REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Stavba repliky vyhořelého kostela v Gutech pokračuje instalací rozvodů

Stavba repliky dřevěného kostela v třinecké části Guty pokračuje v těchto dnech instalací elektrických rozvodů a zabezpečovací technologie. Epidemie koronaviru by práce neměla narušit, stále tak platí květnový termín pro dokončení stavby. Řekl to vedoucí stavebního odboru ostravsko-opavského biskupství Václav Kotásek. Památkově chráněný dřevěný kostel shořel v létě 2017. Úmyslně jej zapálila trojice mladíků.
Pudelek, CC BY-SA 4.0  , via Wikimedia Commons
Archivní záběr na kostel, Pudelek, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Během léta skončily práce na samotné dřevěné konstrukci. Na podzim se stavebníci přesunuli do interiéru. "Už jsou hotové hrubé podlahy. Nyní se provádějí instalace elektrických rozvodů, zabezpečovacího systému či ozvučení," uvedl Kotásek. Dodal, že zatím ni nenasvědčuje tomu, že by se proce měly vinou epidemie prodlužovat.

Kostel by měl být dokončen do května příštího roku, první bohoslužba by se tam měla konat 23. května. Na tento termín je naplánované i vysvěcení kostela. Hrubá stavba kostela vyjde na 20 milionů korun, dalších šest až sedm milionů bude stát vybavení a technické zajištění.

Kostel ze 16. století shořel v noci na 2. srpna 2017. Oheň způsobil škodu kolem 20 milionů korun. Krajský soud v Ostravě poslal za zapálení kostela tři mladíky z Ostravska a Frýdecko-Místecka na 3,5 roku, osm a devět let do vězení. Nejvyšší trest dostal mladík, který akci vymyslel. Nejnižší trest soud uložil chlapci, který budovu zapálil, v době činu ale nebyl plnoletý. Osmiletý trest dostal řidič, který je na místo přivezl.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA