REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Bezvodé pisoáry šetří přírodu, energii a tisíce litrů vody ročně

Přestaňte plýtvat vodou na splachování. Firmy a nákupní centra už přechází na ekologickou variantu pisoárů, která zvládne vše hygienicky, bez zbytečné chemie a s úsporou peněz. Zjistěte, jak může být tato technologie užitečná i vám.

Díky speciálnímu ventilu a povrchu není třeba splachovat

Jedno spláchnutí klasického pisoáru znamená minimálně 1,5 litru vody, v případě použití toalety dokonce až 10 litrů. V provozech s tisíci až deseti tisíci návštěvníky denně to za rok znamená miliony litrů zbytečně spláchnuté pitné vody. Moderní toalety se totiž obejdou bez ní.

Bezvodé pisoáry mají speciální tvar a hladký povrch, na kterém neulpívají kapky. Tekutina tak beze zbytku odteče do odpadu, kde ji uzavře patentovaný ventil. Nezůstane nic, co by bylo potřeba spláchnout. Nejde ale jen o vodu. Bez splachování odpadá také provoz ovladačů nebo kontinuálního splachování, a šetří se tak elektrická energie.

Bezvodné pisoáry vám ušetří nemalé náklady, které můžete vložit tam, kde jsou více potřeba. Kolik přesně ušetříte, vám prozradí kalkulačka úspor. Jak výrazné mohou úspory být, nastiňuje následující výpočet.

Denní návštěvnost: 10 000
Četnost použití pisoáru: 1x denně, 7 dní v týdnu
Roční spotřeba vody: 6 720 000 litrů
Roční náklady za vodu: 184 800 korun

Zapomeňte na škodlivé osvěžovače, jde to i bez zápachu

Pokud máte strach ze zápachu, můžete být klidní. Nepříjemný odér na toaletách vzniká při kontaktu moči s vodou, a k tomu v bezvodých pisoárech nedochází. Není proto ani potřeba používat vonná sítka a jiné osvěžovače, které navíc většinou fungují jen při reakci s vodou a vypouští do odpadu škodlivé látky. Pokud trváte na provonění toalet, firma EcoStep navrhla bio blocky speciálně pro bezvodé pisoáry. Příjemně voní a pomáhají udržovat odpad čistý.

Čištění bez použití chemikálií šetří přírodu i váš čas

Další zásadní rozdíl mezi bezvodými a splachovacími pisoáry je snadná údržba, která nezatěžuje životní prostředí. Speciální povrch mušle vylučuje použití obvyklých agresivních čističů, stačí vlhký hadr a šetrný biologický čistič. Pisoár je čistý za 30 vteřin a čistič na něm zanechá ochranný film, který ho nadále udržuje hygienický. O větší pravidelnou údržbu se za měsíční paušál postará sám výrobce.

Bezvodé pisoáry dále omezují ucpávání odpadu a zatěžují ho o 70 % méně než klasické splachovací pisoáry. Speciální ventil na dně se totiž otevírá, jen aby propustil moč, a obsahuje sítko, které zabrání propadnutí nečistot, nedopalků cigaret nebo žvýkaček. EcoStep jako jediný na trhu garantuje životnost ventilu 6 měsíců, v praxi to ale bývá i déle.

Výhody bezvodých pisoárů a dalších produktů EcoStep už využívají statisíce lidí na místech, jako jsou Centrum Chodov, IKEA, Makro, Obchodní centrum Olympia a další. Jděte s dobou a začněte také dbát na udržitelnost.

EcoStep s.r.o.

logo
Pod Klapicí 18
15300 Praha 5

telefon: 257 316 462
e-mail: info@ecostep.cz

web: www.ecostep.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Instalace - TZB

Ilustrační obrázek, Zdroj: fotolia, lucaz80

V Brně vznikne městská firma, bude se starat o solární panely na střechách

V Brně vznikne dceřiná společnost městské firmy Sako Brno nazvaná Sako Brno Solar, která se bude starat o umístění a provoz solárních panelů na střechách městských objektů. Vznik firmy dnes schválili zastupitelé. Město chce do pěti let za více než miliardu umístit panely na 500 střech jako například domovy seniorů,…

Plyn, ilustrační obrázek, Zdroj: fotolia

Energetický úřad navrhuje změny energetického zákona v souvislosti s DPI

Energetický regulační úřad (ERÚ) navrhuje změny energetického zákona v souvislosti s možným přechodem klientů do záchranného režimu dodavatele poslední instance (DPI) v případě, že jejich současný dodavatel ukončí dodávky energie. Úřad chce nově režim DPI také pro velkoodběratele, diskutovat bude také o výši záloh a…

Zdroj: Zehnder

Redakční návštěva: Jak se dělá větrání s rekuperací Zehnder v panelovém bytě

Systém nuceného větrání s rekuperací tepla i vlhkosti Zehnder se do bytu v panelovém domě instaloval v rámci jeho kompletní rekonstrukce. Dům je již zateplen a má vyměněná okna. Rekonstrukce bytu byla ideální příležitostí k řešení obvyklého nedostatku v kvalitě vnitřního prostředí starších bytových domů:…

Zdroj: AXIS

První IP kamera slaví 25. výročí. Čím byla tak přelomová?

Tak jako byl prvním světovým, evropským a také českým „lidovým“ počítačem Sinclair ZX Spectrum, tak první světovou a evropskou IP kamerou byl AXIS NetEye 200. A právě tato kamera, která byla základním kamenem přechodu mezi CCTV (Closed-circuit television) a VSS (Video surveillance systems for use in security…