REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Hřejivá dřevěná koupelna. Jak si dopřát přírodní design v celém bytě

Přírodní materiály najdeme v koupelnách napříč styly – dřevo totiž vévodí koupelnám ve skandinávském stylu, venkovským koupelnám i minimalistickým koupelnám. Jeho hřejivé barvy jsou nezaměnitelné, i když se jedná jenom o dekor keramické dlažby nebo obkladů.

Útulně působící dřevo vzbuzuje nádech velmi krásného a výjimečného interiéru. V koupelně  má ovšem dva praktické háčky – prvním je jeho pořizovací cena a druhým náročná údržba. Keramická dlažba a obklady budou působit stejně hřejivě a příjemně. Imitace dřeva je k nerozeznání od pravého a pokud pod dlažbu použijete podlahové topení, bude skutečně hřát.

Výrobci keramických obkladů a dlažeb používají speciální technologie, které napodobují dřevo věrně se všemi jeho přírodními vzory, suky, nedokonalostmi a kazy. Obklady vykreslují jeho nepravidelné tvary, povrchové nerovnosti a vady na kráse. Vybrat si můžete z jemné kresby dřeva, dřevěných parket i masivních dřevěných podlah zachycujících patinu starého dřeva.

Na rozdíl od přírodního materiálu se ten keramický velmi snadno udržuje a čistí, jeho barvy se časem nemění a povrch je velmi odolný. Při použití nadstandardní velikosti obkladů a dlažeb navíc nemusíte řešit tolik nečistot ve spárách. A nenechte se zmást - velké formáty se hojně využívají také v opravdu malých koupelnách. Velmi oblíbenou kombinací je dřevo s bílými nebo 3D obklady.

Dřevěné dekory v koupelnách však vypadají úchvatně ve všech formátech. Velmi oblíbené jsou nejen velké formáty dlouhých prken, velkou parádu vám vykouzlí i parkety či dřevěné mozaiky. Moderním trendem je dnes dlažba použitá pro obklad stěn.

Zákazníky nejoblíbenější je například kolekce Heartwood prémiové značky Atlas Concorde, která představuje dubové dřevo, materiál používaný v interiérech už od pradávna. Tvoří dokonalou imitaci staletých tradičních dubových podlah s přiznanou patinou. Hodí se tedy jak do historicky pojatých interiérů, tak do velmi moderných stylových realizací. Imitace dřeva najdete i v kolekcích Arbor, Breath, EticPro, Exence nebo Nid, všechny reprezentující italskou renomovanou značku Atlas Concorde.

Přemýšlíte o dřevěné koupelně? Rádi ji s vámi zkonzultujeme, podle vašich individuálních potřeb a přání vytvoříme 3D návrh koupelny, dodáme veškerý materiál a doporučíme realizační firmu. Navštivte naše koupelnová studia Keraservis v Praze, Brně nebo Ostravě a prohlédněte si všechny kolekce zblízka. Těšíme se na vás.

Keraservis

logo
Kaštanová 515/125a
620 00 Brno

telefon: +420 515 919 565
e-mail: info@keraservis.cz

web: www.keraservis.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Zařizovací předměty v koupelně

Zdroj: konference-interiery.cz

Konference INTERIÉRY 2021

Ve čtvrtek 4. listopadu 2021 se koná jubilejní 10. ročník konference INTERIÉRY, která je určena interiérovým designérům, architektům, výrobcům nábytku a dalším profesionálům z oboru interiérů.

Zdroj: Mooden

Design koupelen s duchem římských lázní

Očista bývá v mnoha kulturách součástí těla i ducha, přičemž místo rekonvalescence nemusí být pevně určeno. Koupelna může být stejně tak očistnou svatyní, jako běžným místem denní potřeby. Koupelny se dokonce stávají součástí obývacích pokojů, běžněji ložnic.

Zdroj: Adobe Stock -  stanislawmikulski

Vysoušení rukou na záchodech v době pandemie nemoci COVID-19

Hygiena v kancelářských budovách se ještě donedávna jevila být okrajovým tématem, ale události tohoto roku to změnily. Dost výrazně. A zdá se, že udržovat dvoumetrový odstup, nosit roušky a mýt si ruce při každé příležitosti ještě chvilku budeme. Mantry o opakovaném mytí rukou si povšimli i odborníci z mezinárodní…

Tlačítko dvojitého splachování, foto © TZB-info

Úsporné splachování je dnes standardem

Sucho, nedostatek vody a její neustále rostoucí cena v posledních letech vedou ke snahám o úsporu vody. Splachování toalet je také jednou z možností, kde lze vodou šetřit, a to ve větším množství. Podle statistických údajů se nejvíce pitné vody spotřebuje při splachování toalet, na druhém místě je koupání ve vaně, na…

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA