoho možností. Spotřebitelské úvěry to jenom potvrzují. U řady společností lze získat částky od jednotek tisíců korun, až po statisíce. Takový typ úvěru se může hodit jak tomu, kdo chce pouze zvelebit bydlení novým nábytkem nebo spotřebiči, tak i tomu kdo plánuje náročnější rekonstrukci, kde jsou statisíce nezbytností.
Jednodušší podmínky získání
Každý žadatel musí být schopen půjčené peníze splatit. To říká zákon. I nebankovní společnosti tedy musí u jednotlivých klientů prověřovat bonitu. Na druhou stranu podmínky získání nemusí být tak tvrdé jako u bank. Mnohdy se uplatňuje jak určitá benevolence, tak se zde může uplatnit také individuální přístup při posuzování jednotlivých věcí, jako je výše příjmu nebo také finanční minulost.
Nízké úrokové sazby
Doby, kdy byly nebankovní půjčky velmi nevýhodné, je dávno pryč. Postupně se svými úrokovými sazbami i sazbami RPSN přibližují bankám. Vzhledem jejich postavení na trhu už není cílem klienta doslova oškubat, ale nabídnout mu půjčku, se kterou bude spokojený. Výše úroku však jde stále ruku v ruce s bonitou konkrétního žadatele.
Sdílet / hodnotit tento článek