REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Připravte se na jaro už teď! Je ideální čas naplánovat úpravy okolo domu

Časté deště, chladno a nepříjemné pošmourné počasí, ve kterém se skoro nikomu nechce ven. Přesně to s sebou přináší podzim. Neznamená to ale, že se musíte vzdát úprav své zahrady. Právě teď je ideální čas naplánovat, do čeho se pustíte na jaře.

Můžete tak své bydlení zvelebovat i nyní. Pěkně z vyhřátého obýváku si můžete promyslet například:

  • stavbu nové terasy,
  • rekonstrukci příjezdové cesty,
  • úpravu zápraží
  • nebo vybudování zahradních chodníků

Pamatujte ale, že vše má svá specifika.

Terasa

Terasa je chloubou každého domu, a proto musí reprezentovat. Myslete na to už při výběru dlažby. Hledejte takovou, která dobře vypadá a zároveň ji vždy snadno uklidíte.

Například lakované dlaždice s UV vytvrzením stačí jen setřít nebo opláchnout vodou z vysokotlakého čističe. Zbavíte se tak i odolné špíny.

Pro terasy se obvykle hodí větší dlaždice, které opticky zvětšují prostor. Jestli ale máte klasickou venkovskou chalupu, nebojte se vyzkoušet například skladebnou dlažbu s ostařeným povrchem.

Větší dlaždice dokáží zdůraznit prostor a dodat eleganci. Jako například BEST – TERASOVÁ RIGOLO.

Příjezdová cesta

Také příjezdová cesta musí ladit s vaším domem. Pamatujte však, že světlé dlažby jsou náročnější na údržbu. Pro parkovací plochy a příjezdové cesty je tedy vhodnější vybírat z dlažeb tmavších.

Ještě důležitější ale je, aby odolala velké zátěži. Přece jen po ní budete denně jezdit autem. Musíte proto zvolit správnou výšku dlaždic. Ideálně alespoň 8 cm, u velkoformátových dlažeb 12 či 16 cm. Můžete se tak spolehnout, že vydrží každodenní používání.

Na příjezdovou cestu nemusíte používat pouze zámkovou dlažbu. K modernějším domům se výborně hodí například BEST – PERSINO.

Zápraží

Stejně jako u terasy je u zápraží důležitý zejména jeho vzhled. Musí totiž ladit s domem i zahradními prvky.

Pokud tedy máte moderní dům, kterému dominují čisté linie, zvolte klasickou skladebnou dlažbu s obdélníkovými nebo čtvercovými dlaždicemi. A v barvách, které se hodí k domu a terase.

U starších domů a venkovských chalup bývá naopak lepší dlažba s nepravidelnými tvary či ostařeným povrchem. Dokáže tak zdůraznit charakter stavby.

Zahradní chodníky

Při stavbě zahradních chodníků a cest je oblíbená také zatravňovací dlažba. Je totiž nenápadná a cesta díky ní působí přirozeně a elegantně. Navíc si opět vyberete z modernějších i klasických variant.

Zároveň se zamyslete nad tím, kde přesně chodníky a cesty budou. Pokud hrozí, že přes ně občas někdo přejede autem, musí být výška dlaždic alespoň 6 cm. A jestli přes ně budete jezdit častěji, platí stejná pravidla jako u příjezdové cesty. Tedy minimálně 8 cm.

I zatravňovací dlažba může vypadat moderně. Jako BEST – AKVALINES.

Betonové dlažby jsou tím správným materiálem

Zvolili jste správný materiál? Dlouhodobě je nejoblíbenější betonová dlažba. Proč? Vydrží vám prakticky celý život, snadno ji položíte a máte na výběr ze spousty rozměrů, vzorů i barev. A také ji jednoduše uklidíte.

Právě teď máte navíc ještě jeden důvod, proč sáhnout zrovna po betonové dlažbě. Společnost BEST totiž připravila speciální akci Ať vám dlažba neuteče.

Už nyní si tak můžete zarezervovat ty nejoblíbenější druhy dlažby. Vyzvednete si je ale až na jaře.

Máte tak jistotu, že na jaře budete mít vybrané zboží hned k dispozici a nebudete čekat na výrobu. A protože u rezervované dlažby platí letošní ceny, vyhnete se i možnému zdražení.

BEST, a.s.

logo
Rybnice 148
331 51 Kaznějov

telefon: 373 720 111
zelená linka: 800 848 848
e-mail: best@best.cz

web: www.best.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: BEST a.s.

Dlažbu i plot vyberete nejlépe díky nové aplikaci BEST VISIO

Přemýšlíte o nové terase? Realizace v zimě není vhodná, ale o to více času máte na plánování. Cestičky vyšlapané ve sněhu nebo v blátě vám napoví, kde se bude hodit chodník i zpevněná plocha pro auto. Při výběru dlažby se řiďte několika pravidly. Důležitá je výška dlažby, velikost kamenů i samotná povrchová úprava.

Zdroj: BEST

Vyzvedni si slevu 25 % na dlažbu

Chcete si užít každé radosti léta? Na vlnách letní pohody k vám připlouvá radostná zpráva: 25% sleva na vybrané terasové dlažby!

Udělejte si z terasy oázu klidu. Víme, kde musíte začít

Udělejte si z terasy oázu klidu. Víme, kde musíte začít

Přes zavřená víčka vás hladí sluneční paprsky, v nose příjemně šimrá vůně kávy a nohy odpočívají na hladké dlažbě. Prostě dokonalý relax. Takový, jaký si můžete užít jen na vlastní terase. Přestaňte o ní konečně jen snít a pusťte se do díla! A začněte pěkně od základů – od dlažby.

Venkovní dlažby pro nejkrásnější zahrady a terasy

Venkovní dlažby pro nejkrásnější zahrady a terasy

Hledáte kvalitní terasovou, zámkovou, zatravňovací či velkoformátovou dlažbu? Vsaďte na produkty společnosti BEST, která je již více než 30 let jedničkou na trhu, a vyberte si z tisíce variant dlažeb a dalších prvků pro zahradní architekturu.

Stavíte příjezdovou cestu, zahradní chodník nebo terasu? Vyberte správnou dlažbu

Stavíte příjezdovou cestu, zahradní chodník nebo terasu? Vyberte správnou dlažbu

Terasa, veranda či pergola je chloubou spousty zahrad. Vždyť kdo by si na ní rád nevychutnal nedělní kávu nebo neposeděl s přáteli u dobrého jídla a pití? Není to ale jediná věc, která nás na ní láká. Snad každý v koutku duše touží po tom, aby právě tu jeho terasu hosté obdivovali. Jak na to? Základem je správná…