REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Jak vyzrát na krásnou čistou fasádu

Jste příznivci světlých fasád? Chcete, aby ta vaše vydržela co nejdéle jako nová? Nano nátěry ušetří vaše nervy, váš čas i peníze při údržbě domu. S jejich pomocí se budete těšit stálému vzhledu pastelových odstínů barev a dlouhodobě čisté fasádě.
Zdroj: archiv pixabay

Majitel každého domu je rád, když je jeho dům čistý a nemusí se o něj neustále starat. To je ideální stav. Aby nemusel dům neustále umývat, tak většinou volí tmavé fasádní barvy, aby špína „nebyla tak vidět“.

Tím ale vzniká větší teplotní namáhání fasády a dochází k jejímu přehřívání. U zateplených fasád dochází ještě i k rozpínání povrchu fasády díky teplotním výkyvům a vlivem UV záření i k velmi rychlé degradaci povrchu fasády. Díky těmto nepříznivým vlivům vznikají ve fasádě mikro trhlinky, do kterých vnikají různé mikroorganismy. Ty pak zhruba po 3–5 letech na fasádě tzv. „vykvetou“. 

Pak nastává stále se opakující omývání fasády, až se její povrch jednou zcela poničí.

Kdo se chce vyhnout tomuto stále se opakujícímu koloběhu, využije poznatků moderní vědy a na svou fasádu naaplikuje jako poslední vrstvu nano nátěr, která na ní vytvoří ochranný nano štít.

Na trhu jsou různé produkty, ale jen jeden vám dá garanci 10 let na jeho funkčnost a zajistí, aby vaše fasáda:

  • byla dlouhodobě čistá,
  • nebyla napadena mikroorganismy, které pak způsobují její černání anebo zelenání,
  • odcloní téměř ze 100 % UV záření – zabraňuje degradaci povrchu,
  • ochladí její povrch – sníží náklady na používání klimatizace,
  • udrží barevný vzhled pastelových odstínů barev,
  • prodlouží její životnost.

Tuto garanci na technologii FN NANO® si výrobce může dovolit nejen díky různým českým, evropským i světovým certifikátům a osvědčením, ale i dlouholetou praxí přes 15 let.

Zdá se to jako neskutečný marketingový trik, ale jedná se o český patent, který je registrován na všech hlavních světových trzích. Kouzlo jeho účinku je v pojivu, které vytlačí nano krystalky oxidu titaničitého na povrch. Ty jsou pak připraveny (s pomocí fyzikálního jevu zvaného fotokatalýza) likvidovat a rozkládat všechny mikroorganismy, které se dotknou jejich povrchu. Jedná se pouze o využití a zrychlení přirozeného procesu, který se běžně v přírodě odehrává.

Zdroj: Schéma fotokatalýzy v příroděZdroj: Schéma fotokatalýzy v přírodě

V současné době je na trhu více produktů, které využívají oxid titaničitý (TiO2) pro tyto jeho čisticí vlastnosti. Fasády ošetřené těmito přípravky a nátěry vydrží déle čisté, ale garanci 10 let i více si jejich výrobci nemohou dovolit na tyto produkty dát. Důvodem je to, že je v těchto produktech TiO2 obsažen ve velmi malém množství a krystalky jsou obaleny pojivem, takže se jich na povrch dostane velmi málo, aby mohly dělat to, co přirozeně umí. Nano nátěry technologie FN NANO® jsou vodnou suspenzí s vysokým obsahem TiO2 a na ošetřených površích vytváří dlouhodobě čisticí ochranný nano štít.

Vaše fasáda domu zůstane dlouhodobě čistá a jako benefit bude čistit také okolní vzduch od škodlivin.

Více o této technologii se dozvíte na www.fn-nano.com

FN-NANO s.r.o.

logo
Sídlo společnosti
Kamenné Žehrovice 23
273 01 Kamenné Žehrovice

e-mail: fn@fn-nano.com

web: fn-nano.com

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: FN-NANO

Jak si doma vytvořit ekologickou čističku vzduchu

Náš domov je naše bezpečí a pro svou rodinu vždy chceme jen to nejlepší. Čištění vzduchu od zápachu, nebezpečných látek a alergenů, které zatěžují imunitní systém, si můžeme v interiéru snadno zabezpečit.

Zdroj: FN-NANO

Jak na fasádě dlouhodobě ušetřit? Za použití nano nátěru je to snadné

Vybrali jste si světlou barvu pro fasádu svého domu? Povrch se tolik nezahřívá, ale nevýhodou takových barev na fasádách bývá jejich viditelné znečištění. Málokdo ale ví o novince v podobě fasádního nátěru, který fasádu nejen dlouhodobě ochrání a udrží čistou, ale jeho povrch navíc odráží zpět do vesmíru tepelné i…

Zdroj: FN-NANO

Jak vytvořit samočisticí bazén

Představujeme vám nový produkt FN NANO ® Uni. Jedná se o víceúčelový funkční minerální nátěr pro ochranu venkovních povrchů. Lze jej také použít na vytvoření ochranného filmu na stěnách a dnu vašeho bazénu.

Foto: image bank Canva

Krásný dům, stále jako nový? Natřete fasádu nano nátěrem s garancí

Snem každého majitele domu je, aby jeho dům byl čistý, nemusel jej umývat, a dům přesto vypadal stále jako nový. Jak ale takového ideálního stavu dosáhnout? Nejčastější volbou je použití tmavé fasádní barvy, na níž prostě není špína vidět. Je to ale správné řešení?

Zdroj: FN-NANO

Dlouhodobá ochrana fasád historických budov nanonátěry

V každém městě i obci se nachází historické domy, které nám tu naši předci zanechali. Vydržely většinou po mnoho desítek let i staletí bez nějaké zvláštní údržby. Většinou tvoří dominanty náměstí a zaslouží si, aby jejich fasády byly výstavní skříní a chloubou.