REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Levnější elektřina? Stačí srovnání cen elektřiny jednotlivých dodavatelů

Už vás štvou účty za elektřinu, které jsou čím dál vyšší? Máme pro vás pár tipů, jak na elektřině můžete snadno a rychle ušetřit. Změna dodavatele pomocí srovnání cen elektřiny je jen jedna z možností, ale jsou i mnohé další, se kterými můžete začít hned teď.

Nad tím, jak moc je elektřina v našich životech důležitá, se asi běžně nezamýšlíme. Průšvih přijde, když vypadne elektrický proud a my najednou zjistíme, co všechno nemůžeme bez elektřiny dělat. Je to docela šok, ale je to tak a většinou se modlíme, ať elektřina rychle naskočí, protože ruku na srdce – nejsme schopni bez ní v běžném životě fungovat. Většinou přestane fungovat topení, neohřejeme si jídlo, nerozsvítíme si, zkrátka a dobře výpadek elektřiny nemá nikdo rád. Za to, že nám elektřina funguje jsme tedy kolikrát ochotni platit nehorázné částky, přestože problém může být třeba v dodavateli, který je zbytečně drahý, nikoliv v tom, že bychom elektřinou plýtvali. Doporučujeme srovnání cen elektřiny, které vám pomůže se zorientovat v aktuálních cenách elektřiny na trhu.

Pojďme se ale nyní zaměřit na pár tipů, které by nám mohli s šetřením elektřinou pomoci, a se kterými můžeme začít hned teď. Před tím, než se pustíte do čtení, ale doporučujeme ověřit, že váš dodavatel nepatří mezi ty drahé. Jednoduše si dodavatele srovnejte ceny elektřiny v online kalkulačce. Zabere vám to pár minut. K tématu dodavatelů se vracíme ještě níže v článku.

Pozor na neúsporné spotřebiče!

S nižší spotřebou elektřiny můžete začít hned při koupi nového spotřebiče. Doporučujeme se důkladně pověnovat energetickému štítku a zjistit si, jak moc je spotřebič, který kupujete, úsporný. Od března tohoto roku mají navíc tyto štítky novou podobu, jsou přehlednější a mizí pluska u jednotlivých kategorií. Nejúspornější spotřebič je prostě v kategorii A, ten nejméně úsporný v kategorii G. Štítky navíc obsahují QR kódy, pomocí nichž se z mobilu dozvíte další užitečné informace o produktu. 

Výše zmíněné energetické štítky nás pak vedou k zamyšlení, jestli právě neúsporné a staré spotřebiče, které doma máme, nejsou příčinou faktur s nepěknými částkami za spotřebu elektřiny. Proto až budete mít čas, projděte si doma všechny spotřebiče, které máte a zamyslete se nad tím, jestli by nestálo za to investovat do nové lednice, která bude úspornější a bude třeba i méně hlučná, to samé s pračkou, myčkou apod.

Využívejte dvoutarifní sazbu, pokud ji máte!

Přesvědčte se u svého aktuálního dodavatele, zda máte nastavenou dvoutarifní sazbu. Pokud tomu tak je, používejte většinu spotřebičů v době, kdy odebíráte elektřinu levněji (např. pouštějte myčku či pračku na noc apod.).

Srovnejte si dodavatele elektřiny

Jak již bylo zmíněno výše, v neposlední řadě se zaměřte na svého aktuálního dodavatele elektřiny. Právě on může být další příčinou vysokých částek na vyúčtování. Srovnejte si dodavatele a podívejte se, zda byste elektřinu nemohli odebírat levněji. Pomůže vám online kalkulačka elektřiny, kam stačí vyplnit pár údajů a dozvíte se nabídky ostatních dodavatelů na trhu. Pak už je jen na vás, zda se rozhodnete pro změnu. Kalkulačka je zdarma a práce s ní vám zabere pár minut.

Ušetřeno.cz

logo
Lomnického 1742/2a
140 00 Praha 4

telefon: 226 289 029
e-mail: mamdotaz@usetreno.cz

web: www.usetreno.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Ušetřeno.cz

Než si vezmete půjčku, promyslete tyto 3 tipy

V situaci, kdy potřebujeme rychlé peníze se alespoň jednou v životě ocitne asi každý. Rozbila se vám před letní sezonou sekačka na trávu? Nebo byste dětem rádi pořídili na prázdniny bazén? Než si však na tyhle radosti půjčíte peníze, půjčku si pořádně promyslete a případně využijte srovnání půjček.

Zdroj: Ušetřeno.cz

Pojištění domácnosti zajistí bezpečí pro váš majetek

Nešťastné náhody jsou v domácnostech na denním pořádku. Mohou se vám vyhnout, ale pokud vás zastihne požár, vytopí vás sousedé, navštíví vás nezvaní hosté nebo se porouchá některý z vašich spotřebičů, může vás to stát nemalé výdaje. Pojištění nemovitosti sice za takové ztráty neodpovídá, ale můžete se spolehnout na…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA