Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Udělejte si z terasy oázu klidu. Víme, kde musíte začít

Přes zavřená víčka vás hladí sluneční paprsky, v nose příjemně šimrá vůně kávy a nohy odpočívají na hladké dlažbě. Prostě dokonalý relax. Takový, jaký si můžete užít jen na vlastní terase. Přestaňte o ní konečně jen snít a pusťte se do díla! A začněte pěkně od základů – od dlažby.

Právě dlažba je pomyslnou páteří každé terasy. Určuje její vzhled, pohodlí i to, jak rádi na ní budete odpočívat. Přece jen, koho by bavilo trávit čas na terase, která ho pálí do nohou, je celá rozbitá nebo se mu jednoduše nelíbí?

Podívejte se proto, jak si z terasy vytvořit místo, do kterého se zamilujete na první pohled.

Přizpůsobte dlažbu svému vkusu i domu

Abyste se na terase cítili dobře, musí se vám v první řadě líbit. Přizpůsobte ji tedy svému vkusu a podle něj vyberte dlažbu.

A jestli si nejste jistí, jak začít, máme pro vás malou pomůcku:

  • Obecně platí, že k moderním stavbám se hodí vetší formáty dlaždic, jasné linie a studené barvy.
  • Naopak u venkovských chalup lépe vypadají menší kameny s opracováním, které jim dodává dobový vzhled. Tedy například s nepravidelně sraženými hranami a ostařeným povrchem.

Samozřejmě to neplatí bez výjimky. I velké kameny můžou terase dodat útulnost například teplejšími barvami nebo reliéfním povrchem.

Snadná údržba je základ spokojenosti

Nikdo nechce trávit spoustu času drhnutím dlaždic. Pokud musíte každou mastnou kapku vymývat několik minut, asi si příště posezení na terase odpustíte. A to by byla škoda.

Lepší je vybrat dlažbu se speciálně upraveným povrchem. S takovým, na kterém se nedrží ani ta nejagresivnější špína. A ze které snadno smyjete olejové skvrny i rozšlapaný popel z grilu.

Přesně takové vlastnosti mají dlaždice, které jsou lakované a ještě vytvrzené UV zářením. Najdete je například u největšího českého výrobce betonové dlažby firmy BEST.

Navíc má tento povrch ještě jednu výhodu – výborně odolává nárazům. I když vám z kapsy vypadne například těžký svazek klíčů, nemusíte se bát, že se dlaždice poškodí.

S teplými barevnými odstíny máte jistotu, že vás dlažba nebude oslňovat ani pálit do nohou. Příkladem je dlažba BEST – TERASOVÁ RUVIDO.

I terasová dlažba může být pohodlná

Samozřejmě nesmíme zapomenout ani na pohodlí. Určitě nechcete, aby vás neustále oslňovaly odrazy světla nebo vás do nohou pálily rozžhavené dlaždice.

Pokud tedy bude na vaši terasu často svítit přímé slunce, určitě se vyhněte bílé i černé barvě dlažby. První z nich světlo odráží a může vás oslňovat, zatímco druhá se dokáže nepříjemně rozpálit.

Jestli ale bude terasa zastíněná, omezovat se nijak nemusíte.

S pohodlím souvisí ještě jedna věc, a tou je způsob položení dlažby.

Ideální je pokládka na plastové či gumové terče. Díky nim je každé došlápnutí příjemně měkké – na rozdíl například od pokládky do betonu.

Navíc má ještě další výhody:

  • Dlažbu nespárujete a voda po dešti tak může přirozeně odtéct.
  • Poškozené dlaždice snadno vyměníte, aniž byste museli rozebírat celou podlahu.

Vyberte si… a ještě ušetřete!

Sami vidíte, že začít se stavbou své vysněné terasy není nijak složité. Stačí jen sáhnout po správné dlažbě.

Aktuálně ji navíc seženete opravdu výhodně. Společnost BEST totiž připravila akci Léto nekončí!, díky které získáte vybrané terasové dlažby se slevou 25 %.

Platí přitom jak v e-shopu, tak v kamenných pobočkách. Stačí tedy přijet, vybrat si a objednat. A svou vysněnou terasu můžete mít ještě letos.

BEST, a.s.

logo
Rybnice 148
331 51 Kaznějov

telefon: 373 720 111
zelená linka: 800 848 848
e-mail: best@best.cz

web: www.best.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Vydláždi terasu se slevou 25 %

Vydláždi terasu se slevou 25 %

Teplé a slunečné dny stále lákají k odpočinku na terase. Využijte posledních letních paprsků k vytvoření něčeho výjimečného. BEST vám k tomu připravil skvělou slevu 25 % na terasové dlažby. A na nově položené terase si ještě užijete krásy babího léta a přicházejícího podzimu.

Venkovní dlažby pro nejkrásnější zahrady a terasy

Venkovní dlažby pro nejkrásnější zahrady a terasy

Hledáte kvalitní terasovou, zámkovou, zatravňovací či velkoformátovou dlažbu? Vsaďte na produkty společnosti BEST, která je již více než 30 let jedničkou na trhu, a vyberte si z tisíce variant dlažeb a dalších prvků pro zahradní architekturu.

Stavíte příjezdovou cestu, zahradní chodník nebo terasu? Vyberte správnou dlažbu

Stavíte příjezdovou cestu, zahradní chodník nebo terasu? Vyberte správnou dlažbu

Terasa, veranda či pergola je chloubou spousty zahrad. Vždyť kdo by si na ní rád nevychutnal nedělní kávu nebo neposeděl s přáteli u dobrého jídla a pití? Není to ale jediná věc, která nás na ní láká. Snad každý v koutku duše touží po tom, aby právě tu jeho terasu hosté obdivovali. Jak na to? Základem je správná…