REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Jak vyzrát na krásnou čistou fasádu

Jste příznivci světlých fasád? Chcete, aby ta vaše vydržela co nejdéle jako nová? Nano nátěry ušetří vaše nervy, váš čas i peníze při údržbě domu. S jejich pomocí se budete těšit stálému vzhledu pastelových odstínů barev a dlouhodobě čisté fasádě.
Zdroj: archiv pixabay

Majitel každého domu je rád, když je jeho dům čistý a nemusí se o něj neustále starat. To je ideální stav. Aby nemusel dům neustále umývat, tak většinou volí tmavé fasádní barvy, aby špína „nebyla tak vidět“.

Tím ale vzniká větší teplotní namáhání fasády a dochází k jejímu přehřívání. U zateplených fasád dochází ještě i k rozpínání povrchu fasády díky teplotním výkyvům a vlivem UV záření i k velmi rychlé degradaci povrchu fasády. Díky těmto nepříznivým vlivům vznikají ve fasádě mikro trhlinky, do kterých vnikají různé mikroorganismy. Ty pak zhruba po 3–5 letech na fasádě tzv. „vykvetou“. 

Pak nastává stále se opakující omývání fasády, až se její povrch jednou zcela poničí.

Kdo se chce vyhnout tomuto stále se opakujícímu koloběhu, využije poznatků moderní vědy a na svou fasádu naaplikuje jako poslední vrstvu nano nátěr, která na ní vytvoří ochranný nano štít.

Na trhu jsou různé produkty, ale jen jeden vám dá garanci 10 let na jeho funkčnost a zajistí, aby vaše fasáda:

  • byla dlouhodobě čistá,
  • nebyla napadena mikroorganismy, které pak způsobují její černání anebo zelenání,
  • odcloní téměř ze 100 % UV záření – zabraňuje degradaci povrchu,
  • ochladí její povrch – sníží náklady na používání klimatizace,
  • udrží barevný vzhled pastelových odstínů barev,
  • prodlouží její životnost.

Tuto garanci na technologii FN NANO® si výrobce může dovolit nejen díky různým českým, evropským i světovým certifikátům a osvědčením, ale i dlouholetou praxí přes 15 let.

Zdá se to jako neskutečný marketingový trik, ale jedná se o český patent, který je registrován na všech hlavních světových trzích. Kouzlo jeho účinku je v pojivu, které vytlačí nano krystalky oxidu titaničitého na povrch. Ty jsou pak připraveny (s pomocí fyzikálního jevu zvaného fotokatalýza) likvidovat a rozkládat všechny mikroorganismy, které se dotknou jejich povrchu. Jedná se pouze o využití a zrychlení přirozeného procesu, který se běžně v přírodě odehrává.

Zdroj: Schéma fotokatalýzy v příroděZdroj: Schéma fotokatalýzy v přírodě

V současné době je na trhu více produktů, které využívají oxid titaničitý (TiO2) pro tyto jeho čisticí vlastnosti. Fasády ošetřené těmito přípravky a nátěry vydrží déle čisté, ale garanci 10 let i více si jejich výrobci nemohou dovolit na tyto produkty dát. Důvodem je to, že je v těchto produktech TiO2 obsažen ve velmi malém množství a krystalky jsou obaleny pojivem, takže se jich na povrch dostane velmi málo, aby mohly dělat to, co přirozeně umí. Nano nátěry technologie FN NANO® jsou vodnou suspenzí s vysokým obsahem TiO2 a na ošetřených površích vytváří dlouhodobě čisticí ochranný nano štít.

Vaše fasáda domu zůstane dlouhodobě čistá a jako benefit bude čistit také okolní vzduch od škodlivin.

Více o této technologii se dozvíte na www.fn-nano.com

FN-NANO s.r.o.

logo
Sídlo společnosti
Kamenné Žehrovice 23
273 01 Kamenné Žehrovice

e-mail: fn@fn-nano.com

web: fn-nano.com

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: FN-NANO

Dlouhodobá ochrana fasád historických budov nanonátěry

V každém městě i obci se nachází historické domy, které nám tu naši předci zanechali. Vydržely většinou po mnoho desítek let i staletí bez nějaké zvláštní údržby. Většinou tvoří dominanty náměstí a zaslouží si, aby jejich fasády byly výstavní skříní a chloubou.

REKLAMA